trackdatabase.com logo







Junior Boys 100 Metre Run

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Sadiki Williams Birchmount Park C I11.4011.26
Kelechi Ebuta Pope John Paul I INT11.30
JP Suddaby St. Andrew's CollegeNT11.39
Jared Jones Birchmount Park C I11.7011.45
Nat Innis Birchmount Park C I11.5011.57
andrew Punzo St. Michael's CollegeNT11.57
Kevin Ignacco Pope John Paul I INT11.61
Christopher Samded Westview Centennial S SNT11.69
Devo Mallay Birchmount Park C I11.7011.70
Tyrone Harabans Jean Vanier S S12.0011.71
Jeff Hicks Bear Creek SSNT11.71
Sean Boswell Lester B. Pearson C INT11.73
Rob Mitchell Lawrence Park C INT11.73
Tyrone Edwards St. Michael's CollegeNT11.75
Darnell Williams Sinclair S SNT11.77
Ryan Blades Sinclair S SNT11.78
Gabe Grossi St. Michael's CollegeNT11.81
Terell Clarke Mother Teresa S SNT11.82
Corey Niles Don Mills C INT11.83
Kirk Lougheed Birchmount Park C I11.7011.84
marc fields Maple H S11.3011.85
Charlie Haughton St. Michael's CollegeNT11.89
Johnny Van Loo Unionville H S12.5011.90
Troy Ethier Acton D H S12.2511.91
Kyle Hall Don Mills C INT11.93
Mat Duperrouzel Michael Power/St.Joseph'sNT11.94
Conroy Jervis Pope John Paul I INT11.95
Jamal Lindo Dunbarton H S11.5011.96
Justin Arthur Sir Oliver Mowat C INT11.96
Sadikie Wright Pope John Paul I INT12.00
Mike Knox Cardinal NewmanNT12.03
Jerome Mars Pope John Paul I INT12.07
Mark Greco Sir Oliver Mowat C INT12.07
Matt Canham Cardinal NewmanNT12.11
Michael Herman St. Michael's CollegeNT12.13
Jeff Henderson Elmvale D H SNT12.14
Matt Snowden Sinclair S SNT12.16
Ian Giraudy Pine Ridge S S11.4512.17
tyler mckelvey St. Theresa S SNT12.18
Drew Moultray Cardinal Carter S SNT12.19
Daryl Osborne Cardinal Carter S SNT12.24
Gabriel Mills Westview Centennial S SNT12.25
Amis Cerone St. Michael's CollegeNT12.26
Mike Opatowski Victoria Park S S12.0012.27
Mike Osborne Cardinal Carter S SNT12.32
Stephen Yandon Langstaff S SNT12.32
Jonathan Bautista Philip Pocock S SNT12.34
Nick Rawkins Crescent SchoolNT12.35
ryan smykie St. Theresa S SNT12.38
Mike Estrada Cardinal NewmanNT12.38
Alex Kaju Lawrence Park C INT12.39
Theo Theofilogiankos Victoria Park S S12.5012.40
Allen Choi Bear Creek SS11.4012.40
Jason Wong Agincourt C I11.6012.41
Josimar Tulloch Mother Teresa S SNT12.43
Damian Henry Michael Power/St.Joseph'sNT12.49
Michel Morin Widdifield S S11.9012.50
Sean Simon Pope John Paul I INT12.51
Matthew Powell Thistletown C INT12.53
Ronald Scarafile St. Michael's CollegeNT12.55
Jong Jung Sir Oliver Mowat C INT12.57
Teasin Naidu Dunbarton H S12.0012.60
Mike Bailey Cardinal Carter S SNT12.63
Jason Bert Neil McNeil H SNT12.63
Odon Makwene Mother Teresa S SNT12.63
Michael Killian St. Michael's CollegeNT12.64
Rusul Hoassein Alexander MacKenzie H S11.7012.65
Ricardo Pierce Pine Ridge S S12.3012.66
K.K. Lui Cardinal NewmanNT12.66
Gunther Steiger Michael Power/St.Joseph'sNT12.67
Michael Mislersti St. Michael's CollegeNT12.69
Emmanuel Kansume Father Henry CarrNT12.74
Trevor Chung Markham D H SNT12.75
Mike Krystolovich Cardinal Carter S SNT12.76
Richard Cerzo Pope John Paul I INT12.78
Paul Levine St. Michael's CollegeNT12.80
Andrew Younes Cardinal Carter S SNT12.81
Hakim Bhandi Aurora H SNT12.85
Vladimir Maysekin St. Michael's CollegeNT12.86
Ricky Bennett Archbishop Romero S SNT12.88
Duwayne Bell Dunbarton H S12.6012.90
johnathan gemmel St. Theresa S SNT12.92
Joe Schuler Cardinal NewmanNT12.92
Adam Lee Cardinal NewmanNT12.94
Paul Kang Bayview S SNT12.95
Mark Iocicero St. Michael's CollegeNT12.98
Keith McNabb Neil McNeil H SNT13.02
Andrae Alexander Pine Ridge S S12.2013.03
Allesandro Cerjid St. Michael's CollegeNT13.03
Marty Fiati Pope John Paul I INT13.04
Dominic Opong Cardinal NewmanNT13.08
Steve Nicolson Paul Dwyer C H SNT13.08
