Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Champio
May 17, 2017 to May 18, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Tia-K Kellyman
Martingrove - Islington
13.21
13.04
Asia Hogan-Rochester
Central Technical - Toronto
12.72
13.04
Phoebe Wolfe
Etobicoke Arts - Toronto
NT
13.48
Thyra Mbiro
Humberside - Toronto
NT
13.62
Eartha McIntosh
Central Technical - Toronto
13.56
13.75
Rebecca Leuty
Northern - Toronto
NT
13.76
Mary Adarkwa
Harbord - Toronto
NT
13.77
Yalda Sinaei
Leaside - Toronto
NT
14.14
Janice Smith
York Memorial - Toronto
NT
14.14
Rachel Baran
Richview - Islington
13.50
14.21
Jacqueline Asubonteng
West Humber - Rexdale
13.84
14.31
Emerlie Luasu-Lusieboko
Silverthorn - Etobicoke
NT
14.34
Madison Raye
Lakeshore - Toronto
NT
14.45
Virginia Purvis
Monarch Park - Toronto
13.70
14.49
Laura Ludiazo
Silverthorn - Etobicoke
NT
14.53
Felicia Gray
Richview - Islington
13.60
14.55
Brittany Catarino
Bloor - Toronto
15.31
14.67
Alicia Barnes-Rouse
West Humber - Rexdale
NT
14.79
Julie Lam
Harbord - Toronto
NT
14.80
Tallulah Shin
Bloor - Toronto
15.16
15.01
Andrea Lewis
York Memorial - Toronto
NT
15.06
Natalie Cochrane
Richview - Islington
14.50
15.17
Jemima Lukfimpa
West Humber - Rexdale
15.56
15.25
Jocelyn Rough
North Toronto - Toronto
NT
15.29
Viki George
Central Technical - Toronto
14.86
15.31
Christine Huang
Vaughan Road Academy
NT
15.49
Destiny Lewis
West Humber - Rexdale
15.60
15.77
Kathryn Kiousis
Richview - Islington
15.10
15.80
Jacqueline Guttman
Bloor - Toronto
15.00
15.88
Ashley Narine
Leaside - Toronto
NT
15.94
Emma Collie
Forest Hill - Toronto
NT
16.34
Nealiya Shahin
Richview - Islington
15.00
16.43
Jodan Davis
Northern - Toronto
NT
17.41
Hailey Guatto
Richview - Islington
15.10
18.27
Jenelle Jeremiah
West Humber - Rexdale
NT
19.30
Maria Menzies
Richview - Islington
15.00
DNS
Janice DaSilva
Harbord - Toronto
NT
DNS
Allia Wallace
Rosedale heights school of the
NT
DNS
Isabelle Evans
Harbord - Toronto
NT
DNS
Sara Pietropaolo
Forest Hill - Toronto
NT
DNS
Charlene Mensah
York Memorial - Toronto
NT
DNS
Claire Chisholm
Ursula Franklin Acad - Toronto
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Phoebe Wolfe
Etobicoke Arts - Toronto
13.48
12.85
10
Asia Hogan-Rochester
Central Technical - Toronto
13.04
12.89
8
Tia-K Kellyman
Martingrove - Islington
13.04
13.36
6
Rebecca Leuty
Northern - Toronto
13.76
13.45
4
Thyra Mbiro
Humberside - Toronto
13.62
13.53
2
Eartha McIntosh
Central Technical - Toronto
13.75
13.62
1
Mary Adarkwa
Harbord - Toronto
13.77
13.72
Rachel Baran
Richview - Islington
14.21
13.95
Yalda Sinaei
Leaside - Toronto
14.14
13.97
Jacqueline Asubonteng
West Humber - Rexdale
14.31
14.16
Laura Ludiazo
Silverthorn - Etobicoke
14.53
14.28
Emerlie Luasu-Lusieboko
Silverthorn - Etobicoke
14.34
14.37
Virginia Purvis
Monarch Park - Toronto
14.49
14.39
Felicia Gray
Richview - Islington
14.55
14.64
Madison Raye
Lakeshore - Toronto
14.45
14.79
Janice Smith
York Memorial - Toronto
14.14
DNS
c
Last updated Thu, 18 May 2017 17:39:52
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en