Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 17, 2010 to May 18, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Full Results PDF (331.38 kB)
Media Full Results (64.32 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 100 Metre Dash
Records
YRAA
12.44
May 21, 2009
Shaina Harrison
VSS - Thornhill
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Temitope Olasehinde
St. Joan of Arc - Maple
12.00
13.29
Photo
Meira Dholakia
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
13.60
Photo
Kaisa Boyd
Sacred Heart - Newmarket
NT
13.80
Photo
Hanna Park
Bill Crother - Unionville
13.30
13.89
Photo
Rachael Banwell
St. Robert - Thornhill
NT
13.92
Photo
Sydney De La Torre
Sacred Heart - Newmarket
13:00.00
14.25
Photo
Kimberly Tate
Langstaff - Richmond Hill
13.30
14.27
Photo
Nicole Simeoni
St. Elizabeth - Thornhill
13.57
14.28
Photo
Sharnae Lingham
Brother Andre - Markham
NT
14.29
Photo
Silvia Sloane
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.34
Photo
Kyanna Haughton
Markville - Markham
NT
14.64
Photo
Emily Bevan
St. Joan of Arc - Maple
11.00
14.65
Photo
Sirinapa Homkaew
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
14.75
Photo
Ashley Kalyn
St. Augustine - Markham
NT
14.77
Photo
Tolulope Fatola
St. Joan of Arc - Maple
15.00
14.77
Photo
Yiting Sun
Bayview - Richmond Hill
NT
14.78
Photo
Mishel Melyashkevich
Richmond Green - Richmond Hill
NT
14.81
Photo
Nicole Martin
St. Augustine - Markham
13.80
14.81
Photo
Emma Doedens
King City - King City
NT
14.86
Photo
Ashley Galloway
Markham - Markham
NT
14.93
Photo
Jessica DaSilva
St. Elizabeth - Thornhill
14.08
14.94
Photo
Graciela Palomo
St. Maximilian Kolbe - Aurora
13.96
14.96
Photo
Annie Nguyen
Woodbridge College- Woodbridge
13.80
14.96
Photo
Shelly Korin
Stephen Lewis - Vaughan
NT
15.06
Photo
Courtney Sutherland
Holy Cross - Woodbridge
NT
15.10
Photo
Cindy Kutrov
Stouffville - Stouffville
13.99
15.13
Photo
Hetal Petal
Middlefield - Markham
NT
15.14
Photo
Hamida Tejan-Cole
St. Joan of Arc - Maple
15.00
15.14
Photo
Danielle Laferriere
St. Augustine - Markham
14.25
15.20
Photo
Alexandra Keays
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
15.23
Photo
Samantha Franko
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
15.24
Photo
Pamela Tanga
Langstaff - Richmond Hill
NT
15.25
Photo
Fatima Cheema
Maple - Maple
14.71
15.26
Photo
Melissa Hannah
Newmarket - Newmarket
NT
15.37
Photo
Brianna Stickney
Richmond Green - Richmond Hill
NT
15.41
Photo
Jaclyn Ho
St. Augustine - Markham
14.22
15.43
Photo
Peta-Ann Leon
Markham - Markham
NT
15.54
Photo
Melody Tam
Brother Andre - Markham
NT
15.58
Photo
Candace Mayers
Bayview - Richmond Hill
NT
15.60
Photo
Lisa Allamshaw
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.60
Photo
Annie Meng
St. Robert - Thornhill
NT
15.63
Photo
Madelaine Hare
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
15.69
Photo
Sydney Jacobs
Markham - Markham
NT
15.70
Photo
Jordana Waserman
Community Hebrew Academy-R.H.
15.51
15.70
Photo
Marissa Irving
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
15.72
Photo
Kaitlyn Liu
Jean Vanier - Richmond Hill
15.41
15.75
Photo
Samantha Iantorno
King City - King City
NT
15.76
Photo
Jordana Moss
Stephen Lewis - Vaughan
NT
15.76
Photo
Nicole Soeiro
Brother Andre - Markham
NT
15.78
Photo
Cara O'Hearn
ESC Renaissance - Aurora
15.80
15.80
Photo
Melissa Tang
Unionville - Markham
NT
15.81
Photo
Leslie Ngo
Bur Oak S.S.
NT
15.82
Photo
Clarissa DiGioacchino
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
15.83
Photo
Rahna Dad mohammad
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.83
Photo
Nicole Conzelman
King City - King City
NT
15.90
Photo
Grace Zhong
Bayview - Richmond Hill
NT
15.91
Photo
Alyssa Mason
Stouffville - Stouffville
15.43
15.97
Photo
Prisila Glassford
Brother Andre - Markham
NT
16.04
Photo
Felice Lai
St. Robert - Thornhill
NT
16.06
Photo
Vaakiny Kaguthevan
Middlefield - Markham
NT
16.06
Photo
Madison Baile
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.59
16.09
Photo
Vanessa Mo
Bur Oak S.S.
NT
16.15
Photo
Lexine Webb
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
16.16
Photo
Ruby Xia
Unionville - Markham
NT
16.17
Photo
Sandy Feng
Bur Oak S.S.
NT
16.17
Photo
Jennifer Liu
Bayview - Richmond Hill
NT
16.25
Photo
Shy Anne McNish
St. Robert - Thornhill
NT
16.29
Photo
Rachel Gupta
Bayview - Richmond Hill
NT
16.36
Photo
Victoria Rudiak
Bayview - Richmond Hill
NT
16.38
Photo
Pamela Libfeld
Community Hebrew Academy-R.H.
14.65
16.60
Photo
Veronica Sathiamoorthy
Richmond Green - Richmond Hill
NT
16.87
Photo
Delia Xu
Unionville - Markham
NT
17.31
Photo
Michelle Marano
Brother Andre - Markham
NT
17.60
Photo
Cynthia Lam
Unionville - Markham
NT
DNS
Rachel Gupta
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Nicolette Dewar
Stephen Lewis - Vaughan
NT
DNS
Shannon Dollery
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
Julia Huynh
Maple - Maple
NT
DNS
Cici Xu
Unionville - Markham
NT
DNS
Jessica Diep
Maple - Maple
15.42
DNS
Daniella Eliathamby
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
Dana Burlac
St.Theresa of Lisieux-Richmond
15.57
DNS
Alessia Chiapetta
Maple - Maple
14.59
DNS
Meghan Dickie
Stouffville - Stouffville
14.79
DNS
Rebecca Reid
Stouffville - Stouffville
14.88
DNS
Airiss Chan
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
Sarah Martone
Bill Crother - Unionville
14.39
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Temitope Olasehinde
St. Joan of Arc - Maple
13.29
13.31
10
Photo
Meira Dholakia
Jean Vanier - Richmond Hill
13.60
13.53
8
Photo
Hanna Park
Bill Crother - Unionville
13.89
13.65
6
Photo
Rachael Banwell
St. Robert - Thornhill
13.92
13.79
5
Photo
Kaisa Boyd
Sacred Heart - Newmarket
13.80
13.86
4
Photo
Sydney De La Torre
Sacred Heart - Newmarket
14.25
13.95
3
Photo
Kimberly Tate
Langstaff - Richmond Hill
14.27
14.13
2
Photo
Nicole Simeoni
St. Elizabeth - Thornhill
14.28
14.26
1
Photo
c
Last updated Mon, 24 May 2010 7:59:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en