Meet Info
CISAA Sr Indoor
Apr 5, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (191.61 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Hillfield-Strathallan-Hamilton
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
256
Azeen Khan
8.
Midget Male 60 Metre Dash
14.
Midget Male 200 Metre Dash
08.70
NT
NT
28.96
13
16
225
Tife Akintan
8.
Midget Male 60 Metre Dash
14.
Midget Male 200 Metre Dash
64.
Midget Male Long Jump
07.93
NT
ND
07.83
25.64
5.03
2
4
1
8
5
10
259
Alex Lemak
26.
Midget Male 800 Metre Dash
58.
Midget Male Triple Jump
64.
Midget Male Long Jump
NT
ND
ND
DNS
9.41
4.00
4
6
5
3
268
Sam O'Neill
32.
Midget Male 1200 Metre Run
58.
Midget Male Triple Jump
64.
Midget Male Long Jump
NT
ND
ND
DNS
DNS
2.20
11
234
Matt Ciavarro
8.
Midget Male 60 Metre Dash
14.
Midget Male 200 Metre Dash
32.
Midget Male 1200 Metre Run
08.58
NT
NT
NT
28.57
4:09.37
12
13
5
4
262
Matt Maradin
20.
Midget Male 400 Metre Dash
32.
Midget Male 1200 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
277
Tony Tan
26.
Midget Male 800 Metre Dash
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
DNS
7:56.22
11
272
Subhaan Rana
14.
Midget Male 200 Metre Dash
26.
Midget Male 800 Metre Dash
NT
NT
32.38
2:47.00
28
8
1
239
Luke D'Ambrosi
14.
Midget Male 200 Metre Dash
32.
Midget Male 1200 Metre Run
52.
Midget Male Shot Put
58.
Midget Male Triple Jump
NT
NT
ND
ND
29.24
4:08.24
9.32
9.02
18
3
4
5
6
5
4
247
Will Grunwald
14.
Midget Male 200 Metre Dash
26.
Midget Male 800 Metre Dash
52.
Midget Male Shot Put
NT
NT
ND
33.63
DNS
6.53
29
10
252
Ibrahim Iftikhar
8.
Midget Male 60 Metre Dash
14.
Midget Male 200 Metre Dash
58.
Midget Male Triple Jump
64.
Midget Male Long Jump
08.03
NT
ND
ND
07.98
26.75
9.47
4.14
4
5
3
4
5
4
6
5
237
Omar Dabash
8.
Midget Male 60 Metre Dash
14.
Midget Male 200 Metre Dash
26.
Midget Male 800 Metre Dash
58.
Midget Male Triple Jump
DNS
NT
NT
ND
NT
DNS
DNS
DNS
279
Michael Timmer
26.
Midget Male 800 Metre Dash
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
2:39.90
DNS
3
6
242
Jace Ellis
16.
Junior Male 200 Metre Dash
66.
Junior Male Long Jump
NT
ND
DNS
DNS
271
Ben Parker
28.
Junior Male 800 Metre Dash
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
2:41.36
8:09.20
7
14
2
251
Cole Hynes
22.
Junior Male 400 Metre Dash
28.
Junior Male 800 Metre Dash
NT
NT
DNS
DNS
265
Ashvin Moro
28.
Junior Male 800 Metre Dash
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
2:26.93
7:51.10
3
10
6
283
Dishen Wang
18.
Senior Male 200 Metre Dash
24.
Senior Male 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
DNS
245
Chris Goater
56.
Senior Male Shot Put
71.
Open Male High Jump (below 1.50m)
ND
NH
9.99
NH
9
229
Vlad Berbecel
12.
Senior Male 60 Metre Dash
18.
Senior Male 200 Metre Dash
24.
Senior Male 400 Metre Dash
07.85
NT
NT
NT
25.14
DNS
14
8
1
274
Aleks Sormaz
12.
Senior Male 60 Metre Dash
18.
Senior Male 200 Metre Dash
24.
Senior Male 400 Metre Dash
DNS
NT
NT
NT
26.06
59.62
17
11
243
Lukas Faulkner
18.
Senior Male 200 Metre Dash
24.
Senior Male 400 Metre Dash
62.
Senior Male Triple Jump
NT
NT
ND
23.69
52.76
DNS
2
1
8
10
258
Daniel Kuhn
56.
Senior Male Shot Put
68.
Senior Male Long Jump
71.
Open Male High Jump (below 1.50m)
ND
ND
NH
DNS
4.53
1.45
22
8
1
260
Noah Levinson
62.
Senior Male Triple Jump
68.
Senior Male Long Jump
71.
