Meet Info
Campion Track & Field Championships
Apr 27, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 400 Metre Dash
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Jalon White
Etobicoke Arts - Toronto
52.20
50.93
Josh Hachey
St. Thomas Aquinas - Brampton
53.00
52.67
Stephen Scott
St. Edmund Campion
52.50
52.79
Elcoye Spencer
Cardinal Leger - Brampton
NT
54.35
David Olona
St. Edmund Campion
57.00
54.50
Jakub Staniszewski
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
54.78
Stephen Donkor
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
55.08
Johnan Marcano
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
55.54
Emmanuel Anovue
St. Basil The Great - Weston
NT
55.56
David Bonner
Castlebrooke SS - Brampton
NT
55.76
Niklas Bikerstaffe
St. Thomas Aquinas - Brampton
56.01
56.19
Christopher Gilfillian
Castlebrooke SS - Brampton
NT
56.21
Shakeem Samuels
Cardinal Leger - Brampton
NT
56.59
David Pickering
Cardinal Leger - Brampton
NT
56.72
Ethan Vande Sompel
York Mills - North York
NT
56.75
David Gonzalez
York Mills - North York
57.18
56.80
Johathan Morris
Robert F. Hall - Caledon East
NT
56.91
Hassan Ali
Westview Centennial-North York
NT
57.05
Steve Chu
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
57.14
Matthew Brown
Cedarbrae - Scarborough
NT
57.46
Thomas Vieyra
St. Edmund Campion
55.00
57.68
Jake Hill
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
57.75
Shane Straughn
Ascension of Our Lord-Miss
NT
57.81
Rodney Osei
Westview Centennial-North York
54.00
57.90
Elijah Wilson
Ascension of Our Lord-Miss
NT
58.03
Jaden Lall
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
58.23
Marcus Tinker
St. Edmund Campion
54.00
58.25
Jadon Greaves
St. Marguerite d'Youville-Bram
54.87
58.45
Kim Ventura
Our Lady of Mount Carmel-Missi
55.45
58.78
Samer El-Galmady
Etobicoke - Islington
NT
58.93
Akindele Johnson
Heart Lake - Brampton
01.00
59.08
James Claydon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
59.35
Matthew Piva
St Martin CSS - Mississauga
NT
59.47
Hamza Sharif
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
59.48
Brandon B Brevett
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
59.66
Brendan Adamo
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
59.73
Wiliam Olmstead
Lorne Park - Mississauga
01.08
59.78
Eric Toledo
Archbishop Romero
NT
60.14
Roger Zhang
Crestwood Preparatory Sr
NT
60.23
Daniel Vukelic
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
60.24
Michael Liu
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
60.39
Adam Golden
Crestwood Preparatory Sr
NT
60.47
Brandon Gebka
Our Lady of Mount Carmel-Missi
56.00
60.89
Daniel Bellissimo
Etobicoke Arts - Toronto
NT
1:01.17
Nathan Chandler
Earl Haig - North York
NT
1:01.28
Brynly Ellis
Rick Hansen - Mississauga
NT
1:02.09
Ryan Steffler
Erindale - Mississauga
01.15
1:02.15
Jaime St. Cyr
St. Edmund Campion
56.00
1:02.21
Sebastian Suarez
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
1:02.29
Ali Javed
Louise Arbour
NT
1:02.40
Barakat B Ashram
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
1:02.46
Gabriel Evans-cook
Etobicoke Arts - Toronto
01.03
1:02.57
Halton Quach
Rick Hansen - Mississauga
NT
1:02.63
Sunny Chen
Earl Haig - North York
NT
1:03.20
Rex Li
Rick Hansen - Mississauga
NT
1:03.36
Juan Pablo Duenas
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
1:03.37
Tristan Winfield-Hicks
Earl Haig - North York
NT
1:03.59
Eddie Ouyang
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
1:03.92
Nicholas Jarzak
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
1:04.31
Kritarth Shah
Castlebrooke SS - Brampton
NT
1:05.27
Owen Salter
Crestwood Preparatory Sr
NT
1:06.12
Robert McHale
Crestwood Preparatory Sr
NT
1:06.58
Michael Adebayo
Loyola CSS - Mississauga
NT
1:07.33
Wilson Sola-Kiwi
St Martin CSS - Mississauga
NT
1:08.13
Deep Shah
Castlebrooke SS - Brampton
NT
1:08.83
Adam Ding
Abbey Park High School
NT
1:09.08
Jacob Reinish
Crestwood Preparatory Sr
NT
1:12.18
Seann Valente-Garcia
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
1:12.48
Michael Radan
Father Redmond - Toronto
NT
1:12.91
Yusef Shabibi
Earl Haig - North York
NT
1:13.45
Michael Wen
Earl Haig - North York
NT
1:13.91
Derek Boecker
Crestwood Preparatory Sr
NT
1:14.52
Stanley Ho
Earl Haig - North York
NT
1:16.61
Nathan Jovin
Loyola CSS - Mississauga
NT
DNS
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
53.90
DNS
Michael Nelson
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
DNS
Lorenz Fallen
Heart Lake - Brampton
01.00
DNS
Rashid Archer
Thomas A. Blakelock - Oakville
55.80
DNS
Danyal Mazraeh
York Mills - North York
NT
DNS
Javon Atkins
Jean Vanier - Scarborough
NT
DNS
Woojae Kim
York Mills - North York
NT
DNS
Andrew Vandyke
Father Redmond - Toronto
00.51
DNS
Matthew Mckenna
Father Redmond - Toronto
NT
DNS
Davede Buckham
Richview - Islington
NT
DNS
Abdi Nur
Westview Centennial-North York
NT
DNS
Josh Snook
York Mills - North York
NT
DNS
Darren Biosah
Crestwood Preparatory Sr
NT
DNS
Bilal Ahmed
Crestwood Preparatory Sr
NT
DNS
Yale Zhang
Crestwood Preparatory Sr
NT
DNS
Abdullah A Obada
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
DNS
Justin Fodor
York Mills - North York
NT
DNS
Kush Patel
Meadowvale - Mississauga
NT
DNS
Michael Marcuzzi
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
DNS
Ernest Li
Univ of Toronto Schools - Toro
NT
DNS
Zain Khan
John Fraser - Mississauga
NT
DNS
Robin Low
Earl Haig - North York
NT
DNS
Luke Kim
Earl Haig - North York
NT
DNS
Wu Yang
Earl Haig - North York
NT
DNS
Tony Liu
Earl Haig - North York
NT
DNS
Jordon Miller
Port Credit - Mississauga
01.00
DNS
Micah Davis
Heart Lake - Brampton
01.00
DNS
Rakeem Biddly
Archbishop Romero
NT
DNS
Ryan Bowman
Jean Vanier - Scarborough
NT
DNS
Nial Navaratne
Richview - Islington
1:01.00
DNS
Sam Williams
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
DNS
Anson Wan
Earl Haig - North York
NT
DNS
Aaron Almeida
Our Lady of Mount Carmel-Missi
57.10
DNS
Lucas Mauro
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
NT
DNS
Erik Batarou
Jean Vanier - Scarborough
NT
DNS
Jimmy Liu
Crestwood Preparatory Sr
NT
DNS
Sam Conteh
Etobicoke - Islington
NT
DNS
Rhys Hanson
Earl Haig - North York
NT
DNS
Peter Chou
Earl Haig - North York
NT
DNS
c
Last updated Mon, 01 May 2017 21:06:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en