Meet Info
NEOAA Track & Field Championship
Championnat d'athletisme de l'AANEO
May 30, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (191.25 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Ath#
Name
Team
190
Jaeden Aitken
Timmins High
49
Kamille Alary
Nordik - Hearst
61
Tiana Andrews
O'Gorman - Timmins
191
Robyn Armstrong
Timmins High
207
Spencer Baptise
Timmins High
130
Jordyn Bartolomucci
Theriault - Timmins
192
Summer Basaraba
Timmins High
72
Brian Beaven
O'Gorman - Timmins
131
Abby Belanger
Theriault - Timmins
94
Jaden Bellaire
Roland Michener - S. Porcupine
125
Alexander Bennett
Ste. Marie - New Liskeard
166
Rose Benoit
Timiskaming - New Liskeard
167
Alexie Berthlette
Timiskaming - New Liskeard
14
Bryanna Bielek
Ecole publique Renaissance - T
6
Darrell Blackwell
Cochrane - Cochrane
7
Noah Blais
Cochrane - Cochrane
95
Olivia Blakey
Roland Michener - S. Porcupine
111
Madison Boileau
Ste. Marie - New Liskeard
146
Erik Boissonneault
Theriault - Timmins
147
Jeffrey Bonsall
Theriault - Timmins
73
Matt Bonsall
O'Gorman - Timmins
112
Cassandra Borgford
Ste. Marie - New Liskeard
132
Amelie Bouchard
Theriault - Timmins
96
Emma Boucher
Roland Michener - S. Porcupine
15
Melanie Boulanger
Ecole publique Renaissance - T
74
Jamie Brain
O'Gorman - Timmins
148
Desmond Brazeau
Theriault - Timmins
168
Lauren Brazeau
Timiskaming - New Liskeard
1
Temera Brisson
Cochrane - Cochrane
75
Dylan Brosseau
O'Gorman - Timmins
23
Dylan Brownlee
Englehart High School
181
Daniel Bruner
Timiskaming - New Liskeard
149
Carson Brunet
Theriault - Timmins
76
Jack Buhler
O'Gorman - Timmins
62
Ally Burke
O'Gorman - Timmins
133
Alexa Caron
Theriault - Timmins
150
Maxim Caron
Theriault - Timmins
107
Matias Chaloux
Roland Michener - S. Porcupine
113
Alanah Charland
Ste. Marie - New Liskeard
193
Emily Chenier
Timmins High
151
Vincent Chenier
Theriault - Timmins
194
Marissa Chiera
Timmins High
208
Cameron Chisholm
Timmins High
152
Cole Chisholm
Theriault - Timmins
153
Drew Chisholm
Theriault - Timmins
108
Dawson Clark
Roland Michener - S. Porcupine
109
Declan Clark
Roland Michener - S. Porcupine
77
Harry Clark
O'Gorman - Timmins
97
Kathleen Clarke
Roland Michener - S. Porcupine
78
Dawson Cook
O'Gorman - Timmins
79
Ian Corbett
O'Gorman - Timmins
182
Lane Cote
Timiskaming - New Liskeard
30
Travis Cudney
Englehart High School
80
Caleb Culhane
O'Gorman - Timmins
98
Carissa Curley-Lalonde
Roland Michener - S. Porcupine
99
Cassidy Curley-Lalonde
Roland Michener - S. Porcupine
2
Ashley Czerwinski
Cochrane - Cochrane
114
Lourena D'Hondt
Ste. Marie - New Liskeard
134
Mikayla Dacosta
Theriault - Timmins
209
Ryan Dailey
Timmins High
57
Raphael Damboise
Nordik - Hearst
100
Lisa Dampier
Roland Michener - S. Porcupine
101
Lauren Deacon
Roland Michener - S. Porcupine
102
Shelby Deacon
Roland Michener - S. Porcupine
210
Corbin Deblois
Timmins High
154
Landon Deforge
Theriault - Timmins
135
Sarah Deforge
Theriault - Timmins
3
Abby DeJoseph
Cochrane - Cochrane
155
Adam Delage
Theriault - Timmins
156
Mathieu Delli Quadri
Theriault - Timmins
195
Hannah Deyell
Timmins High
63
Mya Dolanjski
