Meet Info
Christian Youth Sport Academy
Aug 13, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Toronto Perth SDA
Ath # Name
Entries
F
Pl
Pts
471
Dodavah Campbell
1.
Female Under 6 50 Metre Dash
DNS
546
Mariah-Lee Walters
1.
Female Under 6 50 Metre Dash
DNS
549
Nathasha Wright
1.
Female Under 6 50 Metre Dash
514
Alyssa Miller
1.
Female Under 6 50 Metre Dash
11.04
2
8
537
Ethan Simpson
2.
Male Under 6 50 Metre Dash
10.96
2
8
470
Nathan Calder
2.
Male Under 6 50 Metre Dash
1:03.50
6
3
489
Jordan Garcia
2.
Male Under 6 50 Metre Dash
1:04.84
7
459
Josiah Alliman
2.
Male Under 6 50 Metre Dash
DNS
472
Shemaiah Campbell
3.
Female Under 8 80 Metre Dash
78.
Female Under 8 Long Jump (Standing)
DNS
DNS
515
Alianne Montaque
1.
Female Under 6 50 Metre Dash
13.05
7
3
547
Deamekia Watson
78.
Female Under 8 Long Jump (Standing)
3.
Female Under 8 80 Metre Dash
DNS
DNS
483
Jolie Emmons
78.
Female Under 8 Long Jump (Standing)
3.
Female Under 8 80 Metre Dash
DNS
DNS
491
Abigail Gordon
3.
Female Under 8 80 Metre Dash
78.
Female Under 8 Long Jump (Standing)
DNS
DNS
509
Zane McDaniel
4.
Male Under 8 80 Metre Dash
79.
Male Under 8 Long Jump (Standing)
15.04
1.29
9
8
1
461
Elijah Bailey
4.
Male Under 8 80 Metre Dash
79.
Male Under 8 Long Jump (Standing)
14.37
1.63
4
1
5
15
542
Darius Tate
4.
Male Under 8 80 Metre Dash
79.
Male Under 8 Long Jump (Standing)
DNS
DNS
504
Kaiin Kirwan
4.
Male Under 8 80 Metre Dash
79.
Male Under 8 Long Jump (Standing)
16.28
1.10
16
13
496
Jackiel James
4.
Male Under 8 80 Metre Dash
79.
Male Under 8 Long Jump (Standing)
DNS
DNS
508
Laila McDaniel
5.
Female Under 10 80 Metre Dash
80.
Female Under 10 Long Jump (Standing)
12.85
DNS
1
15
469
Madison Calder
5.
Female Under 10 80 Metre Dash
80.
Female Under 10 Long Jump (Standing)
14.04
DNS
7
523
Ramonique Paulwell
5.
Female Under 10 80 Metre Dash
80.
Female Under 10 Long Jump (Standing)
DNS
DNS
505
Sharnay Knight
5.
Female Under 10 80 Metre Dash
80.
Female Under 10 Long Jump (Standing)
DNS
DNS
492
Olivia Graham
5.
Female Under 10 80 Metre Dash
80.
Female Under 10 Long Jump (Standing)
13.91
DNS
5
4
478
Daniel Cooper
6.
Male Under 10 80 Metre Dash
81.
Male Under 10 Long Jump (Standing)
12.32
1.58
1
8
15
540
Joshua Stanisclaus
4.
Male Under 8 80 Metre Dash
79.
Male Under 8 Long Jump (Standing)
15.27
1.34
11
6
3
500
River Jones
6.
Male Under 10 80 Metre Dash
81.
Male Under 10 Long Jump (Standing)
12.36
1.41
2
9
8
517
Kemuel Montaque
6.
Male Under 10 80 Metre Dash
81.
Male Under 10 Long Jump (Standing)
14.01
2.32
13
3
6
516
Kemani Montaque
6.
Male Under 10 80 Metre Dash
14.27
15
524
Malachi Poyser
6.
Male Under 10 80 Metre Dash
13.15
9
488
Terron Fuller
81.
Male Under 10 Long Jump (Standing)
1.67
7
3
525
Malcolm Poyser
81.
Male Under 10 Long Jump (Standing)
DNS
536
Althea Shuttlesworth
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
82.
Female Under 14 Long Jump
DNS
DNS
544
Leshelle Tate
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
82.
Female Under 14 Long Jump
15.10
3.13
12
5
4
495
Lemyah Hylton
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
13.58
1
15
479
Jamai Cooper
10.
Male Under 14 100 Metre Dash
83.
