Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 24, 2018 to May 25, 2028
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male Long Jump
Records
YRAA
6.47m
Apr 30, 2017
MARCUS RENFORD
TOMMY DOUGLAS SS
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Declan Chang
Bill Crothers SS - Unionville
ND
5.87
10
Dominick Lim
Bill Crothers SS - Unionville
ND
5.79
8
Michael Pha
Vaughan - Thornhill
ND
5.67
6
Max Pochapski
Thornlea - Thornhill
ND
5.58
5
Sheldon Stephenson
Maple - Maple
ND
5.34
4
Nicholas Jardine-Clarke
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
5.27
3
Max Chan
Bur Oak S.S.
ND
5.23
2
Isaiah Gardner
Stouffville - Stouffville
5.42
5.11
1
David Tran
Woodbridge College Wyverns
ND
5.10
Michael Grebenc
Brother Andre - Markham
ND
5.10
Ruaraidh Tingle
Vaughan - Thornhill
ND
5.07
Victor Su
Unionville - Markham
ND
5.02
Rishua Rajendran
Middlefield - Markham
ND
4.87
Nathan Saunders-DeGuire
Vaughan - Thornhill
ND
4.75
Jackson Maloney
Thornlea - Thornhill
ND
4.75
Jayden Nikifork
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
4.75
Jason Duan
Markville Secondary School
ND
4.74
Dustin Aucoin
Sir William Mulock - Newmarket
ND
4.72
Johnny Cao
Unionville - Markham
ND
4.72
Jose Zepeda
Sacred Heart - Newmarket
ND
4.66
Victor Romig
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
4.59
Daniel Bouchan
Tommy Douglas Secondary School
ND
4.59
Matthew Baron
Sacred Heart - Newmarket
ND
4.58
Christopher Pierre
St. Joan of Arc - Maple
ND
4.55
Royee Ben-Chorin
Thornhill - Thornhill
ND
4.45
Eric Kim
Thornlea - Thornhill
ND
4.45
Daniel Chen
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
4.44
Ismael Chaudry
Sacred Heart - Newmarket
ND
4.36
Jayden Shippey
Bill Hogarth S.S.
ND
4.35
Mark Maulucci
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
4.27
Ramirez Simon
Holy Cross - Woodbridge
ND
4.27
Kevin Liu
Markville Secondary School
ND
4.25
Christopher Fong
Unionville - Markham
ND
4.22
Brandon Cusato
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
4.16
Bohdan Zaglyadin
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
4.08
Jonathan Kan
Markville Secondary School
ND
4.07
Kaival Patel
Emily Carr Secondary School
ND
4.04
Musaab Matloob
Woodbridge College Wyverns
ND
3.95
Justin Richards
Emily Carr Secondary School
ND
3.90
Evan Zheng
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
3.88
Leo Zhu
Unionville - Markham
ND
3.69
Joshua Charles-Rhule
Markham - Markham
ND
DNF
Shahzan Tariq
Middlefield - Markham
ND
DNF
Justin Huynh
Unionville - Markham
ND
DNF
Richard So
Milliken Mills - Markham
ND
DNF
Tseng Neil
Fr. Michael McGivney - Markham
ND
DNF
David Martino
Sacred Heart - Newmarket
ND
DNF
Marco Zapucioiu
Sacred Heart - Newmarket
ND
DNF
Daniel Rivera
St. Elizabeth - Thornhill
ND
DNF
Max Jones
Sutton - Sutton West
ND
DNF
Youssef Rahal
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
DNF
Dylan Mendoza
St. Augustine - Markham
ND
DNF
Aiden Li
Fr. Michael McGivney - Markham
ND
DNF
Timothy Yeung
Fr. Michael McGivney - Markham
ND
DNF
Kevin Chau
Sir William Mulock - Newmarket
ND
DNF
Daniel Xiao
Markville Secondary School
ND
DNF
Jason Wong
Thornlea - Thornhill
ND
DNF
Ruben Feliz
Woodbridge College Wyverns
ND
DNF
Herman Jian
Aurora High School
ND
DNF
Kelvin Lin
Bur Oak S.S.
ND
DNF
Stanley Ho
Tommy Douglas Secondary School
ND
DNF
c
Last updated Sun, 27 May 2018 22:44:50
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en