O'Gorman - Timmins
16
Camille Drolet
Ecole publique Renaissance - T
81
John Dube
O'Gorman - Timmins
157
Branden Dubosq
Theriault - Timmins
169
Morgan Dufresne
Timiskaming - New Liskeard
211
Jeremy Duguay
Timmins High
196
Mia Duguay
Timmins High
82
Colin Duizer
O'Gorman - Timmins
136
Maxine Dupuis
Theriault - Timmins
170
Darby Durrant
Timiskaming - New Liskeard
46
Isaac Ellis
Kapuskasing District High
42
Carson Emans
IroquoisFallsSecondarySchool
197
Jada Etherington
Timmins High
21
Jamahl Falardeau
Ecole publique Renaissance - T
198
Cassie Ferron
Timmins High
64
Chloe Finnila
O'Gorman - Timmins
199
Brooklyn Fleury
Timmins High
200
Mackenzie Forest
Timmins High
8
Joshua Fortin
Cochrane - Cochrane
115
Gabrielle Fournier
Ste. Marie - New Liskeard
116
Rebecca Fournier
Ste. Marie - New Liskeard
65
Ava Fregonese
O'Gorman - Timmins
83
Gavin Gagnon
O'Gorman - Timmins
158
Justin Gagnon
Theriault - Timmins
58
Tristan Gaudreault
Nordik - Hearst
159
Brent Gauthier
Theriault - Timmins
160
Vincent Gauthier
Theriault - Timmins
126
Cory Gauthier-Roberge
Ste. Marie - New Liskeard
183
Darian Gervais
Timiskaming - New Liskeard
59
Frederick Girard
Nordik - Hearst
201
Bralee Gordon
Timmins High
117
Kayla Gosselin
Ste. Marie - New Liskeard
24
Jessie Graham
Englehart High School
17
Jasmine Groleau
Ecole publique Renaissance - T
50
Dominique Grondin
Nordik - Hearst
51
Frederique Grondin
Nordik - Hearst
161
Joshua Guillemette
Theriault - Timmins
212
Ethan Gunner
Timmins High
213
Owen Hagerty
Timmins High
162
Samuel Harterre
Theriault - Timmins
18
Isabella Harvey
Ecole publique Renaissance - T
214
Ryan Hodgins
Timmins High
84
Dante Hoksbergen
O'Gorman - Timmins
85
Marven Hunter
O'Gorman - Timmins
184
Ethan Hurtubise
Timiskaming - New Liskeard
9
Rodney Jeffries
Cochrane - Cochrane
118
Marika Jodoin
Ste. Marie - New Liskeard
66
Jenna Katic
O'Gorman - Timmins
10
Davin Kindree
Cochrane - Cochrane
11
Felix Koiengu
Cochrane - Cochrane
137
Emilie Labranche
Theriault - Timmins
138
Kiara Lachance
Theriault - Timmins
19
Rebecca Lachance
Ecole publique Renaissance - T
22
Zacharie Lachance
Ecole publique Renaissance - T
119
Alexis Lachapelle
Ste. Marie - New Liskeard
127
Zachary Laferri�re
Ste. Marie - New Liskeard
120
Abby Lafond
Ste. Marie - New Liskeard
86
Connor Lahaie
O'Gorman - Timmins
202
Erin Laneville
Timmins High
139
Danika Lapierre
Theriault - Timmins
52
Mackenzie Larose
Nordik - Hearst
67
Payton Lauzon
O'Gorman - Timmins
53
Joelle Lecours
Nordik - Hearst
171
Sarah Lee
Timiskaming - New Liskeard
128
Christian Lefebvre
Ste. Marie - New Liskeard
103
KarLee Lefebvre
Roland Michener - S. Porcupine
54
Daphne Leger
Nordik - Hearst
172
Brianna Legros
Timiskaming - New Liskeard
43
Rocky Lessard
IroquoisFallsSecondarySchool
41
Sonia Lessard
IroquoisFallsSecondarySchool
215
Ian Little
Timmins High
4
Abigail Louvelle
Cochrane - Cochrane
25
Molly Mallett
Englehart High School
104
Grace Manol
Roland Michener - S. Porcupine
216
Tyler Marcotte
Timmins High
26
Jessica Margueratt
Englehart High School
31
James Marshall
Englehart High School
32
Josh Marshall
Englehart High School
12