Male Under 14 Long Jump
12.93
4.88
5
1
4
15
513
Karmen McLeish
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
82.
Female Under 14 Long Jump
14.44
2.30
5
14
474
Anna Charles
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
DNS
486
Alanna Evans-Andrews
82.
Female Under 14 Long Jump
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
DNS
16.88
27
482
Zipporah Edwards
82.
Female Under 14 Long Jump
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
3.27
15.33
4
15
5
462
Justin Baker
10.
Male Under 14 100 Metre Dash
83.
Male Under 14 Long Jump
14.41
2.34
9
16
1
475
Kemi Charles
10.
Male Under 14 100 Metre Dash
83.
Male Under 14 Long Jump
DNS
DNS
538
Jadon Spence
10.
Male Under 14 100 Metre Dash
83.
Male Under 14 Long Jump
19.26
DNS
32
493
Leon Henry
10.
Male Under 14 100 Metre Dash
83.
Male Under 14 Long Jump
DNS
DNS
480
Arianna Cortez
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
84.
Female Under 17 Long Jump
14.65
DNS
5
543
Jade Tate
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
84.
Female Under 17 Long Jump
14.29
3.81
2
1
8
15
494
Jenae Hylton
9.
Female Under 14 100 Metre Dash
13.90
3
6
520
Sherika Noad
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
84.
Female Under 17 Long Jump
14.33
DNS
3
6
533
Kadiaja Salmon
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
84.
Female Under 17 Long Jump
14.54
DNS
4
535
Aslee Senior
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
DNS
522
Eliana Okonkuwo
84.
Female Under 17 Long Jump
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
DNS
15.50
8
521
Daniel Noel
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
85.
Male Under 17 Long Jump
13.02
DNS
8
497
Tyler Jean
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
12.48
4
485
Mchenery Eulieke
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
11.47
1
15
484
Maxwell Eulieke
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
DNS
597
Leandro Acosta
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
DNS
465
Avery Brown
85.
Male Under 17 Long Jump
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
5.05
12.40
1
3
15
6
519
Lemar Noad
85.
Male Under 17 Long Jump
DNS
506
Kelon Lewis
85.
Male Under 17 Long Jump
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
DNS
12.48
5
502
Tia-K Kellyman
13.
Female Under 20 100 Metre Dash
86.
Female Under 20 Long Jump
13.55
DNS
2
8
545
Christina Troupe
13.
Female Under 20 100 Metre Dash
86.
Female Under 20 Long Jump
DNS
DNS
534
Tajah Seguin
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
84.
Female Under 17 Long Jump
DNS
DNS
530
Lamar Rudder
14.
Male Under 20 100 Metre Dash
87.
Male Under 20 Long Jump
12.83
DNS
10
487
Josh Fraser
14.
Male Under 20 100 Metre Dash
87.
Male Under 20 Long Jump
12.36
4.91
4
4
5
5
467
Davede Buckham
14.
Male Under 20 100 Metre Dash
87.
Male Under 20 Long Jump
DNS
DNS
481
Josh Date
14.
Male Under 20 100 Metre Dash
87.
Male Under 20 Long Jump
12.95
4.68
11
5
4
598
Franklin Amandi
14.
Male Under 20 100 Metre Dash
87.
Male Under 20 Long Jump
12.62
DNS
6
3
511
Jerome McLean
87.
Male Under 20 Long Jump
DNS
528
David Rudder
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
DNS
477
Simeon Charles
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
DNS
529
Jordan Rudder
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
DNS
532
Matthew Rudder
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
DNS
458
David Alexander
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
DNS
548
Shanice Williams
15.
Female Under 30 100 Metre Dash
DNS
526
Rochelle Roach
15.
Female Under 30 100 Metre Dash
DNS
531
Larisa Rudder
15.
Female Under 30 100 Metre Dash
DNS
512
Alyisa McLeish
90.
Female Under 35 Long Jump
DNS
527
Romel Roach
18.
Male Under 40 100 Metre Dash
14.03
4
5
498
Keegan Johnson
18.
Male Under 40 100 Metre Dash
DNS
499
Leroy Johnson
16.
Male Under 30 100 Metre Dash
DNS
468
Sherlon Buckham
17.
Female Under 40 100 Metre Dash
DNS
464
Shirlon Blasse
17.
Female Under 40 100 Metre Dash
90.
Female Under 35 Long Jump
15.46
3.44
1
1
15
15
466
Clive Buckham
18.
