Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 18, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Marcus Renford
Tommy Douglas Secondary School
07.11
07.29
Anson Wu
Unionville - Markham
NT
07.45
Darryl Hawthorne
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
07.51
Haran Ravindran
Markham - Markham
NT
07.65
Judiyiah Johnson
Bayview - Richmond Hill
NT
07.65
Carson Altschul
Sutton - Sutton West
NT
07.67
Athavan Gananathan
Bill Crothers SS - Unionville
07.62
07.70
Ethan Appadurai
Unionville - Markham
NT
07.72
Carson James
Tommy Douglas Secondary School
08.00
07.73
Karlis Mikelsteins
Langstaff - Richmond Hill
NT
07.79
Henry Nguyen
Tommy Douglas Secondary School
08.10
07.80
Aryan Shirazi
Sir William Mulock - Newmarket
NT
07.82
Quentin Simpson
Keswick - Keswick
NT
07.84
Massimo Maggio
Holy Cross - Woodbridge
NT
07.85
Mohamed Fellah
Woodbridge College Wyverns
NT
08.03
Daniel Edwards
Milliken Mills - Markham
NT
08.03
Douglas Fong
Unionville - Markham
NT
08.07
Devin Baker
Sacred Heart - Newmarket
13.64
08.09
David Lim
Thornlea - Thornhill
NT
08.23
Vincent Gagliardi
Villanova College
NT
08.23
Ryan Chen
Sacred Heart - Newmarket
13.65
08.25
Kelvin Lieu
Woodbridge College Wyverns
NT
08.27
Alejandro Shiri Moreno
St.Theresa of Lisieux
NT
08.31
Nicholas Kleine
St.Theresa of Lisieux
NT
08.35
Tony Chen
Unionville - Markham
NT
08.38
Sangeev Ravindran
Woodbridge College Wyverns
NT
08.38
Jayson Kitagawa
Bayview - Richmond Hill
NT
08.47
Alexander Falkenhagen
Bill Crothers SS - Unionville
NT
08.59
Ryan Chang
Unionville - Markham
NT
08.66
Kevin Eum
Stephen Lewis - Vaughan
NT
08.68
Vitaliy Yushvaev
St.Theresa of Lisieux
NT
08.75
Dylan Brown
Stephen Lewis - Vaughan
NT
08.86
Jonathan Mossiagin
Stephen Lewis - Vaughan
NT
08.96
Conor Johnston
Unionville - Markham
NT
09.44
Jason Nguyen
Stephen Lewis - Vaughan
NT
09.88
Josef Vaccaro
St.Theresa of Lisieux
NT
10.63
Ethan Anton Joseph
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Edward Su
Unionville - Markham
NT
DNS
Jherick Pascua
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Jeffrey Su
Unionville - Markham
NT
DNS
Marcus Quijano
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Alex Van
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Andy Zhang
Unionville - Markham
NT
DNS
Matthew Kim
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Sean Kernitsman
Stephen Lewis - Vaughan
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Marcus Renford
Tommy Douglas Secondary School
07.29
07.23
10
Darryl Hawthorne
St. Maximilian Kolbe - Aurora
07.51
07.46
8
Anson Wu
Unionville - Markham
07.45
07.56
6
Carson James
Tommy Douglas Secondary School
07.73
07.56
5
Judiyiah Johnson
Bayview - Richmond Hill
07.65
07.60
4
Athavan Gananathan
Bill Crothers SS - Unionville
07.70
07.61
3
Carson Altschul
Sutton - Sutton West
07.67
07.61
2
Ethan Appadurai
Unionville - Markham
07.72
07.62
1
Karlis Mikelsteins
Langstaff - Richmond Hill
07.79
07.67
Haran Ravindran
Markham - Markham
07.65
07.68
Aryan Shirazi
Sir William Mulock - Newmarket
07.82
07.71
Massimo Maggio
Holy Cross - Woodbridge
07.85
07.78
Henry Nguyen
Tommy Douglas Secondary School
07.80
07.82
Quentin Simpson
Keswick - Keswick
07.84
07.85
Daniel Edwards
Milliken Mills - Markham
08.03
07.97
Mohamed Fellah
Woodbridge College Wyverns
08.03
08.05
c
Last updated Thu, 18 Apr 2019 23:21:05
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en