Darien Martin
Cochrane - Cochrane
13
Kael Martin
Cochrane - Cochrane
5
Tishina Martin
Cochrane - Cochrane
87
Carter McCormick
O'Gorman - Timmins
33
Ian McDonald
Englehart High School
203
Meredith McFarlane
Timmins High
217
Landon McGrath
Timmins High
34
Kevin McLean
Englehart High School
105
Caroline McLeod
Roland Michener - S. Porcupine
121
Sarah McNair
Ste. Marie - New Liskeard
35
Kevin Mikovitch
Englehart High School
173
Grace Milette
Timiskaming - New Liskeard
218
Sean Millar
Timmins High
204
Hunter Millions
Timmins High
36
Caleb Minnett
Englehart High School
140
Brooklyne Moore
Theriault - Timmins
163
Benoit Morneau
Theriault - Timmins
68
Marli Narduzzi
O'Gorman - Timmins
44
Logan Nicholson
IroquoisFallsSecondarySchool
88
Jon Okonmah
O'Gorman - Timmins
185
Braden Olsen
Timiskaming - New Liskeard
122
Shalyn Pannell
Ste. Marie - New Liskeard
20
Jenny Pare
Ecole publique Renaissance - T
37
Logan Parker
Englehart High School
110
Hans Parnell
Roland Michener - S. Porcupine
47
Alex Passera
Kapuskasing District High
219
Tylor Paternak
Timmins High
220
Clinton Patrick
Timmins High
106
Kennedy Pecore
Roland Michener - S. Porcupine
60
Alex Pelletier
Nordik - Hearst
174
Nicole Penner
Timiskaming - New Liskeard
141
Hailey Pizzale
Theriault - Timmins
55
Sarah Plourde
Nordik - Hearst
56
Kyana Poliquin
Nordik - Hearst
175
Sally Potter
Timiskaming - New Liskeard
186
Jack Quick
Timiskaming - New Liskeard
176
Rebecca Ramsay
Timiskaming - New Liskeard
187
Carter Richmond
Timiskaming - New Liskeard
89
Noah Rimmer
O'Gorman - Timmins
123
Kailyn Robert
Ste. Marie - New Liskeard
221
Owen Robertson
Timmins High
177
Cheyenne Robinson
Timiskaming - New Liskeard
142
Ashley Robitaille
Theriault - Timmins
164
Riley Robitaille
Theriault - Timmins
143
Daniella Rochon
Theriault - Timmins
144
Tatum Romaniuk
Theriault - Timmins
45
Cohl Ronholm
IroquoisFallsSecondarySchool
188
Patrick Sadler
Timiskaming - New Liskeard
178
Gracie-May Saint
Timiskaming - New Liskeard
27
Claire Schill
Englehart High School
38
Mark Scott
Englehart High School
179
Mady Sharp
Timiskaming - New Liskeard
222
Andrew Skinner
Timmins High
39
Jarrett Stephen
Englehart High School
28
Courtney Stevenson
Englehart High School
29
Sam Stevenson
Englehart High School
223
Connor Stewart
Timmins High
48
Keegan Tanguay
Kapuskasing District High
189
Bradley Taylor
Timiskaming - New Liskeard
224
Jonah Taylor
Timmins High
40
Owen Thomas
Englehart High School
165
Tyson Trottier
Theriault - Timmins
145
Macy Turcotte
Theriault - Timmins
69
Mallory Turcotte
O'Gorman - Timmins
225
Brayden Vachon
Timmins High
205
Emily Verbeek
Timmins High
90
Jason Vien
O'Gorman - Timmins
226
Bryce Vincent
Timmins High
206
Avery Vincze
Timmins High
91
Ethan Vincze
O'Gorman - Timmins
92
Zach Vincze
O'Gorman - Timmins
180
Anna Walker
Timiskaming - New Liskeard
129
Cody Walsh
Ste. Marie - New Liskeard
124
Kailey Walsh
Ste. Marie - New Liskeard
70
Emma Weltz
O'Gorman - Timmins
71
Jadyn Weltz
O'Gorman - Timmins
93
Tyler Whalen
O'Gorman - Timmins
Last updated Wed, 30 May 2018 22:23:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en