Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
13.04
12.70
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
13.03
12.87
Stephanie Rosenbaum
Alexander MacKenzie H S
13.48
13.09
Naomi Lau
Bill Crothers - Unionville
NT
13.23
Nikol Kamenetsky
Thornhill - Thornhill
13.84
13.28
Remington Friel
Sacred Heart - Newmarket
NT
13.33
Jada Nneji
Cardinal Carter - Aurora
NT
13.41
Sierra Conville
Stouffville - Stouffville
14.53
13.42
Mikayla Hazelton
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.45
Lauren Harrison
Dr. G. W. Williams - Aurora
13.90
13.65
Tahellah Cameron
Bill Crothers - Unionville
NT
13.71
Michelle Quarcoopome
St.Theresa of Lisieux-Richmond
14.96
13.87
Carina Masci
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.91
Juana Li
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
13.92
Sarah Cvetkovski
Markville - Markham
NT
14.02
Glory Ezeude
Bill Crothers - Unionville
NT
14.06
Michelle Amini
Langstaff - Richmond Hill
15.11
14.12
Vanessa Chung
Bill Crothers - Unionville
NT
14.14
Andrea Pellegrino
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
14.16
Alexia Pacella
St. Brother Andre
NT
14.18
Evelinh Knight
St.Theresa of Lisieux-Richmond
14.49
14.26
Cheya Chhom
Bayview - Richmond Hill
NT
14.27
Enanna David
Westmount - Thornhill
14.84
14.31
Nataylia Hughes-Mitchell
Sacred Heart - Newmarket
NT
14.34
Kristen Miura
Unionville - Markham
15.29
14.34
Jada Johns
St. Brother Andre
NT
14.39
Isabelle Amatangelo
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
14.40
Gigi Wickham
Cardinal Carter - Aurora
00.50
14.47
Victoria Khounbourinh
Sir William Mulock - Newmarket
NT
14.47
Siera Durigan
Keswick - Keswick
14.90
14.53
Cassandra Tremblay
Cardinal Carter - Aurora
14.77
14.56
Natalie Won
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
14.56
Jessica Cook
Keswick - Keswick
NT
14.60
Megan Balogh
Stouffville - Stouffville
NT
14.63
Nicole Fung
Bur Oak S.S.
15.63
14.67
Mitra Shenkari
Thornhill - Thornhill
15.06
14.71
Elizabeth Fiksler
Westmount - Thornhill
14.97
14.78
Brianne Luke
Unionville - Markham
NT
14.79
Danielle Gray
Bur Oak S.S.
15.44
14.90
Katelyn Highfield
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.91
Remy Slapsys
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
14.98
Ann Hirushee Zoysa
St. Elizabeth - Thornhill
NT
14.98
Kyoko Kohno
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
14.98
Celeste Cameron
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.99
Hailey Ramoutar
Woodbridge College Wyverns
NT
15.06
Amanda deVries
Stouffville - Stouffville
15.74
15.11
Alice Zheng
Unionville - Markham
NT
15.12
Nicole Bautista
St. Elizabeth - Thornhill
15.84
15.12
Nicole Victorino
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.18
Rylee Kalpin
Westmount - Thornhill
NT
15.19
Joey Yu
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
15.20
Emily Nandan
Maple - Maple
15.80
15.21
Lydia Lin
Bayview - Richmond Hill
NT
15.21
Tanya Kaur
Woodbridge College Wyverns
NT
15.24
Quinn Bucciol
Aurora High School
15.79
15.25
Shani Yona
Stephen Lewis - Vaughan
15.50
15.27
Jocelyn Li
St. Robert - Thornhill
NT
15.35
Fernanda Carlin
St.Theresa of Lisieux-Richmond
15.84
15.36
Shirley Fan
Bayview - Richmond Hill
NT
15.37
Tamra Newton
Stouffville - Stouffville
15.94
15.40
Love Ariajegbe
Sacred Heart - Newmarket
NT
15.42
Alexandra Lyn
Bayview - Richmond Hill
NT
15.45
Kristen Wong
Unionville - Markham
NT
15.49
Jessica Waslenko
St.Theresa of Lisieux-Richmond
16.15
15.65
Kelly Lau
Sir William Mulock - Newmarket
NT
15.73
Selena Tsang
St. Robert - Thornhill
NT
15.78
Safiyyah Memon
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.79
Heather Jennings
Markville - Markham
NT
15.80
Serrina Philip
St.Theresa of Lisieux-Richmond
15.94
15.82
Stephanie Tibando
St. Brother Andre
NT
15.89
Alexis Halushak
ESC Renaissance - Aurora
16.10
16.02
Joanne Lam
Markville - Markham
NT
16.06
Melody Yazdani
St.Theresa of Lisieux-Richmond
16.89
16.22
Gia Guido
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
16.35
Shellie Isnar
Westmount - Thornhill
NT
16.76
Henrietta Keserii
Bayview - Richmond Hill
NT
17.40
Noel Tharakan
St. Brother Andre
NT
17.68
Jennifer Halteh
St. Robert - Thornhill
NT
18.21
Siera Esposito
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
22.41
Inna Makarenko
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Kalyn Carrigan
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
Hannah Gray
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Neeki Jafari
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Jessica Mendoza
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Safiya Hurst
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Rachel Kwok
Markville - Markham
NT
DNS
Yuliya Malasayeva
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Zabrina Kerr
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
Giselle Fiacco
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Mikayla Martin
Newmarket - Newmarket
15.38
DNS
Carmel Mahdi
Richmond Green - Richmond Hill
15.97
DNS
Sylvia Zhang
Richmond Green - Richmond Hill
17.05
DNS
Kempis Badana
St. Brother Andre
NT
DNS
Lexyanne Isaac
St. Brother Andre
NT
DNS
Katey Merksamer
St. Brother Andre
NT
DNS
Patricia Tovera
St. Brother Andre
NT
DNS
Rachel Vella
Unionville - Markham
NT
DNS
Simone Manning
King City - King City
NT
DNS
Kimberly Xie
Unionville - Markham
NT
DNS
Lakshmi Khatri
Unionville - Markham
NT
DNS
Mahala Torres
Maple - Maple
15.08
DNS
Peola Ellis
Maple - Maple
15.57
DNS
Alexandra Stone
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Kristine Petkova
Thornlea - Thornhill
16.83
DNS
Taylor Steinberg
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Emily Xiu
Thornhill - Thornhill
17.57
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
12.87
12.78
10
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
12.70
12.79
8
Stephanie Rosenbaum
Alexander MacKenzie H S
13.09
13.16
6
Nikol Kamenetsky
Thornhill - Thornhill
13.28
13.38
5
Sierra Conville
Stouffville - Stouffville
13.42
13.39
4
Naomi Lau
Bill Crothers - Unionville
13.23
13.40
3
Remington Friel
Sacred Heart - Newmarket
13.33
13.41
2
Jada Nneji
Cardinal Carter - Aurora
13.41
13.72
1
c
Last updated Sat, 24 May 2014 10:24:21
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en