Meet Info
St. Marcellinus Spirit Classic
May 3, 2018 to May 4, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Brampton Centennial - Brampton
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
130
Elyse Armstrong
5.
Senior Female 100 Metre Dash
14.00
NT
16
131
Jolyssa Armstrong
29.
Senior Female 100 Metre Hurdles
NT
18.81
7
161
Sheridan Barnett
30.
Senior Male 110 Metre Hurdles
50.
Senior Male 200 Metre Dash
NT
NT
17.70
23.42
6
12
137
Janelle Clarke
29.
Senior Female 100 Metre Hurdles
35.
Senior Female 400 Metre Hurdles
79.
Senior Female Long Jump
NT
NT
ND
16.60
1:14.34
4.58
2
6
3
3
138
Tionne Clarke
29.
Senior Female 100 Metre Hurdles
NT
16.41
1
139
Lexie Coakley
11.
Senior Female 400 Metre Dash
49.
Senior Female 200 Metre Dash
NT
NT
1:10.21
29.02
8
18
141
Kheyanna Graham
55.
Senior Female Discus Throw
61.
Senior Female Javelin Throw
67.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
15.48
15.34
8.13
18
13
8
142
Asia Harris-Mowatt
55.
Senior Female Discus Throw
67.
Senior Female Shot Put
ND
ND
20.84
7.01
8
18
1
144
Tonneiyah Kemp-Jones
55.
Senior Female Discus Throw
61.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
19.00
11.28
13
21
145
Jahdaeja Kong
11.
Senior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female Long Jump
NT
ND
1:15.27
ND
14
168
Sam Lebel
62.
Senior Male Javelin Throw
ND
39.56
4
169
Addison Lompart
30.
Senior Male 110 Metre Hurdles
36.
Senior Male 400 Metre Hurdles
86.
Senior Male High Jump
NT
NT
NH
DNS
1:09.08
DNS
8
1
173
Jevaun Pusey
6.
Senior Male 100 Metre Dash
12.
Senior Male 400 Metre Dash
30.
Senior Male 110 Metre Hurdles
80.
Senior Male Long Jump
12.83
NT
NT
ND
NT
1:10.06
19.72
ND
31
27
9
175
Antonio Roach
50.
Senior Male 200 Metre Dash
6.
Senior Male 100 Metre Dash
NT
11.73
DNS
NT
9
153
Anna Sekyewa
23.
Senior Female 1500 Metre Dash
67.
Senior Female Shot Put
NT
ND
8:08.64
7.68
16
13
154
Jen Skirrow
23.
Senior Female 1500 Metre Dash
94.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
6:35.47
7:13.51
12
11
177
Geoffrey Steele
95.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
7:40.77
9
179
Umar Uppal
18.
Senior Male 800 Metre Dash
24.
Senior Male 1500 Metre Dash
NT
NT
2:33.60
5:35.36
24
19
127
Onome Adese
33.
Junior Female 300 Metre Hurdles
47.
Junior Female 200 Metre Dash
71.
Junior Female Triple Jump
77.
Junior Female Long Jump
NT
NT
ND
ND
51.28
27.54
8.88
3.97
4
6
5
15
5
129
Justine Archer
27.
Junior Female 80 Metre Hurdles
33.
Junior Female 300 Metre Hurdles
77.
Junior Female Long Jump
NT
NT
ND
13.50
59.33
4.15
3
16
9
136
Ananya Chopra
9.
Junior Female 400 Metre Dash
21.
Junior Female 1500 Metre Dash
NT
NT
1:21.82
7:07.33
22
15
140
Sharkira Forfar
15.
Junior Female 800 Metre Dash
21.
Junior Female 1500 Metre Dash
9.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
NT
NT
DNS
6:54.87
1:11.30
12
12
143
Anaya Harrison
27.
Junior Female 80 Metre Hurdles
33.
Junior Female 300 Metre Hurdles
77.
Junior Female Long Jump
NT
NT
ND
13.00
50.12
4.56
2
3
3
6
147
Mirrah Maxwell
15.
Junior Female 800 Metre Dash
21.
Junior Female 1500 Metre Dash
83.
Junior Female High Jump
NT
NT
NH
2:57.10
DNS
NH
13
172
Kyle Nyamali
4.
Junior Male 100 Metre Dash
28.
Junior Male 100 Metre Hurdles
34.
Junior Male 300 Metre Hurdles
78.
Junior Male Long Jump
12.24
NT
NT
ND
11.97
17.30
45.67
5.33
5
9
2
4
8
150
Nyla Reid
59.
Junior Female Javelin Throw
65.
Junior Female Shot Put
ND
ND
10.00
7.73
20
8
1
146
Kaizyah Lawrence
3.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Discus Throw
17.11
ND
NT
15.00
48
20
152
Abigail Samuels
53.
Junior Female Discus Throw
59.
Junior Female Javelin Throw
65.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
28.40
28.20
8.60
1
2
4
5
155
Kyra Smith
9.
Junior Female 400 Metre Dash
47.
Junior Female 200 Metre Dash
71.
Junior Female Triple Jump
NT
NT
ND
1:11.85
DNS
8.06
15
10
157
Deanna Taylor
27.
Junior Female 80 Metre Hurdles
71.
