Meet Info
TDCAA Track & Field Championships
May 17, 2023 to May 18, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Novice Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Rayna Banks
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.03
Caia Osmond
Loretto College
13.23
13.35
Tamaiya Nevers
Madonna - Downsview
NT
13.48
Livia Guerra
Michael Power/St.Joseph-Etobic
13.00
13.51
Ewa Chand
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.63
Amber-Lee Ralph
Father Henry Carr - Rexdale
13.74
13.66
Zoe Nicholls
Cardinal Carter - Willowdale
13.93
13.82
Nevaija'H-Marley Thomas
St. John Paul II - Scarborough
13.79
13.83
Eboni John
St. John H Newman -Scarborough
14.44
13.94
Doris Do
Father Henry Carr - Rexdale
13.87
14.00
Chrystal Enyiaka
St. John Paul II - Scarborough
14.32
14.06
Anita Ternova
Father John Redmond - Toronto
14.01
14.07
Kate Stark
Father John Redmond - Toronto
13.78
14.08
Jada Egidi
Madonna - Downsview
NT
14.11
Yannicka Fongang
Mgr-de-Charbonnel - Toronto
NT
14.11
Marcella Varey
Bishop Allen Academy-Etobicoke
13.77
14.11
Chidinma (Rose) Isiekwena
St. John Paul II - Scarborough
14.05
14.14
Lily Woodrow
Mgr-de-Charbonnel - Toronto
NT
14.23
Melody Adu
James Cardinal McGuigan
13.31
14.25
Lucia Marro Sanchez
Madonna - Downsview
NT
14.28
Gloria Odesanya
St. Basil The Great - Weston
NT
14.33
Amor Wyse
St. Joseph's College - Tor
14.57
14.35
Taniesha Danso
St. Joan of Arc - Scarborough
14.08
14.40
Trixiebelle Dairo
Mary Ward - Scarborough
NT
14.40
Kayah Nicholls
Cardinal Carter - Willowdale
14.63
14.40
Zeniyah Allen
Monsignor Percy Johnson
NT
14.40
Natalie Koenig
Bishop Allen Academy-Etobicoke
15.83
14.46
Oreoluwa Ganiyu
Senator O'Connor - Toronto
NT
14.50
Tatyana Seepersaud
Mother Teresa - Scarborough
14.45
14.52
Oge Abasili
Madonna - Downsview
NT
14.58
Clara Wagner
Notre Dame - Toronto
14.27
14.63
Christina Karadsheh
St. Patrick - Toronto
NT
14.66
Chaeli Cotter
Marshall McLuhan - Toronto
NT
14.73
Abigayle Buckley
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
14.83
Armande Rukiko
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
15.92
14.88
Estien Medina
Marshall McLuhan - Toronto
NT
14.90
Gabriela Audain
Senator O'Connor - Toronto
NT
14.91
Jessica Liao
St. Mary's - Toronto
NT
14.94
Megan Guerra
Father Henry Carr - Rexdale
14.50
14.94
Nella Krykorka
St. Basil The Great - Weston
NT
15.03
Olivia Hill
Bishop Allen Academy-Etobicoke
15.39
15.06
Kaitlin Porter
Francis Libermann- Scarborough
15.33
15.11
Diana Pakish
Michael Power/St.Joseph-Etobic
15.58
15.11
Saveion Cole
St. Mary's - Toronto
NT
15.16
Karen Perez
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
14.50
15.18
Leah Castellano
Senator O'Connor - Toronto
NT
15.22
Sophia Hardat
St. Patrick - Toronto
NT
15.27
Cynthia Da Silva
Marshall McLuhan - Toronto
NT
15.29
Greta Pahlavi
St. Joseph's College - Tor
NT
15.30
Vera James
Senator O'Connor - Toronto
NT
15.36
Raya Basu
Notre Dame - Toronto
15.86
15.37
Ava Garel
Francis Libermann- Scarborough
15.59
15.39
Zara Comes
Cardinal Carter - Willowdale
NT
15.47
Precious Okpoko
Francis Libermann- Scarborough
15.21
15.48
Winter Baker
Notre Dame - Toronto
15.83
15.50
Syliva Okono
Mother Teresa - Scarborough
NT
15.64
Winning Osemwengie
Father John Redmond - Toronto
16.54
15.64
Leia DiComo
Father John Redmond - Toronto
16.14
15.65
Sofia Rebelo
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
15.66
Confidence Odiase
Monsignor Percy Johnson
NT
15.70
Ariana Boya
Mother Teresa - Scarborough
NT
15.70
Tanya Eachavarria
Father John Redmond - Toronto
NT
15.70
Angela Arnaldo
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
15.59
15.78
Ines Da Cunha
Marshall McLuhan - Toronto
NT
16.38
Kaitlin Tolentino
Francis Libermann- Scarborough
16.13
16.39
Al Pecson
St. Patrick - Toronto
NT
16.45
Amalia Lala-Laurin
Notre Dame - Toronto
16.85
16.60
Amaya Latouche
Madonna - Downsview
NT
16.72
Sierra Munro
Cardinal Carter - Willowdale
NT
17.08
Peri Chen
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
16.69
17.11
Antonia Cheron
Cardinal Carter - Willowdale
NT
17.17
Roue Alega
Marshall McLuhan - Toronto
NT
17.20
Amira Jackson
Mother Teresa - Scarborough
14.40
18.18
Ta-LyJah Lewis
Monsignor Percy Johnson
NT
18.25
Naomi Lianne Saavedra
St. Joan of Arc - Scarborough
16.71
19.79
Zainab Azam
St. Joan of Arc - Scarborough
19.69
DNF
Calleigh Lewis
Loretto Abbey - Toronto
NT
DNS
Emma Herrera
Loretto Abbey - Toronto
NT
DNS
Arianna Doffour
Michael Power/St.Joseph-Etobic
14.80
DNS
Rhanisa Drummond
Loretto Abbey - Toronto
14.20
DNS
Shanita Walford
Francis Libermann- Scarborough
14.99
DNS
Josel Maylor-Samuel
Father Henry Carr - Rexdale
12.90
DNS
Evelyn Ebamhanhon
Father Henry Carr - Rexdale
14.02
DNS
Raissa DiPerna
Mgr-de-Charbonnel - Toronto
NT
DNS
Murielle Chulu
Notre Dame - Toronto
NT
DNS
Amary Joslyn
St. John H Newman -Scarborough
13.56
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Rayna Banks
Bishop Allen Academy-Etobicoke
13.03
13.14
10
Caia Osmond
Loretto College
13.35
13.42
8
Ewa Chand
Bishop Allen Academy-Etobicoke
13.63
13.66
6
Zoe Nicholls
Cardinal Carter - Willowdale
13.82
13.66
5
Nevaija'H-Marley Thomas
St. John Paul II - Scarborough
13.83
13.68
4
Livia Guerra
Michael Power/St.Joseph-Etobic
13.51
13.75
3
Amber-Lee Ralph
Father Henry Carr - Rexdale
13.66
13.90
2
Tamaiya Nevers
Madonna - Downsview
13.48
DQ
c
Last updated Thu, 18 May 2023 20:57:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en