Meet Info
Royal Canadian Legion Ontario Command
Track & Field Championships
Jul 8, 2016 to Jul 9, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for District K
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
335
Meghan Boileau
5.
Under 15 Female 300 Metre Dash
17.
Under 15 Female 1500 Metre Steeplechase (30"/76 cm)
7.
Under 15 Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
45.89
5:20.31
DNS
11
2
353
Macy Turcotte
9.
Under 15 Female 1200 Metre Run
11.
Under 15 Female 2000 Metre Run
NT
NT
3:57.17
7:04.59
7
4
332
Kamille Allary
1.
Under 15 Female 100 Metre Dash
15.
Under 15 Female 200 Metre Hurdles (30"/76 cm)
3.
Under 15 Female 200 Metre Dash
13.70
NT
NT
NT
37.36
28.43
10
9
11
333
Jordyn Bartolomucci
11.
Under 15 Female 2000 Metre Run
7.
Under 15 Female 800 Metre Run
9.
Under 15 Female 1200 Metre Run
NT
NT
NT
7:03.46
DNS
3:56.15
3
6
350
Ashley Robitaille
13.
Under 15 Female 80 Metre Hurdles (30"/76 cm)
15.
Under 15 Female 200 Metre Hurdles (30"/76 cm)
31.
Under 15 Female Javelin Throw (500 gm)
13.46
NT
ND
13.53
DNF
32.28
6
5
349
Rebecca Ramsay
37.
Female Outdoor Pentathlon
NT
39:57.00
2
334
Olivia Blakey
37.
Female Outdoor Pentathlon
NT
23:03.00
4
337
Mikayla Dacosta
23.
Under 15 Female Shot Put (3 kg)
29.
Under 15 Female Discus Throw (1 kg)
31.
Under 15 Female Javelin Throw (500 gm)
ND
ND
ND
11.34
28.85
32.46
3
3
4
352
Courtney Stevenson
25.
Under 15 Female Triple Jump
27.
Under 15 Female Long Jump
ND
ND
8.76
4.15
10
12
348
Kester Rainbow
5.
Under 15 Female 300 Metre Dash
NT
46.97
13
344
Emilie Labranche
41.
Under 17 Female 200 Metre Dash
39.
Under 17 Female 100 Metre Dash
NT
12.98
27.53
NT
13
9
354
Kaitlyn Wong
51.
Under 17 Female 100 Metre Hurdles (30"/76 cm)
17.25
NT
9
336
Makayla Charette
41.
Under 17 Female 200 Metre Dash
43.
Under 17 Female 400 Metre Dash
45.
Under 17 Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
351
Isabella Semadini
63.
Under 17 Female Triple Jump
65.
Under 17 Female Long Jump
71.
Under 17 Female Pole Vault
ND
ND
ND
10.04
4.94
2.65
6
9
5
342
Ashley Gravelle
61.
Under 17 Female Shot Put (3 kg)
67.
Under 17 Female Discus Throw (1 kg)
69.
Under 17 Female Javelin Throw (500 gm)
ND
ND
ND
9.78
23.78
26.25
10
11
7
346
Julia Polowy
61.
Under 17 Female Shot Put (3 kg)
67.
Under 17 Female Discus Throw (1 kg)
69.
Under 17 Female Javelin Throw (500 gm)
ND
ND
ND
10.33
22.98
20.86
8
12
9
339
Shelby Deacon
75.
Female Heptathlon
NT
39:18.00
5
341
Tristyn Elford
75.
Female Heptathlon
NT
48:51.00
4
338
Gabrielle Dagenais
75.
Female Heptathlon
NT
50:32.00
3
340
Maxine Dupuis
49.
Under 17 Female 3000 Metre Run
NT
11:22.69
6
345
Joelle Lecours
51.
Under 17 Female 100 Metre Hurdles (30"/76 cm)
59.
Under 17 Female High Jump
63.
Under 17 Female Triple Jump
19.63
NH
ND
NT
DNS
8.57
11
11
347
Sally Potter
21.
Under 15 Female High Jump
27.
Under 15 Female Long Jump
25.
Under 15 Female Triple Jump
NH
ND
ND
1.35
3.92
8.04
4
13
11
360
Brent Gauthier
2.
Under 15 Male 100 Metre Dash
28.
Under 15 Male Long Jump
4.
Under 15 Male 200 Metre Dash
12.12
ND
NT
NT
4.88
25.05
9
11
10
357
Carson Brunet
6.
Under 15 Male 300 Metre Dash
NT
44.56
12
356
Riley Brousseau
10.
Under 15 Male 1200 Metre Run
32.
Under 15 Male Javelin Throw (600 gm)
8.
Under 15 Male 800 Metre Run
NT
ND
NT
3:42.20
30.68
2:15.94
12
7
6
358
Vincent Chenier
18.
Under 15 Male 1500 Metre Steeplechase (30"/76 cm)
10.
Under 15 Male 1200 Metre Run
12.
Under 15 Male 2000 Metre Run
NT
NT
NT
5:21.18
3:44.53
DNS
4
14
369
Zach Vincze
12.
Under 15 Male 2000 Metre Run
NT
6:53.08
9
363
Jordan Menard
22.
Under 15 Male High Jump
NH
1.40
7
361
Deven Hepworth
24.
Under 15 Male Shot Put (4 kg)
26.
Under 15 Male Triple Jump
30.
Under 15 Male Discus Throw (1 kg)
ND
ND
ND
8.07
DNS
30.25
6
7
359
Lane Cote
60.
Under 17 Male High Jump
40.
Under 17 Male 100 Metre Dash
NH
11.79
1.65
NT
7
10
367
Riley Robitaille
42.
Under 17 Male 200 Metre Dash
44.
Under 17 Male 400 Metre Dash
70.
Under 17 Male Javelin Throw (700 gm)
NT
NT
ND
22.89
53.01
40.98
4
9
8
365
Mathieu Plamondon
46.
Under 17 Male 800 Metre Run
48.
Under 17 Male 1500 Metre Run
50.
Under 17 Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNF
4:06.75
8:52.81
4
2
368
David Tysick
60.
Under 17 Male High Jump
66.
Under 17 Male Long Jump
NH
ND
1.90
5.77
2
9
362
Milan Melochiorre
62.
Under 17 Male Shot Put (5 kg)
74.
Under 17 Male Hammer Throw (5 kg)
ND
ND
11.40
24.42
8
6
366
Victor Polowy
76.
Male Octathlon
NT
1:11:15.00
4
Total Points:
0
Last updated Sat, 09 Jul 2016 16:50:58
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en