Meet Info
20th Nike / Adam's Invitational
Hosted By - Neil McNeil
Feb 23, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for St. Edmund Campion
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
319
Keyshawn Hinds
42.
Open Male Long Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
07.33
6.25
07.34
1
7
10
2
328
David Olona
15.
Senior Male 200 Metre Run
12.
Senior Male 60 Metre Dash
07.66
24.81
21
22
331
Stephen Scott
15.
Senior Male 200 Metre Run
12.
Senior Male 60 Metre Dash
DNS
329
Jeffrey Omorodion
42.
Open Male Long Jump
ND
5.77
5
3.50
312
Joshua Chevannes
15.
Senior Male 200 Metre Run
12.
Senior Male 60 Metre Dash
07.27
26.36
07.21
42
6
3
330
Isaiah Palmer
15.
Senior Male 200 Metre Run
12.
Senior Male 60 Metre Dash
07.21
22.33
07.13
1
2
10
8
333
Oluchi Ugoh
15.
Senior Male 200 Metre Run
42.
Open Male Long Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
07.19
23.12
5.77
07.18
3
5
3
6
3.50
6
320
Jordan Johnson
42.
Open Male Long Jump
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
NT
07.51
5.98
09.16
2
1
14
8
10
317
Jelani Guillaume-Davis
34.
Open Male Shot Put
ND
10.07
8
1
291
Kariah Lyttle
40.
Open Female Long Jump
9.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
08.29
4.91
08.29
2
4
8
5
277
Kalisha Brown
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
NT
09.72
2
8
289
Tjai Henry
40.
Open Female Long Jump
44.
Open Female High Jump
ND
NH
3.85
1.50
10
3
6
279
Khaija Carter
40.
Open Female Long Jump
44.
Open Female High Jump
ND
NH
4.45
1.55
4
2
5
8
299
Jazmine Oliver
9.
Senior Female 60 Metre Dash
18.
Senior Female 200 Metre Run
07.99
07.96
26.62
2
1
8
10
280
Janelle Ellis
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
9.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
08.59
11.78
11
9
275
Teshi Bollo-Kamara
23.
Senior Female 1000 Metre Run
4:27.03
12
292
Catherine Maleszyk
13.
Open Female 3000 Metre Run
290
Beyonce Hosang
32.
Open Female Shot Put
ND
8.41
1
10
304
Simone Samuels
19.
Junior Female 200 Metre Run
8.
Junior Female 60 Metre Dash
08.75
32.09
08.78
22
7
2
303
Ewura Ekua Sackey
19.
Junior Female 200 Metre Run
40.
Open Female Long Jump
8.
Junior Female 60 Metre Dash
ND
08.29
28.69
3.76
08.19
7
11
2
2
8
314
Norico Daley
16.
Junior Male 200 Metre Run
11.
Junior Male 60 Metre Dash
07.48
23.96
07.41
3
3
6
6
287
Mya Hastings
18.
Senior Female 200 Metre Run
9.
Senior Female 60 Metre Dash
08.37
27.45
08.35
5
6
4
3
311
Khaleb Charles-Gregory
42.
Open Male Long Jump
46.
Open Male High Jump
ND
NH
5.90
1.60
4
4
5
5
310
Samuel Boakye-Danquah
5.
Junior Male 60 Metre Hurdles
11.
Junior Male 60 Metre Dash
NT
DNS
DNS
309
Brandon Anderson
42.
Open Male Long Jump
11.
Junior Male 60 Metre Dash
25.
Junior Male 1000 Metre Run
ND
08.23
NT
5.15
3:16.74
10
27
12
315
Javone Evans
33.
Junior Male Shot Put
ND
10.95
5
4
301
Krystal Parris
19.
Junior Female 200 Metre Run
40.
Open Female Long Jump
8.
Junior Female 60 Metre Dash
ND
09.00
30.30
DNS
12
11
286
Asia Hamilton
44.
Open Female High Jump
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
NH
NT
1.57
11.05
1
2
10
8
308
Uchenna Agu
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
12.
Senior Male 60 Metre Dash
NT
07.34
09.33
2
10
8
300
A'asia Palmer
18.
Senior Female 200 Metre Run
23.
Senior Female 1000 Metre Run
28.78
3:44.13
7
9
2
274
Osas Agho
18.
Senior Female 200 Metre Run
40.
Open Female Long Jump
9.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
DNS
31.72
3.32
18
17
316
Noah Findlay
16.
Junior Male 200 Metre Run
11.
Junior Male 60 Metre Dash
DNS
285
Angel Francis
19.
