Meet Info
ROPSSAA Track & Field Championships
May 23, 2019 to May 24, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Peace Omonzane
St. Edmund Campion
12.70
12.86
Amber Luke
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.70
13.11
RJ Ramdial
Bramalea - Brampton
13.77
13.38
Jada Campbel
Mayfield - Brampton
13.00
13.62
Arielle Prah
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.57
13.48
Abinaya Muraleetharan
St. Marcellinus - Mississauga
13.30
13.67
Rayann Green
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.44
13.81
Ehinomen Eghobor
St. Edmund Campion
13.60
13.96
Angelique Williamson
St. Roch - Brampton
13.86
13.59
Nashyah Armstrong
David Suzuki SS - Brampton
13.50
13.94
Tara Isama
Bramalea - Brampton
13.92
13.99
Jumeila Williamson
Applewood Hts - Mississauga
13.67
13.99
Melissa Smith
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.38
14.05
Melissa Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
13.80
13.99
Nikya Sandiford
St. Roch - Brampton
13.42
14.01
Sarah Mekwuye
Cardinal Ambrozic - Brampton
14.00
14.12
Shana Van Eldren
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.79
14.17
Lynn-Nancy Okafor
Philip Pocock - Mississauga
13.98
14.35
Chesca Obodechina
St. Marcellinus - Mississauga
14.00
14.40
Denae Prawl
St. Joseph - Mississauga
14.00
14.51
Lisbeth Kolusade
Cardinal Ambrozic - Brampton
14.00
14.52
Mujeedat Lekuti
Fletcher's Meadow - Brampton
13.86
14.60
Sarah-Ann Reid
St. Augustine - Brampton
13.84
14.61
Olivia Belza
Philip Pocock - Mississauga
13.90
14.64
Trinity Charles
Thomas L Kennedy - Mississauga
14.64
14.70
Lauryne Assa
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.91
14.86
Jasmine Francis
St. Joan of Arc - Mississauga
13.97
15.01
Asyria Lawrence
Notre Dame - Brampton
NT
15.10
Favour Muritala
Notre Dame - Brampton
13.00
15.41
Jadah Rodney
Fletcher's Meadow - Brampton
16.88
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Peace Omonzane
St. Edmund Campion
12.86
13.00
Amber Luke
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.11
13.25
Arielle Prah
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.48
13.43
RJ Ramdial
Bramalea - Brampton
13.38
13.51
Jada Campbel
Mayfield - Brampton
13.62
13.48
Rayann Green
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.81
13.90
Angelique Williamson
St. Roch - Brampton
13.59
13.88
Abinaya Muraleetharan
St. Marcellinus - Mississauga
13.67
14.02
Jumeila Williamson
Applewood Hts - Mississauga
13.99
14.06
Melissa Smith
Our Lady of Mount Carmel-Missi
14.05
14.10
Nashyah Armstrong
David Suzuki SS - Brampton
13.94
14.15
Melissa Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
13.99
14.22
Ehinomen Eghobor
St. Edmund Campion
13.96
14.22
Sarah Mekwuye
Cardinal Ambrozic - Brampton
14.12
14.38
Tara Isama
Bramalea - Brampton
13.99
14.51
Nikya Sandiford
St. Roch - Brampton
14.01
14.58
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Peace Omonzane
St. Edmund Campion
13.00
12.77
-1.3
10
Amber Luke
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.25
12.92
-1.3
8
RJ Ramdial
Bramalea - Brampton
13.51
12.97
-1.3
6
Arielle Prah
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.43
13.20
-1.3
5
Abinaya Muraleetharan
St. Marcellinus - Mississauga
14.02
13.51
-1.3
4
Angelique Williamson
St. Roch - Brampton
13.88
13.57
-1.3
3
Rayann Green
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.90
13.59
-1.3
2
Jada Campbel
Mayfield - Brampton
13.48
DNS
-1.3
c
Last updated Wed, 12 Jun 2019 11:56:33
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en