Meet Info
Marcellinus NOD Meet 2013
May 8 & 9, 2013
May 8, 2013 to May 9, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
11.30
11.22
Malik Collymore
Port Credit - Mississauga
11.60
11.23
Angus Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
11.03
11.25
Norris Spike
St. Augustine - Brampton
11.10
11.39
Dwayne March
St. Edmund Campion
11.20
11.53
Jervel Alphonse
St. Augustine - Brampton
11.80
11.58
George Skinner
St. Augustine - Brampton
11.80
11.66
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.50
11.70
Zachary Veira
St. Joseph - Mississauga
11.50
11.71
D'Shawn Bowen
Applewood Hts - Mississauga
12.00
11.82
Pietro Carbone
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.90
11.82
Best Anaele
St. Michael S.S.
12:00.00
11.92
Leopold Joyette
Port Credit - Mississauga
11.60
12.03
Jad Hamade
Lorne Park - Mississauga
12.50
12.03
Connal de Souza
St. Thomas Aquinas - Brampton
11.70
12.04
Noman Khan
Erindale - Mississauga
11.80
12.13
Robin Wei
Glenforest - Mississauga
12.00
12.14
Josia Amatroesijat
Stephen Lewis - Mississauga
12.00
12.41
Joseph Lim
St. Joan of Arc - Mississauga
12.83
12.45
Anthony Bailey
Heart Lake - Brampton
12.00
12.47
Oliver Ross
Georgetown - Georgetown
12.80
12.47
Sheenhan Abeysena
Mentor College - Mississauga
12.28
12.52
Stephon Millington
David Suzuki Secondary School
12.00
12.56
Matt Harrington
Mentor College - Mississauga
12.25
12.61
Jonathan Biggs
David Suzuki Secondary School
12.90
12.66
Anuj Raina
Meadowvale - Mississauga
12.75
12.69
Ryan Bogatek
Philip Pocock - Mississauga
11.70
12.72
Temi Oduyemi
Lorne Park - Mississauga
12.75
12.80
Anthony Bandhu
Meadowvale - Mississauga
12.85
12.98
Adam Chwalka
Applewood Hts - Mississauga
14.00
13.03
Frank Shouli
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.50
13.15
Frank Laryea
Clarkson - Mississauga
12.00
13.24
Josh Correia
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
13.50
13.55
Mergim Syejmani
Clarkson - Mississauga
12.00
DNS
Daniel Zovic
St. Thomas Aquinas - Brampton
11.80
DNS
Shawn D'Cunha
St. Augustine - Brampton
12.10
DNS
Ali Pavail
Erindale - Mississauga
15.40
DNS
Babin Babu
Philip Pocock - Mississauga
12.50
DNS
Obed Calvan
St. Joseph - Mississauga
12.00
DNS
Sean Benette
Ascension of Our Lord-Miss
11.71
DNS
Colin Mackenzie
Turner-Fenton - Brampton
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Norris Spike
St. Augustine - Brampton
11.39
10.85
10
Angus Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
11.25
11.06
8
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
11.22
11.10
6
Malik Collymore
Port Credit - Mississauga
11.23
11.16
5
Jervel Alphonse
St. Augustine - Brampton
11.58
11.40
4
George Skinner
St. Augustine - Brampton
11.66
11.52
3
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.70
11.72
2
Dwayne March
St. Edmund Campion
11.53
DNF
c
Last updated Tue, 25 Jun 2013 15:27:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en