Open Male High Jump (below 1.50m)
ND
ND
NH
10.54
DNS
1.50
4
6
5
2.50
273
Ting Shu
30.
Senior Male 800 Metre Dash
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
2:18.55
7:28.51
6
7
3
2
250
Michael Hoefert
36.
Senior Male 1200 Metre Run
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
4:33.92
DNS
4
5
249
Ben Hintze
12.
Senior Male 60 Metre Dash
18.
Senior Male 200 Metre Dash
24.
Senior Male 400 Metre Dash
08.29
NT
NT
NT
28.17
DNS
28
33
246
Michael Grace
12.
Senior Male 60 Metre Dash
18.
Senior Male 200 Metre Dash
56.
Senior Male Shot Put
71.
Open Male High Jump (below 1.50m)
08.34
NT
ND
NH
NT
28.93
8.51
1.40
29
37
12
10
244
Daniel Ghali
12.
Senior Male 60 Metre Dash
24.
Senior Male 400 Metre Dash
NT
NT
1:05.13
18
280
Patrick Timmer
62.
Senior Male Triple Jump
68.
Senior Male Long Jump
ND
ND
10.40
4.73
5
11
4
263
Kenji Marshall
12.
Senior Male 60 Metre Dash
62.
Senior Male Triple Jump
07.71
ND
07.54
11.43
3
3
6
6
232
Kristian Canaris
62.
Senior Male Triple Jump
68.
Senior Male Long Jump
ND
ND
DNS
4.99
7
2
282
Haydn Wain-Lowe
30.
Senior Male 800 Metre Dash
56.
Senior Male Shot Put
68.
Senior Male Long Jump
NT
ND
ND
2:16.76
8.36
4.56
4
13
21
5
266
Dinesh Moro
30.
Senior Male 800 Metre Dash
38.
Open Male 2000 Metre Run
NT
NT
2:13.10
7:07.67
3
3
6
6
278
Harrison Thomas
72.
Open Male High Jump (above 1.50m)
NH
1.80
2
8
226
Affaf Amjad
1.
Midget Female 60 Metre Hurdles
7.
Midget Female 60 Metre Dash
13.
Midget Female 200 Metre Dash
16.15
09.88
NT
16.15
NT
34.22
11
22
17
276
Claire Stipsits
7.
Midget Female 60 Metre Dash
57.
Midget Female Triple Jump
63.
Midget Female Long Jump
70.
Open Female High Jump (above 1.40m)
09.08
ND
ND
NH
09.02
9.60
3.92
1.45
3
2
3
2
6
8
6
8
264
Patty Meza
7.
Midget Female 60 Metre Dash
57.
Midget Female Triple Jump
63.
Midget Female Long Jump
09.59
ND
ND
NT
8.54
3.76
12
4
6
5
3
233
Lily Christou
7.
Midget Female 60 Metre Dash
13.
Midget Female 200 Metre Dash
57.
Midget Female Triple Jump
63.
Midget Female Long Jump
09.76
NT
ND
ND
NT
DNS
DNS
3.19
15
15
238
Mary Dada
69.
Open Female High Jump (below 1.40m)
NH
DNS
254
Grace Kemper
7.
Midget Female 60 Metre Dash
57.
Midget Female Triple Jump
63.
Midget Female Long Jump
ND
ND
NT
9.61
4.29
1
1
10
10
223
Wande Akinsooto
7.
Midget Female 60 Metre Dash
13.
Midget Female 200 Metre Dash
DNS
NT
NT
DNS
270
Olivia Paco
9.
Junior Female 60 Metre Dash
15.
Junior Female 200 Metre Dash
21.
Junior Female 400 Metre Dash
DNS
NT
NT
NT
DNS
DNS
286
Emma Williamson
9.
Junior Female 60 Metre Dash
15.
Junior Female 200 Metre Dash
59.
Junior Female Triple Jump
65.
Junior Female Long Jump
09.16
NT
ND
ND
09.03
29.92
DNS
3.98
4
4
1
5
5
10
240
Celeste De Faveri
9.
Junior Female 60 Metre Dash
15.
Junior Female 200 Metre Dash
59.
Junior Female Triple Jump
65.
Junior Female Long Jump
09.39
NT
ND
ND
NT
32.97
DNS
DNS
10
11
269
Maya Oster
37.
Open Female 2000 Metre Run
65.
Junior Female Long Jump
27.
Junior Female 800 Metre Dash
NT
ND
NT
8:58.44
2.32
DNS
8
16
1
241
Lauren Diloreto
9.
Junior Female 60 Metre Dash
21.
Junior Female 400 Metre Dash
59.
Junior Female Triple Jump
10.20
NT
ND
NT
1:27.92
7.50
16
12
4
5
228
Pari Arora
9.
