Meet Info
ROPSSAA 2013 Track & Field
May 17, 2013 to May 24, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Brandon Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
11.24
10.82
Kenya Small
Bramalea - Brampton
11.60
11.03
Denzel Brown
St. Edmund Campion
11.50
11.18
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
11.30
11.21
Christopher Smith
Clarkson - Mississauga
11.50
11.28
Talon Denton
Brampton Centennial - Brampton
11.83
11.44
Keysean Powell
St. Edmund Campion
11.40
11.46
Larry A Hlatshwayo
John Fraser - Mississauga
12.51
11.22
Olushola Tanimowo
St. Edmund Campion
11.70
11.32
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
11.99
11.44
Jay Christie
Turner-Fenton - Brampton
11.40
11.52
Cody Lamovsek
Port Credit - Mississauga
11.89
11.57
Travis Sagar
St. Joseph - Mississauga
11.87
11.63
Joesph D'Amico
Robert F. Hall - Caledon East
12:00.00
11.69
Jahmessiah Edwards
Ascension of Our Lord-Miss
11.93
11.48
Henry Do
Brampton Centennial - Brampton
12.28
11.63
Justin Szymanski-Washington
David Suzuki Secondary School
11.95
11.64
Emron Fagon
Fletcher's Meadow - Brampton
11.90
11.65
Zeke Oppong
Castlebrooke
12.20
11.65
Jackson Attakora
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.00
11.67
Jerome Green
Ascension of Our Lord-Miss
12.43
11.70
Taris Wilson
David Suzuki Secondary School
11.99
11.72
Andre Williams
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.24
11.72
Darnell Bartholomew
David Suzuki Secondary School
12.10
11.74
Kashyap Vyas
Castlebrooke
12.14
11.81
Shemar Nelson
St. Augustine - Brampton
11.79
11.83
Regan Botang
Ascension of Our Lord-Miss
12.13
11.83
Anthony Bailey
Heart Lake - Brampton
12.44
11.93
Jonathan Biggs
David Suzuki Secondary School
12.66
11.98
Andrew Stewart
St. Augustine - Brampton
11.87
11.99
Justin Johnston
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.00
12.10
John Carlos
Cardinal Leger - Brampton
13.00
12.11
Marco Figliola
St. Marcellinus - Mississauga
12.50
12.16
Tyler Redublo
St. Joan of Arc - Mississauga
12.30
12.32
Mauritzio White
St. Paul's - Mississauga
12.05
12.35
Ian Huang
St. Joan of Arc - Mississauga
12.40
12.36
Matthew Noel
St Martin
12.50
12.38
Junior Oriola
Fletcher's Meadow - Brampton
12.20
12.41
Reginthian Jacob
St. Joan of Arc - Mississauga
13.90
12.53
Brandon Fernandes
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.45
12.75
Gagandeep Singh
Fletcher's Meadow - Brampton
12.40
12.91
Josh Correia
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.50
12.96
Isik McCallum
Streetsville S S
12:45.00
13.05
Rasheed Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
12.60
DQ
Daniel Wasik
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.40
DNS
Junior Thompson
Cardinal Leger - Brampton
12.50
DNS
Aydan Namugera
St. Michael S.S.
13:06.00
DNS
Sammy Adutwum
St. Marcellinus - Mississauga
12.20
DNS
Jacob French
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.46
DNS
Daniel Boreland
St.Marguerite d'Youville-Bramp
11.60
DNS
Dante Williams
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.30
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Brandon Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
10.82
11.42
Keysean Powell
St. Edmund Campion
11.46
11.66
Christopher Smith
Clarkson - Mississauga
11.28
11.56
Kenya Small
Bramalea - Brampton
11.03
11.76
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
11.21
11.57
Denzel Brown
St. Edmund Campion
11.18
11.89
Olushola Tanimowo
St. Edmund Campion
11.32
11.90
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
11.44
11.94
Travis Sagar
St. Joseph - Mississauga
11.63
11.96
Jahmessiah Edwards
Ascension of Our Lord-Miss
11.48
11.99
Larry A Hlatshwayo
John Fraser - Mississauga
11.22
12.02
Talon Denton
Brampton Centennial - Brampton
11.44
12.11
Jay Christie
Turner-Fenton - Brampton
11.52
12.16
Joesph D'Amico
Robert F. Hall - Caledon East
11.69
12.26
Henry Do
Brampton Centennial - Brampton
11.63
12.26
Cody Lamovsek
Port Credit - Mississauga
11.57
12.37
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Brandon Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
11.42
11.64
10
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
11.57
11.69
8
Christopher Smith
Clarkson - Mississauga
11.56
11.78
6
Keysean Powell
St. Edmund Campion
11.66
11.84
5
Kenya Small
Bramalea - Brampton
11.76
11.98
4
Olushola Tanimowo
St. Edmund Campion
11.90
11.98
3
Denzel Brown
St. Edmund Campion
11.89
12.01
2
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
11.94
12.30
1
c
Last updated Tue, 25 Jun 2013 15:45:47
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en