Meet Info
TDSSAA North and East Track and Field Champio
May 11, 2017 to May 12, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Wilfrid Laurier- Scarborough
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
449
Victor Ikonomov
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
12.21
NT
12.19
25.00
7
13
2
424
Neela Abdi
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
17.06
NT
NT
NT
37.24
3:14.22
35
26
12
440
Emmanuel Akingbola
86.
Senior Male Long Jump
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
ND
11.89
NT
6.46
11.71
DNS
1
3
10
6
425
Junell Antwi
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
15.51
NT
NT
31.99
25
20
441
Mikkail Brathwaite
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
68.
Senior Male 200 Metre Dash
17.15
NT
NT
16.56
1:03.04
25.22
3
5
16
6
4
442
D'Andre Clarke-Bastien
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
70.
Senior Male 400 Metre Dash
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
17.64
NT
NT
17.35
59.38
1:03.20
4
20
6
5
3
426
Nicole Davis
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
31.94
1:20.14
2:59.51
19
16
8
1
427
Desarae Dillon
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
16.01
NT
NT
34.06
33
24
428
Delina Efrem
7.
Bantam Female 800 Metre Run
9.
Bantam Female 1500 Metre Run
NT
429
Aphia Evans
1.
Bantam Female 100 Metre Dash
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
16.13
NT
NT
DNS
37
443
Nesad Faruque
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
8.
Bantam Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
30.06
1:07.62
2:38.68
41
27
25
430
Shiaine Gariba
57.
Junior Female Shot Put
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
ND
NT
NT
9.14
28.48
1:09.37
2
6
7
8
3
2
444
Avishek Ghosh
38.
Junior Male 400 Metre Dash
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
1:09.01
5:29.03
11:49.81
19
13
12
446
Aaghaash Giritharan
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
59.93
2:16.71
22
8
1
431
Elisha Gourdet
57.
Junior Female Shot Put
ND
8.45
4
5
447
Benjamin Haugh
74.
Senior Male 1500 Metre Run
72.
Senior Male 800 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:35.84
2:24.91
29
19
448
Mehrab Hossain
24.
Bantam Male Triple Jump
2.
Bantam Male 100 Metre Dash
ND
14.29
DNS
44
432
Omyra Howell
1.
Bantam Female 100 Metre Dash
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
21.
Bantam Female Long Jump
15.63
NT
ND
NT
32.40
3.68
27
18
16
450
Sharaf Khan
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
30.
Bantam Male Javelin Throw
NT
NT
ND
DNS
DNS
30.57
10
451
Naveen Kirupkaran
36.
Junior Male 200 Metre Dash
34.
Junior Male 100 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
NT
13.23
ND
27.23
5.27
22
23
10
433
Tamia Levy
1.
Bantam Female 100 Metre Dash
25.
Bantam Female Shot Put
16.66
ND
NT
DNS
45
434
Sarah MacPherson
39.
Junior Female 800 Metre Run
41.
Junior Female 1500 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:52.98
6:18.00
5
9
4
452
Kierron Mallais
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
NT
NT
25.79
59.81
3
8
6
1
435
Skakima McKend
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
14.67
NT
ND
14.64
30.61
DNS
14
14
453
Skamor McKend
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
46.
Junior Male 100 Metre Hurdles
36.
Junior Male 200 Metre Dash
NT
NT
NT
42.75
16.24
24.96
1
1
4
10
10
5
454
Brayden Morrison
74.
Senior Male 1500 Metre Run
72.
Senior Male 800 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:04.24
2:17.21
11:08.55
13
10
11
436
Jailyn Palmer
1.
Bantam Female 100 Metre Dash
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
16.19
NT
NT
34.68
38
39
455
Andy Pierre
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
2.
Bantam Male 100 Metre Dash
NT
16.27
DNS
52
456
Keisean Pierre
88.
Senior Male Triple Jump
98.
Senior Male 2000 Metre Steeplechase
72.
Senior Male 800 Metre Run
ND
NT
NT
10.65
7:29.21
2:22.62
14
3
17
6
457
Kai Roberts
66.
Senior Male 100 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
12.77
NT
NT
1:03.47
25.67
22
28
21
458
Niroshan Selvanesan
2.
Bantam Male 100 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
16.10
NT
1:19.85
51
34
445
CJ Gibson
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
22.
Bantam Male Long Jump
NT
NT
ND
29.30
1:02.98
4.32
39
15
24
459
Oliver Sivanesan
10.
Bantam Male 1500 Metre Run
8.
Bantam Male 800 Metre Run
NT
NT
5:51.23
2:42.99
34
28
437
Siyan Stephens
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
5.
Bantam Female 400 Metre Dash
NT
NT
32.59
1:16.02
23
9
460
Shemar Taylor
98.
Senior Male 2000 Metre Steeplechase
74.
Senior Male 1500 Metre Run
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
7:33.89
4:55.34
2:15.08
4
8
6
5
1
3
461
Timothy Vitalez
36.
Junior Male 200 Metre Dash
34.
Junior Male 100 Metre Dash
NT
13.21
27.43
23
22
439
T'Keymah Williams
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
1:12.60
13
438
Kayla Whyte
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
14.00
NT
NT
14.04
DNS
1:12.21
9
9
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Bantam Female 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
1:02.30
12
Junior Female 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
DQ
Senior Female 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
DNF
Senior Female 4x400 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
4:53.29
8
1
Senior Male 4x400 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
3:49.36
6
3
Senior Male 4x400 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "B"
NT
3:52.81
7
2
Senior Male 4x400 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "C"
NT
DQ
Bantam Male 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
55.86
13
Junior Male 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
48.17
3
6
Junior Male 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "B"
NT
DNS
Senior Male 4x100 Metre Relay
Wilfrid Laurier- "A"
NT
45.06
1
10
Total Points:
129
Last updated Fri, 12 May 2017 16:13:38
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en