Junior Female 60 Metre Dash
59.
Junior Female Triple Jump
65.
Junior Female Long Jump
10.55
ND
ND
NT
6.93
2.74
20
7
13
2
275
Alyssa Spaan
37.
Open Female 2000 Metre Run
69.
Open Female High Jump (below 1.40m)
NT
NH
DNS
1.20
15
231
Camille Bruckmann
15.
Junior Female 200 Metre Dash
27.
Junior Female 800 Metre Dash
65.
Junior Female Long Jump
NT
NT
ND
32.35
2:56.39
DNS
9
8
1
236
Georgia Cross Bermingham
17.
Senior Female 200 Metre Dash
23.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
33.09
1:14.30
25
9
261
Arianna Lupo
7.
Midget Female 60 Metre Dash
19.
Midget Female 400 Metre Dash
63.
Midget Female Long Jump
10.17
NT
ND
NT
1:18.68
3.26
28
9
13
287
Elaine Zhang
23.
Senior Female 400 Metre Dash
29.
Senior Female 800 Metre Dash
NT
NT
DNS
DNS
285
Madeline Wighardt
21.
Junior Female 400 Metre Dash
27.
Junior Female 800 Metre Dash
NT
NT
1:11.91
2:57.70
5
9
4
230
Hannah Boucher
21.
Junior Female 400 Metre Dash
27.
Junior Female 800 Metre Dash
53.
Junior Female Shot Put
65.
Junior Female Long Jump
74.
Wheelchair Female 200 Metre Dash
NT
NT
ND
ND
NT
DNS
DNS
7.33
DNS
4
5
257
Olivia Kivlin
9.
Junior Female 60 Metre Dash
15.
Junior Female 200 Metre Dash
21.
Junior Female 400 Metre Dash
09.11
NT
NT
09.17
DNS
DNS
6
3
235
Sophia Coppolino
27.
Junior Female 800 Metre Dash
37.
Open Female 2000 Metre Run
NT
NT
3:07.96
8:59.92
12
9
227
Anna Apara
15.
Junior Female 200 Metre Dash
21.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
NT
33.25
1:25.74
13
11
267
Mackenzie Oliver
27.
Junior Female 800 Metre Dash
37.
Open Female 2000 Metre Run
NT
NT
2:48.67
8:11.07
4
6
5
3
284
Avery Webber
23.
Senior Female 400 Metre Dash
29.
Senior Female 800 Metre Dash
69.
Open Female High Jump (below 1.40m)
NT
NT
NH
DNS
DNS
1.10
21
255
Sara Kemper
11.
Senior Female 60 Metre Dash
61.
Senior Female Triple Jump
67.
Senior Female Long Jump
ND
ND
NT
10.06
4.81
1
1
10
10
281
Kimberly van Dijk
11.
Senior Female 60 Metre Dash
17.
Senior Female 200 Metre Dash
55.
Senior Female Shot Put
11.64
NT
ND
NT
DNS
5.70
51
7
2
253
Sam Josling
11.
Senior Female 60 Metre Dash
17.
Senior Female 200 Metre Dash
55.
Senior Female Shot Put
10.83
NT
ND
NT
DNS
4.80
47
9
224
Temi Akintan
11.
Senior Female 60 Metre Dash
17.
Senior Female 200 Metre Dash
23.
Senior Female 400 Metre Dash
67.
Senior Female Long Jump
08.93
NT
NT
ND
NT
29.75
DNS
4.00
9
8
5
1
4
248
Megan Herring
11.
Senior Female 60 Metre Dash
17.
Senior Female 200 Metre Dash
67.
Senior Female Long Jump
08.82
NT
ND
08.71
DNS
3.77
6
8
3
1
288
Avril Zhou
37.
Open Female 2000 Metre Run
69.
Open Female High Jump (below 1.40m)
NT
NH
DNS
DNS
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "A"
NT
2:13.78
4
5
Midget Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "B"
NT
DNS
Midget Male 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "A"
NT
1:49.98
2
8
Midget Male 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "B"
NT
2:05.58
6
3
Junior Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "A"
NT
2:06.78
2
8
Junior Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "B"
NT
2:17.83
5
4
Junior Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "C"
NT
DNS
Junior Male 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "A"
NT
DNS
Senior Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "A"
NT
2:05.17
6
3
Senior Female 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "B"
NT
DNS
Senior Male 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "A"
NT
1:45.73
5
4
Senior Male 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "B"
NT
1:47.36
7
2
Senior Male 4x200 Metre Relay
HSC - Hamilton "C"
NT
DNS
Total Points:
338.5
Last updated Wed, 05 Apr 2017 15:06:36
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en