Junior Female 200 Metre Run
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
NT
31.29
11.90
15
4
5
278
Sikia Bucknor
40.
Open Female Long Jump
9.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
DNS
3.53
13
297
Osarume Ogbebor
32.
Open Female Shot Put
ND
5.78
4
5
326
Jacob Nerb
15.
Senior Male 200 Metre Run
12.
Senior Male 60 Metre Dash
08.48
27.20
51
53
296
Mikaela Moore
19.
Junior Female 200 Metre Run
8.
Junior Female 60 Metre Dash
09.22
31.81
19
14
313
Kemar Cunningham
15.
Senior Male 200 Metre Run
12.
Senior Male 60 Metre Dash
07.86
26.61
47
33
318
Justin Hendricks
14.
Open Male 3000 Metre Run
25.
Junior Male 1000 Metre Run
10:49.86
3:14.94
10
11
288
Jaida Hector
23.
Senior Female 1000 Metre Run
4:30.71
13
298
Jade Oliver
40.
Open Female Long Jump
9.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
294
Crystal Martin
19.
Junior Female 200 Metre Run
40.
Open Female Long Jump
8.
Junior Female 60 Metre Dash
ND
09.06
31.53
3.70
16
12
13
281
Amber Enakimio
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
8.
Junior Female 60 Metre Dash
NT
DNS
DNS
295
Shanese Miller
18.
Senior Female 200 Metre Run
32.
Open Female Shot Put
ND
29.72
7.10
11
2
8
323
Nathaniel McLeod
17.
Midget Male 200 Metre Run
10.
Midget Male 60 Metre Dash
08.28
27.92
26
17
332
Shayne Service
41.
Midget Male Long Jump
45.
Midget Male High Jump
ND
NH
3.95
1.50
5
2
4
8
322
Vish Maraj
17.
Midget Male 200 Metre Run
10.
Midget Male 60 Metre Dash
08.06
27.23
08.19
15
7
2
324
Malik McPherson
24.
Midget Male 1000 Metre Run
41.
Midget Male Long Jump
ND
3:24.13
4.30
18
4
5
282
Renae Ennin
20.
Midget Female 200 Metre Run
7.
Midget Female 60 Metre Dash
08.98
29.39
4
10
5
273
Grace Adu-Yeboah
39.
Midget Female Long Jump
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
10.77
3.12
3
26
6
306
Ashlee Senior
20.
Midget Female 200 Metre Run
39.
Midget Female Long Jump
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
08.90
4.18
08.81
1
4
10
5
276
Ashleigh Brown
20.
Midget Female 200 Metre Run
7.
Midget Female 60 Metre Dash
08.71
29.73
08.80
5
3
4
6
305
Amber Sargeant
20.
Midget Female 200 Metre Run
7.
Midget Female 60 Metre Dash
08.88
30.16
08.97
10
7
2
302
Kayhla Parsard
20.
Midget Female 200 Metre Run
7.
Midget Female 60 Metre Dash
09.22
31.24
18
12
307
Sherianne Smith
20.
Midget Female 200 Metre Run
7.
Midget Female 60 Metre Dash
09.55
30.92
14
19
284
Gabrielle Forde
31.
Junior Female Shot Put
43.
Midget Female High Jump
19.
Junior Female 200 Metre Run
ND
NH
NT
FOUL
1.35
1
10
283
Brittney Etuka
39.
Midget Female Long Jump
43.
Midget Female High Jump
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
NH
08.92
3.60
1.35
08.88
2
2
6
8
8
3
321
Harmil Kalia
24.
Midget Male 1000 Metre Run
48.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
3:15.98
10:43.54
13
4
5
327
Gieson Njehia
24.
Midget Male 1000 Metre Run
48.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
3:05.45
10:34.71
7
1
2
10
325
Melique Moseley
17.
Midget Male 200 Metre Run
10.
Midget Male 60 Metre Dash
07.87
26.63
07.92
10
5
4
293
Ashantae Marshall
40.
Open Female Long Jump
8.
Junior Female 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Open Female 4x400 Metre Relay
"A"
NT
4:26.29
2
8
Open Female 4x400 Metre Relay
"B"
NT
4:58.12
6
3
Open Male 4x400 Metre Relay
"A"
NT
3:43.10
1
10
Open Male 4x400 Metre Relay
"B"
NT
3:53.52
4
5
Midget Female 4x400 Metre Relay
"A"
NT
4:54.90
2
8
Midget Male 4x400 Metre Relay
"A"
NT
4:10.15
2
8
Total Points:
379
Last updated Fri, 23 Feb 2018 22:42:18
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en