Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 18, 2016 to May 19, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (341.12 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Nick Mota
Newmarket - Newmarket
NT
4:19.96
10
Will Jones
Bill Crothers SS - Unionville
4:28.00
4:32.63
8
Maurice Graenert
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
4:33.88
6
Aidan Jean
Sacred Heart - Newmarket
4:35.00
4:34.64
5
Alex Sandras
St. Maximilian Kolbe - Aurora
4:32.00
4:35.27
4
Ryan McIntosh
Sir William Mulock - Newmarket
NT
4:39.45
3
Ryan Vincent
Sir William Mulock - Newmarket
NT
4:43.66
2
Mack Cobel
Stouffville - Stouffville
NT
4:47.21
1
Peyton Torbott
Aurora High School
NT
4:53.56
Adrian Poncelet
Aurora High School
5:00.31
4:53.62
Joshua Simonetta
Emily Carr Secondary School
5:26.00
4:54.19
Zakariya Jackson
St. Maximilian Kolbe - Aurora
5:17.00
4:57.45
Riley Dillon
Newmarket - Newmarket
NT
4:57.46
Joshua Forrester
Alexander MacKenzie H S
NT
4:59.39
Ryan Carson
Sir William Mulock - Newmarket
NT
4:59.49
Misha Perov
Stephen Lewis - Vaughan
4:57.08
5:02.33
Parsa Sheykholeslami
Langstaff - Richmond Hill
5:00.24
5:03.44
Alessandro Calicchia
Huron Heights - Newmarket
5:21.81
5:03.48
Liam Wittenberg
Huron Heights - Newmarket
5:15.71
5:04.47
Anthony Mitchell
Emily Carr Secondary School
NT
5:09.97
Adrian Kok
Thornlea - Thornhill
NT
5:12.86
Graeme Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
5:14.25
Ethan March
Aurora High School
5:22.54
5:14.80
Miethunn Rahulan
Middlefield - Markham
NT
5:18.43
Kyle Trumper
St. Maximilian Kolbe - Aurora
5:29.00
5:22.04
Christian Bartelli
Emily Carr Secondary School
NT
5:27.23
David Katz
Thornhill Tigers
NT
5:30.92
Matthew Tibebu
Vaughan - Thornhill
6:22.00
5:32.50
Avi Guttman
Community Hebrew Academy-R.H.
5:30.00
5:32.53
Darren Young Shing
Bayview - Richmond Hill
NT
5:33.60
Matthew Barker
Emily Carr Secondary School
NT
5:33.85
Jiale Tom Tian
Vaughan - Thornhill
6:40.00
5:42.02
Victor Sandu
St. Augustine - Markham
6:45.00
5:45.01
Mohammed Dada
Vaughan - Thornhill
NT
5:55.50
Jeremy Sun
Bayview - Richmond Hill
NT
6:00.72
Juliano Sciucco
Markham - Markham
6:18.07
6:00.83
Robin Zelman
Vaughan - Thornhill
7:15.00
6:20.96
Sebastian Hoyos Vera
Emily Carr Secondary School
NT
6:34.08
Keegan Steyn
Huron Heights - Newmarket
NT
DNS
Bill Cui
Newmarket - Newmarket
NT
DNS
Imran Esmail
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Sangeev Ravindran
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
James Allan
St. Brother Andre
NT
DNS
Aden Lannon
Langstaff - Richmond Hill
5:55.18
DNS
Antony Huang
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Jon Young
Markville - Markham
NT
DNS
c
Last updated Thu, 19 May 2016 20:19:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en