Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 18, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Female 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Lauren Conrod
Sir William Mulock - Newmarket
NT
08.49
Trinity Alleyne
Woodbridge College Wyverns
NT
08.55
Raveena Uppal
Bill Crothers SS - Unionville
NT
08.58
Savanna Singh
Bill Crothers SS - Unionville
NT
08.64
Ye-Won Um
Bayview - Richmond Hill
NT
08.68
Bisi Taylor-Lewis
St. Maximilian Kolbe - Aurora
09.13
08.70
Safa Rjaibi
Unionville - Markham
NT
08.71
Sydney Baxter
Markham - Markham
NT
08.72
Jennifer Gao
Bayview - Richmond Hill
NT
08.74
Faith Taylor
Sir William Mulock - Newmarket
NT
08.83
Nicole Lee
Unionville - Markham
NT
08.84
Jessica Gao
Bayview - Richmond Hill
NT
08.85
Renee Clutterbuck
Thornlea - Thornhill
NT
08.87
Britney Chong
Unionville - Markham
NT
08.91
Fiona Wu
Bayview - Richmond Hill
NT
08.92
Cyerra Hibbert
Bill Crothers SS - Unionville
NT
09.13
Raine Garrell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
09.17
Hunter J Nicholson
Sutton - Sutton West
NT
09.23
Crystal Yeung
Unionville - Markham
NT
09.25
Eva Pellegrino
Villanova College
NT
09.32
Victoria Barranca
Villanova College
NT
09.32
Felisha Forrester
Bill Crothers SS - Unionville
NT
09.34
Selina Ng
Unionville - Markham
NT
09.39
Mackenzie Weekes
Maple - Maple
NT
09.40
Isabella Musca
Villanova College
NT
09.41
Ryan Wong
Markham - Markham
NT
09.44
Visali Manimaran
Tommy Douglas Secondary School
NT
09.48
Angelina Christodoulou
Villanova College
NT
09.59
Victoria Jensen
Keswick - Keswick
NT
09.69
Sutton Groer
Stephen Lewis - Vaughan
NT
09.75
Olivia Scivoletto
Villanova College
NT
09.80
Sabrina Arcuri
St.Theresa of Lisieux
NT
09.89
Manpreet Kaur Nijjar
Stouffville - Stouffville
NT
10.01
Melissa Vardin
Villanova College
NT
10.01
Iona Yeh
St.Theresa of Lisieux
NT
10.07
Samantha Pialis
Sir William Mulock - Newmarket
NT
10.25
Rhea Kaith
Bill Crothers SS - Unionville
NT
10.33
Jamie Tidd
Thornlea - Thornhill
NT
11.18
Tatyanna Roldan
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Zussana Ramos
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Vanessa Bianchi
Villanova College
NT
DNS
Emma Dupuis
Keswick - Keswick
NT
DNS
Gemma Fera
Maple - Maple
NT
DNS
Kristina Kiberu
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Jennifer Acosio
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Ava Petta
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Jessica Clow
Villanova College
NT
DNS
Alejandra Frias Diaz
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Lauren Conrod
Sir William Mulock - Newmarket
08.49
08.31
10
Trinity Alleyne
Woodbridge College Wyverns
08.55
08.56
8
Raveena Uppal
Bill Crothers SS - Unionville
08.58
08.62
6
Jennifer Gao
Bayview - Richmond Hill
08.74
08.62
5
Savanna Singh
Bill Crothers SS - Unionville
08.64
08.63
4
Safa Rjaibi
Unionville - Markham
08.71
08.64
3
Bisi Taylor-Lewis
St. Maximilian Kolbe - Aurora
08.70
08.66
2
Faith Taylor
Sir William Mulock - Newmarket
08.83
08.71
1
Sydney Baxter
Markham - Markham
08.72
08.72
Ye-Won Um
Bayview - Richmond Hill
08.68
08.75
Renee Clutterbuck
Thornlea - Thornhill
08.87
08.76
Britney Chong
Unionville - Markham
08.91
08.77
Nicole Lee
Unionville - Markham
08.84
08.80
Jessica Gao
Bayview - Richmond Hill
08.85
08.84
Fiona Wu
Bayview - Richmond Hill
08.92
08.93
Cyerra Hibbert
Bill Crothers SS - Unionville
09.13
09.21
c
Last updated Thu, 18 Apr 2019 23:21:05
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en