Meet Info
Campion Track & Field Championships
Apr 26, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Isaiah Palmer
St. Edmund Campion
51.00
51.21
6
Emmanuel Ajiroba
St. Augustine - Brampton
53.10
51.51
5
Joshua Chevannes
St. Edmund Campion
55.00
53.59
4
Michael Ciepiela
St. Thomas Aquinas - Brampton
51.00
54.03
3
Oluchi Ugoh
St. Edmund Campion
55.00
54.18
2
Ethan Appadurai
Unionville - Markham
55.00
54.52
1
Aart Ximinnies
St. Augustine - Brampton
54.00
54.77
Nifemi Ojutalayo
Robert F. Hall - Caledon East
1:05.00
54.88
Immanuel Onyemah
Our Lady of Mount Carmel-Missi
53.87
54.92
Niklas Bickerstaffe
St. Thomas Aquinas - Brampton
52.00
54.97
Rasheed Palmer-Rose
St. Augustine - Brampton
54.40
55.16
Stephen Scott
St. Edmund Campion
52.50
55.19
Ashton Feijo
Our Lady of Mount Carmel-Missi
54.96
55.22
David Olona
St. Edmund Campion
54.30
55.34
Sheldon Campbell
St. Thomas Aquinas - Brampton
53.00
56.88
Nikola Kalaconovic
Glenforest - Mississauga
60.00
57.37
Jalon White
Etobicoke Arts - Toronto
NT
57.59
Uchenna Agu
St. Edmund Campion
56.00
58.31
Kemoore Clarke
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
58.57
Aadrian Miller
St. Edmund Campion
55.00
59.54
Jonny Othman
Governor Simcoe-St. Catharines
NT
59.70
Luis Diaz
St. Thomas Aquinas - Brampton
58.00
59.73
Elijah San Pedro
Fr Michael Goetz - Mississauga
55.00
60.05
Samarth Ahuja
St. Augustine - Brampton
57.50
60.28
Ethan Ting
Unionville - Markham
NT
60.30
Remy Gavanc
Governor Simcoe-St. Catharines
NT
60.45
Evan Smith
St. Thomas Aquinas - Brampton
59.00
1:02.22
Tyler Hart
Humberview - Bolton
NT
1:02.32
Addison Lompart
Brampton Centennial - Brampton
1:08.00
1:02.71
Eric Huang
Unionville - Markham
NT
1:03.02
Jacob Nerb
St. Edmund Campion
59.00
1:03.02
Kurt De Sousa
St. Thomas Aquinas - Brampton
1:06.00
1:03.10
Dylan White
ES Sainte-Famille - Mississaug
58.50
1:03.50
Fayez Ahmed
St. Augustine - Brampton
57.30
1:03.60
Douglas Fong
Unionville - Markham
NT
1:03.67
Chris DeCosimo
Iona Catholic - Mississauga
NT
1:03.95
Matthew Schmidt
Lorne Park - Mississauga
57.50
1:04.08
Lamar Campbell
Western Technical Commercial S
NT
1:04.17
Zain Ul-Abideen
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
1:04.32
Joseph Jesso
St. Thomas Aquinas - Brampton
59.00
1:04.94
Balen Seeton
Holy Trinity School- Richmond
NT
1:06.54
Ramonito Copreros
St. Augustine - Brampton
56.20
1:07.51
Stephen Wise
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
1:07.52
Andrei Androus
St. Thomas Aquinas - Brampton
60.00
1:09.14
Jevaun Pusey
Brampton Centennial - Brampton
1:08.00
1:11.83
Jay Chen
The Woodlands - Mississauga
NT
1:12.82
Roice Villanueva
St Martin CSS - Mississauga
NT
1:13.82
Eala Mobasheri
Holy Trinity School- Richmond
NT
1:14.34
Colin Hornibrook
Unionville - Markham
NT
DNS
Rhemel-Tyler Williams-McIntosh
Unionville - Markham
55.00
DNS
Amritpal Chera
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
DNS
Stan Berezin
W.L. MacKenzie - North York
NT
DNS
Haruun Abdul
Western Technical Commercial S
NT
DNS
Jadon Greaves
St. Marguerite d'Youville-Bram
58.50
DNS
Abdelrahman Merdan
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
DNS
Matthew Lorincz
Cawthra Park - Mississauga
NT
DNS
Ayrton Simas
Lorne Park - Mississauga
58.50
DNS
Alex Edmunds
St. Edmund Campion
57.00
DNS
Sean Kodric
St Martin CSS - Mississauga
NT
DNS
McHenry Eluehike
St. Augustine - Brampton
52.90
DNS
Antonio Roach
Brampton Centennial - Brampton
60.00
DNS
c
Last updated Wed, 16 May 2018 16:39:13
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en