Tomar Goldenberg Community Hebrew Acad.T.-R.H.NT13.09
Chris Villa St. Michael's CollegeNT13.09
Rayon Charles Pope John Paul I INT13.11
Joe Lauria Paul Dwyer C H SNT13.16
Kevin Ma Victoria Park S S12.5013.18
Russell Paul Bayview S SNT13.22
Dale Hamilton Woburn C INT13.32
Phil Procunier St. Michael's CollegeNT13.44
Miles Mungo Agincourt C I11.8013.47
Dean Viera Westview Centennial S SNT13.47
Jacob Kepecs Community Hebrew AcademyNT13.54
Nana Okyere Cardinal NewmanNT13.57
Chris Parker Orangeville D S SNT13.68
Phillipe Gauthier Langstaff S SNT13.71
Modesto Santo-Gomes Neil McNeil H SNT13.77
Karran Seucharron Woburn C INT13.86
Matthew Command Aurora H SNT13.86
Joe Assenza Neil McNeil H SNT13.88
Aldrei Alanguilan Paul Dwyer C H SNT14.02
Emmanuel Brito St. Basil The GreatNT14.20
Jerry Paniccia St. Basil The GreatNT14.31
Jay Goldberg Community Hebrew Acad.T.-R.H.NT14.33
Steve Army Neil McNeil H SNT14.48
Mike Jackman Neil McNeil H SNT14.74
Daniel Watts Ascension of Our Lord S SNT15.12
Aaron Kucyi Community Hebrew AcademyNTDNS
Ariel Lefkowitz Community Hebrew AcademyNTDNS
Daniel Locilento Cardinal Carter S SNTDNS
Andrew Scott Pope John Paul I INTDNS
Billy Kwong Langstaff S SNTDNS
Anthony Douglas Alexander MacKenzie H S11.06DNS
Jaspal Kalsi Alexander MacKenzie H S11.60DNS
Scott Canata Dunbarton H S12.40DNS
Cloime Peters Dunbarton H S11.20DNS
Andrew McCutcheon St. Michael's CollegeNTDNS
Alex Raera St. Michael's CollegeNTDNS
Mark Storus St. Michael's CollegeNTDNS
Ari Danrowas St. Michael's CollegeNTDNS
Kevin Boyd St. Michael's CollegeNTDNS
Mark Lozzi St. Michael's CollegeNTDNS
James Formusa St. Michael's CollegeNTDNS
Daniel Bruno St. Michael's CollegeNTDNS
Mich Adken St. Michael's CollegeNTDNS
Andrew Haynes St. Michael's CollegeNTDNS
Benjamin Higgs St. Michael's CollegeNTDNS
Roberto Ianturno St. Michael's College13.00DNS
Keino Dawkins Lester B. Pearson C INTDNS
Triston Davis Lester B. Pearson C INTDNS
Prince Appiagyey Westview Centennial S SNTDNS
John Valerio The York SchoolNTDNS
Rob True Dr. F. J. Donevan C INTDNS
Chris MacFarlane St. Andrew's CollegeNTDNS
Kris Wells St. Andrew's CollegeNTDNS
A Denis Algonquin E SNTDNS
Y Beniot Algonquin E SNTDNS
M Blanchard Algonquin E SNTDNS
AJ Mandani Ascension of Our Lord S SNTDNS
Bright Asifiri Ascension of Our Lord S SNTDNS
Darlie Williams Ascension of Our Lord S SNTDNS
Rayan Wilson Ascension of Our Lord S SNTDNS
Shannon King Ascension of Our Lord S S10.75DNS
Sujan Abeyewardene Bayview S SNTDNS
Adrian Philip Bayview S SNTDNS
Alex Mantella Michael Power/St.Joseph'sNTDNS
Kyle Patterson Elmvale D H SNTDNS
Dylan Lormand Orangeville D S SNTDNS
Tope Olatunji Father Henry CarrNTDNS
Tim Appiam Father Henry CarrNTDNS
Phil Franchino Philip Pocock S SNTDNS
Ryan Goudie Philip Pocock S SNTDNS
Dexter Moulton Philip Pocock S SNTDNS
Peter Slusarcyzk Philip Pocock S SNTDNS
Otto Vallecillo Philip Pocock S SNTDNS
Greg Walker Philip Pocock S SNTDNS
Matthew Antonini St. Joan of Arc C H SNTDNS
Mark Novella St. Joan of Arc C H SNTDNS
Anthony Santangeli St. Joan of Arc C H SNTDNS
Adam Severino St. Joan of Arc C H SNTDNS
Allen Wattimena St. Joan of Arc C H SNTDNS
Sean Kelly Oakwood C INTDNS
tyler french Aurora H SNTDNS
josh henery Aurora H S12.64DNS
Joe Smith Paul Dwyer C H SNTDNS
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Sadiki Williams Birchmount Park C I11.2611.6710Photo
JP Suddaby St. Andrew's College11.3911.718Photo
andrew Punzo St. Michael's College11.5711.776Photo
Kelechi Ebuta Pope John Paul I I11.3011.794Photo
Kevin Ignacco Pope John Paul I I11.6111.912Photo
Jared Jones Birchmount Park C I11.4512.071Photo
Christopher Samded Westview Centennial S S11.6912.14Photo
Nat Innis Birchmount Park C I11.5712.24Photo
Last updated Sun, 04 May 2003 20:00:00
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.