Junior Female Triple Jump
NT
ND
DNS
7.96
12
158
Riley Taylor
57.
Midget Female Javelin Throw
ND
11.50
24
159
Michaela Thompson
59.
Junior Female Javelin Throw
65.
Junior Female Shot Put
ND
ND
6.00
7.06
26
13
180
Jordan Williams
28.
Junior Male 100 Metre Hurdles
34.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
16.73
45.87
6
3
6
181
Brian Zang
10.
Junior Male 400 Metre Dash
16.
Junior Male 800 Metre Dash
34.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
1:04.04
2:39.28
50.85
21
29
16
128
Vedavi Anandan
31.
Midget Female 300 Metre Hurdles
45.
Midget Female 200 Metre Dash
75.
Midget Female Long Jump
NT
NT
ND
1:03.99
31.13
2.51
10
22
22
162
Keon Brade
2.
Midget Male 100 Metre Dash
46.
Midget Male 200 Metre Dash
13.28
NT
NT
DNS
31
135
Michelle Bui
7.
Midget Female 400 Metre Dash
19.
Midget Female 1500 Metre Dash
NT
NT
1:17.32
NT
23
166
Kelvein Duong
52.
Midget Male Discus Throw
58.
Midget Male Javelin Throw
64.
Midget Male Shot Put
ND
ND
ND
23.46
ND
ND
12
171
Baufy Mbaya Kongolo
32.
Midget Male 300 Metre Hurdles
64.
Midget Male Shot Put
70.
Midget Male Triple Jump
NT
ND
ND
51.87
ND
11.45
8
1
1
164
Andrew Cooper
26.
Midget Male 100 Metre Hurdles
32.
Midget Male 300 Metre Hurdles
76.
Midget Male Long Jump
NT
NT
ND
19.38
53.49
ND
7
11
148
Vidhi Patel
7.
Midget Female 400 Metre Dash
13.
Midget Female 800 Metre Dash
NT
NT
1:16.54
DNS
21
149
Cathyrn Peron
19.
Midget Female 1500 Metre Dash
31.
Midget Female 300 Metre Hurdles
81.
Midget Female High Jump
NT
NT
NH
NT
60.42
1.41
8
2
1
174
Jalen Richards-Blackstock
26.
Midget Male 100 Metre Hurdles
46.
Midget Male 200 Metre Dash
76.
Midget Male Long Jump
NT
NT
ND
17.81
DNS
4.39
4
12
176
Vismay Sanghavi
14.
Midget Male 800 Metre Dash
20.
Midget Male 1500 Metre Dash
46.
Midget Male 200 Metre Dash
NT
NT
NT
2:33.62
NT
25.98
23
18
156
McKenna Spurrell
13.
Midget Female 800 Metre Dash
19.
Midget Female 1500 Metre Dash
31.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
2:47.42
NT
57.34
6
5
4
178
Osman Turay
20.
Midget Male 1500 Metre Dash
70.
Midget Male Triple Jump
76.
Midget Male Long Jump
NT
ND
ND
NT
9.13
4.24
12
15
163
Terrence Brown
26.
Midget Male 100 Metre Hurdles
32.
Midget Male 300 Metre Hurdles
70.
Midget Male Triple Jump
82.
Midget Male High Jump
NT
NT
ND
NH
16.38
46.86
11.17
DNS
3
3
3
6
167
Maxmillan Gow
60.
Junior Male Javelin Throw
72.
Junior Male Triple Jump
78.
Junior Male Long Jump
ND
ND
ND
DNS
7.31
FOUL
19
170
Ashpinder Mann
56.
Senior Male Discus Throw
62.
Senior Male Javelin Throw
74.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
ND
ND
30.10
12.72
16
3
6
160
Jadeyenne Wright
61.
Senior Female Javelin Throw
ND
7.00
32
165
Keiran Davis-Armstrong
4.
Junior Male 100 Metre Dash
78.
Junior Male Long Jump
NT
ND
NT
3.39
24
133
Kyrah Bowen
1.
Midget Female 100 Metre Dash
45.
Midget Female 200 Metre Dash
75.
Midget Female Long Jump
NT
NT
ND
NT
DNS
FOUL
132
Ravjot Badesha
53.
Junior Female Discus Throw
59.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
18.44
15.00
12
16
134
Nailah Brooks
57.
Midget Female Javelin Throw
ND
13.90
22
151
Isabella Salfarlie
5.
Senior Female 100 Metre Dash
73.
Senior Female Triple Jump
79.
Senior Female Long Jump
13.63
ND
ND
NT
8.59
4.26
13
11
7
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
BCSS-Brampton "A"
NT
DNS
Midget Male 4x100 Metre Relay
BCSS-Brampton "A"
NT
DNS
Junior Female 4x100 Metre Relay
BCSS-Brampton "A"
NT
1:03.51
11
Senior Female 4x100 Metre Relay
BCSS-Brampton "A"
NT
DNS
Senior Male 4x100 Metre Relay
BCSS-Brampton "A"
NT
46.81
3
Open Female 4x400 Metre Relay
BCSS-Brampton "A"
NT
4:28.64
5
4
Total Points:
58
Last updated Thu, 28 Jun 2018 13:28:43
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en