Meet Info
2018 ZONE 3 Championship Meet
SOSSA Qualifier
May 14, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for E. L. Crossley - Fonthill
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
74
Norah Burns
1.
Midget Female 100 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
14.34
ND
13.96
4.54
5
4
1
2
109
Taryn Mitchell
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
13.75
NT
13.30
27.86
1
1
6
6
112
Mya Newton
1.
Midget Female 100 Metre Dash
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
21.
Midget Female Long Jump
14.76
NT
ND
14.55
14.51
4.49
7
4
5
2
1
106
Jacob Martin
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
13.83
NT
NT
28.74
15
11
111
Sam Nawrocki
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
10.
Midget Male 1500 Metre Run
13.16
NT
NT
NT
26.95
5:07.02
9
6
5
1
121
Ian Safranyes
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
DNS
NT
NT
DNS
107
Alexa Massey
5.
Midget Female 400 Metre Dash
23.
Midget Female Triple Jump
NT
ND
1:18.45
8.74
5
6
1
114
Alison O'Connor
5.
Midget Female 400 Metre Dash
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
23.
Midget Female Triple Jump
NT
NT
ND
1:07.85
53.92
9.57
2
4
2
4
2
4
82
Donovan Fenton
6.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
83
Patrick Fidler
6.
Midget Male 400 Metre Dash
NT
1:09.19
8
101
Lauren Knafelc
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:41.60
5:43.95
1
3
6
3
122
Colton Sawatzky
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:22.35
4:49.95
1
2
6
4
129
Emile Zanuttini
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:30.49
5:06.26
4
4
2
2
76
Crystal Coyne
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
DNS
98
Tessa Jeffery
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:33.22
11:23.54
2
2
4
4
116
Isaac Pasma
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
6:13.87
9
79
Sydney Doussept
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
18.71
1:02.11
7:07.80
6
5
2
1
4
119
Kylee Ring
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
19.
Midget Female Pole Vault
NT
ND
21.70
1.50
7
4
2
120
Hunter Roszell
24.
Midget Male Triple Jump
28.
Midget Male Discus Throw
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
ND
ND
NT
10.35
27.74
17.01
4
4
1
2
2
6
77
Gwen Cudmore
17.
Midget Female High Jump
23.
Midget Female Triple Jump
NH
ND
1.53
9.58
2
1
4
6
87
Emma Fyfe
17.
Midget Female High Jump
19.
Midget Female Pole Vault
NH
ND
1.20
1.80
6
2
4
118
Jayden Pelletier
17.
Midget Female High Jump
19.
Midget Female Pole Vault
NH
ND
1.30
2.10
4
1
2
6
97
Jonathan Hooker
18.
Midget Male High Jump
20.
Midget Male Pole Vault
24.
Midget Male Triple Jump
NH
ND
ND
1.50
2.10
10.27
5
1
6
1
6
96
Molly Hildebrandt
19.
Midget Female Pole Vault
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
ND
ND
ND
1.70
3.84
9.20
3
12
4
3
2
95
William Hamilton
20.
Midget Male Pole Vault
ND
1.25
3
3
128
Parker Triano
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
20.
Midget Male Pole Vault
ND
ND
ND
14.16
17.05
1.80
9
11
2
4
80
Carly Faulds
25.
Midget Female Shot Put
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
7.80
14.10
22.13
2
3
1
4
3
6
104
Cassandra Little
25.
Midget Female Shot Put
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
6.30
14.56
3
6
3
103
Tommy Leavens
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
12.60
29.47
26.03
1
3
8
6
3
86
Trent Furlong
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
24.48
33.95
7
3
3
99
Emma Kalailieff
33.
Junior Female 100 Metre Dash
14.78
14.78
4
2
127
Grace Teal
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
13.66
NT
ND
13.66
28.26
4.49
1
1
4
6
6
1.50
126
Carter Teal
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
11.85
NT
ND
11.63
23.95
6.14
1
1
1
6
6
6
102
Sofia Labricciosa
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
1:04.40
1
6
92
Sydney Grummett
51.
Junior Female Pole Vault
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
ND
NT
NT
1.80
15.26
54.18
1
1
2
6
6
4
113
Sommer Newton
53.
Junior Female Long Jump
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
49.
Junior Female High Jump
ND
NT
NH
4.66
54.36
1.40
1
3
1
6
3
6
124
Madysen Smith
53.
Junior Female Long Jump
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
3.74
21.38
9
3
3
91
Kyle Glenney
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
40.09
2
4
123
Kaileigh Smith
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
14.49
NT
14.35
29.82
7
5
1
125
Kira Tarasuk
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:15.05
3:10.09
DNS
3
10
3
78
Brock Deba
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
52.36
2:10.74
1
1
6
6
81
Jessie Fennell
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:23.22
5:04.89
1
1
6
6
93
Cate Gualtieri
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:28.90
5:30.47
3
3
3
3
84
Derian Free
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
2:12.85
DNS
7:07.21
3
1
3
6
100
Kate Knafelc
75.
Senior Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
10:52.41
6:02.81
1
1
6
6
71
Sarah Bernier
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
NT
ND
19.35
4.31
5
5
1
1
105
Fallon Lodde
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
93.
Senior Female Javelin Throw
NT
ND
ND
19.37
3.99
17.26
6
7
5
1
88
Marissa Giammarco
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
21.43
1:27.96
7
6
94
Emilie Hamilton
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
83.
Senior Female Pole Vault
NT
NT
ND
19.17
1:17.13
2.00
4
2
4
2
4
2
72
Katey Briggs
83.
Senior Female Pole Vault
ND
1.20
5
1
73
Hailey Bronn
83.
Senior Female Pole Vault
ND
2.40
2
4
89
Amy Gilmore
83.
Senior Female Pole Vault
ND
2.20
3
3
75
Aidan Clarke
84.
Senior Male Pole Vault
88.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
2.90
DNS
2
4
108
Ross Michalko
84.
Senior Male Pole Vault
92.
Senior Male Discus Throw
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
3.00
24.21
DQ
1
11
6
115
Adrian Papez
84.
Senior Male Pole Vault
ND
2.60
3
3
117
Zach Pasma
84.
Senior Male Pole Vault
88.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
2.40
10.32
4
10
2
110
Audrey Morrison
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
ND
ND
4.99
10.94
2
1
4
6
90
Josh Glen
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
5.81
12.08
3
2
3
4
85
Mitchell Frick
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
7.83
24.44
10
10
342
Cameron Burgess
52.
Junior Male Pole Vault
ND
323
siar esckendari
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
54.58
1
6
Midget Male 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
51.69
3
3
Junior Female 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
52.93
2
4
Junior Male 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
54.37
5
1
Senior Female 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
53.37
1
6
Senior Male 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
48.31
4
2
Open Female 4x400 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
4:19.68
1
6
Open Male 4x400 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
3:58.84
1
6
No Entries for athlete(s)
Cameron Krulik
pAIGE cLEMENTS
Total Points:
364.5
Last updated Thu, 17 May 2018 18:54:22
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en