Meet Info
North GBSSA Qualifier
May 8, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Almaguin Highlands - S. River
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
12
Connor Dobbs
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
ND
ND
7.32
22.40
7
6
1
8
Bryce Chase
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
30.
Midget Male Javelin Throw
NT
ND
21.09
23.05
5
9
2
5
Jenna Bolton
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
51.
Junior Female Pole Vault
NT
NT
ND
31.23
1:22.62
1.90
7
7
2
8
33
Willow Weiler
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
16.41
56.31
6
4
1
4
3
Aidan Anger
84.
Senior Male Pole Vault
86.
Senior Male Long Jump
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
1.75
5.61
35.03
2
3
3
7
6
6
17
Brandy Hughes
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
9.22
DNS
2
8
22
Nathan Melnychuk
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
11.69
33.75
29.78
3
4
12
6
4
14
Macy Gardiner
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
19.84
NT
NT
39.84
17
19
10
Nick Coleman
52.
Junior Male Pole Vault
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
2.05
31.26
22.98
3
6
18
6
1
13
Brandon Emerson
18.
Midget Male High Jump
20.
Midget Male Pole Vault
24.
Midget Male Triple Jump
NH
ND
ND
1.40
2.05
9.62
9
2
7
8
7
Kandice Butson
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
83.
Senior Female Pole Vault
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
ND
NT
21.52
FOUL
1:33.02
5
6
2
1
15
David Gordier
70.
Senior Male 400 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
NT
ND
ND
DNS
5.83
12.17
1
2
9
8
32
Cassandra Truchon
71.
Senior Female 800 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase (No Water)
NT
NT
2:42.86
6:01.80
5
4
2
4
18
Lea Imgremeau
51.
Junior Female Pole Vault
53.
Junior Female Long Jump
57.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
1.60
DNS
8.79
3
4
6
4
25
Elina Robinson
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
DNS
NT
NT
DNS
28
Brad Smith
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase (No Water)
NT
NT
NT
4:43.89
9:56.91
7:08.77
4
2
3
4
8
6
27
Cory Schrum
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
15.25
NT
NT
NT
30.09
DNS
14
14
23
Tenecia Monahan
65.
Senior Female 100 Metre Dash
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
15.46
NT
15.77
21.92
7
6
1
21
Jacob Mctaggart
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
15.30
NT
NT
31.87
15
15
16
Bryson Holotuk
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
59.58
2:18.10
48.70
7
4
1
4
10
19
Josh Kiers
34.
Junior Male 100 Metre Dash
56.
Junior Male Triple Jump
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase (No Water)
13.63
ND
NT
13.45
9.77
8:10.41
6
7
9
1
20
Riley Lang
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
ND
ND
8.17
DNS
6
1
24
Matt Oullette
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
58.53
2:17.97
4:55.44
8
6
10
1
26
Samuel Russell
50.
Junior Male High Jump
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
NH
ND
ND
DNS
19.32
22.42
9
19
31
Ben Tamblyn
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
DNS
9.36
9
2
Connor Allan
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase (No Water)
72.
Senior Male 800 Metre Run
82.
Senior Male High Jump
NT
NT
NH
9:18.50
2:42.76
1.50
11
13
3
6
30
Joseph Stewart
6.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
DNS
2:42.52
21
4
Clarista Ardiel
105.
Intellectually Imp. Female 100 Metre Dash
115.
Intellectually Imp. Female 800 Metre Run
NT
NT
17.72
3:24.62
1
1
10
10
9
Andy Coleman
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
12.50
32.77
52.38
1
6
1
10
1
10
6
Hudson Booth
102.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
114.
Ambulatory Male 800 Metre Run
NT
NT
14.83
2:42.73
1
1
10
10
29
Daria Solmon
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
DNS
NT
NT
DNS
11
Sarah Darlinson
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
DNS
NT
NT
DNS
1
Ahmir Alili
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
DNS
NT
NT
30.70
18
988
Teagan Ashby
94.
Senior Male Javelin Throw
66.
Senior Male 100 Metre Dash
ND
14.47
23.99
NT
22
18
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Male 4x100 Metre Relay
AHSS - S. River "A"
NT
60.01
7
Junior Male 4x100 Metre Relay
AHSS - S. River "A"
NT
54.69
6
1
Senior Female 4x100 Metre Relay
AHSS - S. River "A"
NT
60.26
5
2
Senior Male 4x100 Metre Relay
AHSS - S. River "A"
NT
49.60
5
2
Open Female 4x400 Metre Relay
AHSS - S. River "A"
NT
5:07.32
7
Open Male 4x400 Metre Relay
AHSS - S. River "A"
NT
3:57.07
4
4
Total Points:
216
Last updated Mon, 15 May 2017 22:21:08
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en