trackdatabase.com logo







Team Results for District F

  Ath #     Name Entries PF Pl Pts
  213  Makenzy Pierre-Webster3. Under 15 Girls 200 Metre Dash
1. Under 15 Girls 100 Metre Dash
NT
12.01
24.61
11.72
1
1


  217  Anna Witherspoon13. Under 15 Girls 80 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
15. Under 15 Girls 200 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
11.92
NT
11.67
27.34
1
1


  214  Mariya Suchoplas21. Under 15 Girls High Jump
27. Under 15 Girls Long Jump
NH
ND
1.35
4.70
2
5


  210  Meghan Mori23. Under 15 Girls Shot Put (3 kg)
31. Under 15 Girls Javelin Throw (500 gm)
29. Under 15 Girls Discus Throw (1 kg)
ND
ND
ND
11.36
24.47
22.98
2
8
10



  200  Shaleah Colaire5. Under 15 Girls 300 Metre Dash
13. Under 15 Girls 80 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
15. Under 15 Girls 200 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
NT
12.21
NT
41.20
12.00
27.49
2
3
2



  205  Holly Gibson5. Under 15 Girls 300 Metre Dash
7. Under 15 Girls 800 Metre Run
NT
NT
42.47
2:20.81
4
2


  212  MaKenna Parkinson9. Under 15 Girls 1200 Metre Run
17. Under 15 Girls 1500 Metre Steeplechase (30"/76 cm)
NT
NT
4:08.64
5:43.87
13
3


  216  Cassandra Williamson25. Under 15 Girls Triple Jump
27. Under 15 Girls Long Jump
ND
ND
11.30
4.52
1
8


  196  Emma Burns33. Under 15 Girls Pole Vault
25. Under 15 Girls Triple Jump
ND
ND
2.50
9.01
3
9


  206  Maiya Gurbin37. Girls Outdoor Pentathlon
NT
NT


  208  Erika Marr37. Girls Outdoor Pentathlon
NT
35:36.00
3

  204  Brianna Gayle1. Under 15 Girls 100 Metre Dash
3. Under 15 Girls 200 Metre Dash
12.44
NT
12.11
24.88
3
2


  215  Abby Toner23. Under 15 Girls Shot Put (3 kg)
29. Under 15 Girls Discus Throw (1 kg)
ND
ND
10.19
23.29
7
9


  225  Jared Hall2. Under 15 Boys 100 Metre Dash
26. Under 15 Boys Triple Jump
28. Under 15 Boys Long Jump
11.68
ND
ND
11.58
12.13
5.94
4
1
3



  229  Asante Jackson4. Under 15 Boys 200 Metre Dash
6. Under 15 Boys 300 Metre Dash
NT
NT
23.32
36.60
4
3


  227  Rudy Huizinga6. Under 15 Boys 300 Metre Dash
8. Under 15 Boys 800 Metre Run
NT
NT
37.31
DQ
5



  218  Brandon Adams10. Under 15 Boys 1200 Metre Run
12. Under 15 Boys 2000 Metre Run
NT
NT
3:36.12
6:23.56
8
5


  232  Alanzo Ryan44. Under 17 Boys 400 Metre Dash
46. Under 17 Boys 800 Metre Run
NT
NT
49.71
1:55.59
2
1


  233  Nate St Romain64. Under 17 Boys Triple Jump
66. Under 17 Boys Long Jump
54. Under 17 Boys 400 Metre Low Hurdles (33"/84 cm)
ND
ND
NT
12.83
6.39
55.25
4
3
1



  228  Luke Jaciw-Zurakowsky48. Under 17 Boys 1500 Metre Run
50. Under 17 Boys 3000 Metre Run
NT
NT
4:02.07
8:52.94
2
3


  219  Adam Bridger48. Under 17 Boys 1500 Metre Run
50. Under 17 Boys 3000 Metre Run
NT
NT
4:15.64
8:55.37
6
4


  220  Cameron Bruce52. Under 17 Boys 110 Metre Low Hurdles (36"/91 cm)
66. Under 17 Boys Long Jump
15.29
ND
15.11
6.00
3
8


  224  Mike Griepsma44. Under 17 Boys 400 Metre Dash
54. Under 17 Boys 400 Metre Low Hurdles (33"/84 cm)
NT
NT
50.91
55.87
5
2


  226  Sam Hall40. Under 17 Boys 100 Metre Dash
42. Under 17 Boys 200 Metre Dash
60. Under 17 Boys High Jump
11.24
NT
NH
11.16
DNS
2.02
4

1



  230  Hayden Parkins70. Under 17 Boys Javelin Throw (700 gm)
ND
DNS


  223  Chris Flynn76. Boys Octathlon
NT
1:15:34.00
2

  231  Grant Richard52. Under 17 Boys 110 Metre Low Hurdles (36"/91 cm)
40. Under 17 Boys 100 Metre Dash
15.28
11.99
15.22
NT
4
14


  221  Gustav Finley46. Under 17 Boys 800 Metre Run
56. Under 17 Boys 2000 Metre Steeplechase (33"/84 cm)
NT
NT
1:59.55
6:06.84
5
1


  209  Alyssa Marsh39. Under 17 Girls 100 Metre Dash
41. Under 17 Girls 200 Metre Dash
11.98
NT
11.82
24.36
1
1


  207  Kansas MacKay47. Under 17 Girls 1500 Metre Run
49. Under 17 Girls 3000 Metre Run
NT
NT
4:44.02
10:12.91
2
2


  203  Hannah Frazer53. Under 17 Girls 400 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
55. Under 17 Girls 2000 Metre Steeplechase (30"/76 cm)
NT
NT
1:08.67
7:26.85
4
1


  201  Skyy Diop41. Under 17 Girls 200 Metre Dash
43. Under 17 Girls 400 Metre Dash
NT
NT
25.29
57.27
6
1


  198  Najae Campbell-Jones59. Under 17 Girls High Jump
NH
1.58
3

  195  Kristen Bevaart61. Under 17 Girls Shot Put (3 kg)
67. Under 17 Girls Discus Throw (1 kg)
ND
ND
10.86
26.49
7
8


  197  Katana Cameron65. Under 17 Girls Long Jump
63. Under 17 Girls Triple Jump
ND
ND
5.32
10.69
5
3


  211  Carolynn Neville67. Under 17 Girls Discus Throw (1 kg)
69. Under 17 Girls Javelin Throw (500 gm)
ND
ND
29.72
18.30
6
10


  194  Holly Bachman45. Under 17 Girls 800 Metre Run
47. Under 17 Girls 1500 Metre Run
NT
NT
2:24.15
4:56.89
3
4


  199  Meighen Clarke61. Under 17 Girls Shot Put (3 kg)
ND
8.94
12

  202  Riley Donia9. Under 15 Girls 1200 Metre Run
11. Under 15 Girls 2000 Metre Run
NT
NT
3:59.93
7:07.05
9
5


  370  Gjauy John-Wallace39. Under 17 Girls 100 Metre Dash
DNS
NT


  371  Liam Bootsma10. Under 15 Boys 1200 Metre Run
12. Under 15 Boys 2000 Metre Run
NT
NT
3:44.07
6:37.57
13
8


Total Points:0
Last updated Sat, 09 Jul 2016 16:50:58
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.