Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
May 4, 2006 to May 6, 2006
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (374.35 kB)
Media Full Results (142.61 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Phylicia George
Mary Ward C S S
12.90
12.37
Sherine Wells
Oakwood C I
12.50
12.63
Sarah Wells
Unionville H S
12.72
12.72
Jaideene Lowe
Runnymede C I
12.60
12.76
Kesia Broome
Unionville H S
12.50
12.77
Stacey Russell
Mary Ward C S S
13.10
12.78
Cheria Morgan
Notre Dame Catholic Secondary
12.88
13.07
Venice Watson
Runnymede C I
13.14
13.57
Tiffany Christie
Emery C I
NT
13.72
Pauliina Beretta
De La Salle College
13.10
13.77
Serena Bobb
Brampton Centennial
NT
14.02
Rebecca Barlow
Unionville H S
14.20
14.06
Stephanie Spence
Central Technical School
14.90
14.19
Lindsay Wernham
Bishop P.F. Reding S S
NT
14.21
Danielle Washington
West Hill C I
NT
14.25
Jasmine Gabriel
Lester B. Pearson C I
NT
14.26
Angela Lucic
St. Peter's S S
NT
14.28
Tracy Omorose
Michael Power/St.Joseph\\\'s
14.80
14.34
Katrina Skadorwa
Michael Power/St.Joseph\\\'s
13.60
14.37
Anthea Mislan
Michael Power/St.Joseph\\\'s
13.80
14.37
Jacalyn Moore
St. Peter's S S
NT
14.39
Andrea Miklavcic
St. Ignatius of Loyola S
13.00
14.62
Leta LaRush
Bishop P.F. Reding S S
NT
14.64
Jacqueline Difilippo
St. Ignatius of Loyola S
13.00
14.76
Amanda Harkness
Don Bosco H S
NT
14.78
Kayon Walker
Central Technical School
14.80
14.83
Cheran Carty
Michael Power/St.Joseph\\\'s
14.60
14.91
Krista Ward
Bishop P.F. Reding S S
NT
14.93
Nurgul Erbay
W.L. MacKenzie C I
NT
15.03
Chelsea Chan
Loretto Abbey
15.42
15.04
Lisa Larocca
Cathedral H S
NT
15.13
Sarah Holtrust
Uxbridge S S
15.00
15.20
Emerald Heiland
St. Joan of Arc C H S
NT
15.22
Camile Wright
Michael Power/St.Joseph\\\'s
14.80
15.24
Stephanie Riviere
St. Augustine CHS
NT
15.26
Nicole Wilkinson
Brother Andre C H S
NT
15.28
Claire Cole
De La Salle College
15.58
15.37
Briana Anderton
De La Salle College
15.22
15.43
Stephanie Malatesta
St Thomas of Villanova College
NT
15.49
Betty Huynh
Vaughan S S
NT
15.53
Meredith McLean
Riverdale C I
15:00.00
15.64
Ana Radunovic
Thornhill S S
NT
15.67
Kristen Griesback
Our Lady of Lourdes H S
NT
15.71
Fiona Chan
Unionville H S
15.00
15.73
Janey Shadlyn
Riverdale C I
15:35.00
15.79
Tamille Johnson
Vaughan S S
NT
15.81
Winnie Chan
W.L. MacKenzie C I
NT
15.83
Rivka Caterina-Neufeld
Community Hebrew Academy
NT
15.92
Emily Wright
De La Salle College
16.45
15.92
Melanie Pond
Maple H. S.
NT
15.96
Shackhema Hinds
Loretto Abbey
NT
16.00
Catrina DiLegge
Cathedral H S
NT
16.03
Beverly Forde
Lester B. Pearson C I
NT
16.04
Shannon Bowen
Michael Power/St.Joseph\\\'s
14.90
16.15
Margaret Pao
Unionville H S
15.00
16.51
Ava Baccari
St. Joan of Arc C H S
NT
16.63
Bernie Visconti
Brother Andre C H S
NT
16.84
Chantal Lafontaine
St. Augustine CHS
NT
16.87
Chelsea Thomas
Michael Power/St.Joseph\\\'s
15.20
17.01
Joshita Munshi
R.H. King Academy
15.80
17.16
Misako Kikuchi
Uxbridge S S
NT
17.17
Joanna Kruszynska
Bishop Allen Academy
NT
17.18
Navroop Singh
Vaughan S S
NT
17.66
Leah Direnfeld
Community Hebrew Academy
NT
17.70
Mila Falkenstein
Community Hebrew Academy
NT
18.05
Danielle Sahota
Unionville H S
NT
19.51
Yona Vandersluis
Community Hebrew Academy
NT
21.21
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Phylicia George
Mary Ward C S S
12.37
12.13
10
Sherine Wells
Oakwood C I
12.63
12.34
8
Sarah Wells
Unionville H S
12.72
12.42
6
Jaideene Lowe
Runnymede C I
12.76
12.54
4
Stacey Russell
Mary Ward C S S
12.78
12.68
2
Cheria Morgan
Notre Dame Catholic Secondary
13.07
12.69
1
Venice Watson
Runnymede C I
13.57
13.42
Kesia Broome
Unionville H S
12.77
DNS
c
Last updated Mon, 08 May 2006 20:34:17
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en