Meet Info
CISAA Sr. Track & Field
May 23, 2018 to May 24, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Full Results PDF (243.87 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Records
CISAA
10.88
May 13, 2013
Lotanna Eze
AC - Belleville
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Ibrahim Ayorinde
Appleby College - Oakville
NT
11.15
Kaya Dizon-Spence
De La Salle College - Toronto
11.74
11.40
Christian Sergnese
St. Michael's College School-
11.11
11.41
Spencer Gibbs
St. Michael's College School-
11.07
11.48
Berk Patterson
Ridley College
NT
11.65
Chris Wong
Upper Canada College - Toronto
11.89
11.68
Erik Johnson
St. Michael's College School-
11.50
11.69
Richard Aduboffour
St. Michael's College School-
11.01
11.76
Monty Cook
Royal St. George's College
12.00
11.80
Justin Gilbert
Upper Canada College - Toronto
12.39
11.97
Vlad Berbecel
Hillfield-Strathallan-Hamilton
12.30
12.01
Adam Menikefs
Upper Canada College - Toronto
12.45
12.07
Anton Konach
TMS School
12.57
12.12
Adam Murphy
Pickering College
NT
12.21
Ose Aziegbemhin
Trinity College - Port Hope
12.82
12.32
Matthew Hargest
St. John's Kilmarnock
NT
12.42
Ehi Aziegbemhin
Trinity College - Port Hope
12.60
12.45
Osher Lee
St. Andrew's College - Aurora
NT
12.58
Derek Boecker
Crestwood Preparatory Sr
NT
12.64
Brandon Kim
St. Andrew's College - Aurora
NT
12.66
Matthew Liang
Appleby College - Oakville
NT
12.75
Mervyn Javier
Holy Trinity School
NT
12.81
Jonathan Okoakih
Appleby College - Oakville
NT
12.87
Brock Woods
St. John's Kilmarnock
NT
13.01
Spencer Burron
Villanova College
13.33
13.14
David Hammond
Bayview Glen - Don Mills
NT
13.26
Danylo Sidorov
Pickering College
NT
13.28
William Lee
Upper Canada College - Toronto
13.00
13.40
Max Lai
Trinity College - Port Hope
13.00
13.67
Jimmy Liu
Crestwood Preparatory Sr
NT
13.68
Johnson Zhang
Trinity College - Port Hope
14.50
13.93
Matthew Wills
Crescent School - Willowdale
14.13
13.94
Alex Vasylets
Pickering College
NT
14.48
Alek Boisjoly
Lakefield College School
NT
14.91
Jaime Garcia-Palencia
Albert College - Belleville
NT
DNS
Chris Liu
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Ryan Abhary
Bayview Glen - Don Mills
NT
DNS
Richard Yang
Holy Trinity School
NT
DNS
Mattias Olaniyi
Albert College - Belleville
NT
DNS
Noah Storey
Lakefield College School
NT
DNS
Giuseppe Marini
De La Salle College - Toronto
11.93
DNS
Adam Golden
Crestwood Preparatory Sr
NT
DNS
Habeeb Olorode
Appleby College - Oakville
NT
11.69
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Ibrahim Ayorinde
Appleby College - Oakville
11.15
10.88
10
Richard Aduboffour
St. Michael's College School-
11.76
10.95
8
Spencer Gibbs
St. Michael's College School-
11.48
10.99
6
Christian Sergnese
St. Michael's College School-
11.41
11.05
5
Kaya Dizon-Spence
De La Salle College - Toronto
11.40
11.35
4
Chris Wong
Upper Canada College - Toronto
11.68
11.58
3
Berk Patterson
Ridley College
11.65
11.59
2
Erik Johnson
St. Michael's College School-
11.69
11.75
1
c
Last updated Sun, 27 May 2018 17:27:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en