Male Under 40 100 Metre Dash
DNS
490
Nandino Garcia
18.
Male Under 40 100 Metre Dash
17.94
5
4
503
Edmond Kirwan
18.
Male Under 40 100 Metre Dash
DNS
539
Johnson Stanisclaus
18.
Male Under 40 100 Metre Dash
DNS
501
Caren Kellyman
19.
Female Under 50 100 Metre Dash
DNS
510
Karlene McKinnon
19.
Female Under 50 100 Metre Dash
15.15
1
15
518
Windel Montaque
28.
Pastors Male Under 50 100 Metre Dash
13.78
1
15
507
Ayan London-Prince
84.
Female Under 17 Long Jump
11.
Female Under 17 100 Metre Dash
3.30
DNS
2
8
476
Kenyatta Charles
15.
Female Under 30 100 Metre Dash
DNS
463
Everton Black
35.
Male 400 Metre Race Walk
DNS
541
Elrita Stewart
34.
Female 400 Metre Race Walk
DNS
473
Yvonne Campbell
34.
Female 400 Metre Race Walk
DNS
596
Wendell Noel Sr.
20.
Male Under 50 100 Metre Dash
13.27
2
8
599
Kennedy Rudder
20.
Male Under 50 100 Metre Dash
DNS
1001
Braeden Fraserr
12.
Male Under 17 100 Metre Dash
11.90
1
15
1002
John Cooper
22.
Male 100 Metre Dash
15.63
3
6
1003
Winston Simpson
22.
Male 100 Metre Dash
15.33
2
8
Event
Relay Name
F
Pl
Pts
Female Under 14 4x100 Metre Relay
"A"
53.10
1
15
Female Under 14 4x100 Metre Relay
"B"
1:03.95
6
3
Female Under 14 4x100 Metre Relay
"A"
DNS
Female Under 17 4x100 Metre Relay
"A"
56.40
1
15
Female Under 17 4x100 Metre Relay
"B"
DNS
Female Under 20 4x100 Metre Relay
"A"
X1:03.95
Female Under 30 4x100 Metre Relay
"A"
57.82
2
8
Female Under 40 4x100 Metre Relay
"A"
DNS
Female Under 40 4x100 Metre Relay
"B"
DNS
Female Under 50 4x100 Metre Relay
"A"
1:04.50
2
8
Male Under 14 4x100 Metre Relay
"A"
1:01.29
4
5
Male Under 14 4x100 Metre Relay
"A"
DNS
Male Under 17 4x100 Metre Relay
"A"
49.20
2
8
Male Under 17 4x100 Metre Relay
"B"
48.30
1
15
Male Under 20 4x100 Metre Relay
"A"
49.15
3
6
Male Under 20 4x100 Metre Relay
"B"
DNS
Male Under 20 4x100 Metre Relay
"C"
47.54
2
8
Male Under 30 4x100 Metre Relay
"A"
48.82
2
8
Male Under 40 4x100 Metre Relay
"A"
X54.16
Male Under 40 4x100 Metre Relay
"B"
DNS
Male 4x100 Metre Relay
"A"
54.66
1
15
Shuttle Female Under 6 4x50 Metre Relay
"A"
56.98
2
8
Shuttle Female Under 8 4x50 Metre Relay
"A"
Shuttle Male Under 6 4x50 Metre Relay
"A"
44.51
2
8
Shuttle Male Under 8 4x50 Metre Relay
"A"
DNS
Shuttle Male Under 8 4x50 Metre Relay
"B"
DNS
Shuttle Female Under 10 4x80 Metre Relay
"A"
55.71
2
8
Shuttle Male Under 10 4x80 Metre Relay
"A"
50.52
1
15
Shuttle Male Under 10 4x80 Metre Relay
"B"
59.85
6
3
Mixed 4x13.75 Metre Shuttle Hurdle (Parade)
"A"
04.07
7
2
Distance Medley Mixed 4x600 Metre Relay (8/4/8/4)
"A"
8:08.60
2
8
Mixed 800 Metre Sprint Medley (4/2/1/1)
"A"
DQ
Male 4x200 Metre Relay
"A"
1:40.63
2
8
Male 4x200 Metre Relay
"B"
1:45.23
3
6
Male Under 50 4x100 Metre Relay
"A"
54.16
2
8
Female 4x100 Metre Relay
"A"
1:06.64
1
15
Female 4x100 Metre Relay
"B"
X54.66
Total Points:
554
Last updated Mon, 14 Aug 2017 9:25:39
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en