Meet Info
Sacred Heart Track Classic
May 6, 2011 to May 7, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (318.27 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Nathan Kyeame
Bill Crother - Unionville
11.40
11.42
Zachary Waslenko
Villanova College
NT
11.60
Jonathan Femi-Cole
St. Joan of Arc - Maple
NT
11.85
Sam Niewhof
Eastview - Barrie
12.10
11.92
D'Arcy Beyea
Unionville - Markham
NT
11.94
Quinn Charles
Downsview - North York
NT
12.22
Cameron Nurse
Michael Power/St.Joseph-Etobic
12.78
12.25
Nickson Mugumbate
Downsview - North York
NT
12.25
Jordan Carter
St. Andrew's College - Aurora
NT
12.26
Scott Elliot
St. Andrew's College - Aurora
NT
12.36
Antoine Lyte-Myers
St. Michael's College- Toronto
13.00
12.38
Scott Mclaughlin
Eastview - Barrie
12.20
12.40
Henry Lenz
Unionville - Markham
NT
12.50
Jordon Espirito Santo
Villanova College
NT
12.51
Chris Egi
St. Andrew's College - Aurora
NT
12.52
Jason Kattan
Crescent School - Willowdale
NT
12.54
Ryan McClelland
St. Michael's College- Toronto
13.00
12.54
Ahsher Zeldin
Community Hebrew - Downsview
NT
12.69
Stefan Bilic
Bishop Allen Academy-Etobicoke
13.20
12.86
Matthew Belcastro
De La Salle College - Toronto
NT
12.89
Mark Esteireiro
Michael Power/St.Joseph-Etobic
12.80
13.01
Chris Mascherin
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.13
Kaion Grant
St. Michael's College- Toronto
13.00
13.15
Akeem Young
Emery - North York
NT
13.16
Vince Auciello
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.23
Mitchell Binnie
Country Day School - King City
13.50
13.25
Paul Bae
Brebeuf
NT
13.26
Estevan Carles
Innisdale - Barrie
12.40
13.38
Eziel Bocoya
Dante Alighiere - Toronto
13:00.00
13.48
Alexander Charlebois
De La Salle College - Toronto
NT
13.55
Shukar Parkins
Emery - North York
NT
13.56
Idoko Adanu
Emery - North York
12.89
13.57
Theo Jung
St. Michael's College- Toronto
13.00
13.59
Lucas Fortella
Milliken Mills H.S.
NT
13.59
Zack Cook
Innisdale - Barrie
12.00
13.60
Mankin Ho
Unionville - Markham
NT
13.60
Joner Kuo
Unionville - Markham
NT
13.60
Patrick Freeman
Sacred Heart - Newmarket
NT
13.60
Kyle Ewing-Johnson
Downsview - North York
NT
13.62
Jameel Manji
De La Salle College - Toronto
NT
13.64
Victor Huynh
Dante Alighiere - Toronto
13:00.00
13.90
Sam Dobbin
Crescent School - Willowdale
NT
13.91
Alexander Wong
Brother Andre - Markham
NT
13.94
Justin Ingleton
Timiskaming - New Liskeard
NT
14.12
Mark Graham
Crescent School - Willowdale
NT
14.45
Michael Lo
Holy Trinity School
NT
14.50
Harry Abrams
Brebeuf
NT
14.62
Kenneth Chan
Crescent School - Willowdale
NT
14.74
Alexei dela Pena
North Toronto - Toronto
NT
15.11
Lewis Orzech
Community Hebrew - Downsview
NT
15.77
Chris Lakkotrypis
St. Andrew's College - Aurora
NT
17.15
Chris Campagnico
Innisdale - Barrie
13.00
DNS
Christopher Davidson
Emery - North York
NT
DNS
Isaiah Murray
Brebeuf
NT
DNS
Joseph DePaola
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Maurice Wei
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Bryon Tsang
Unionville - Markham
NT
DNS
Corey Andree
Bishop Allen Academy-Etobicoke
14.50
DNS
Michael Osuntoyinbo
Sacred Heart - Newmarket
12.90
DNS
Chris Medina
Sacred Heart - Newmarket
12.90
DNS
Alex Sgro
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Saul Kaye
Sacred Heart - Newmarket
12.90
DNS
Rashad Boland
Alexander MacKenzie H S
NT
DNS
Michael Arci
St. Michael's College- Toronto
12.00
DNS
Kevin Henriques
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Christian Lecce
St. Michael's College- Toronto
13.00
DNS
Jorge Ramos
St. Michael's College- Toronto
13.00
DNS
Tyler Raytek
St. Michael's College- Toronto
NT
DNS
Michael Saragosa
St. Michael's College- Toronto
13.50
DNS
Nick Pastorious
St. Michael's College- Toronto
12.00
DNS
Nikhil Peri
Michael Power/St.Joseph-Etobic
14.30
DNS
Dave Verzonilla
St. Michael's College- Toronto
13.00
DNS
Raymond Ng
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Landen L Tauro
Villanova College
NT
DNS
Evan Paulikot
Stouffville - Stouffville
13.20
DNS
Patrick Fiorino
Stouffville - Stouffville
13.20
DNS
Nicolas Rizzardi
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
William Kivlichan
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
Sagi Kahane-Rapport
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Daniel Brady
Greenwood College
NT
DNS
Geoffrey Tai
Unionville - Markham
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Nathan Kyeame
Bill Crother - Unionville
11.42
11.36
10
Zachary Waslenko
Villanova College
11.60
11.58
8
Jonathan Femi-Cole
St. Joan of Arc - Maple
11.85
12.03
6
Sam Niewhof
Eastview - Barrie
11.92
12.21
5
Cameron Nurse
Michael Power/St.Joseph-Etobic
12.25
12.30
4
D'Arcy Beyea
Unionville - Markham
11.94
12.34
3
Nickson Mugumbate
Downsview - North York
12.25
12.61
2
Quinn Charles
Downsview - North York
12.22
12.63
1
c
Last updated Sat, 07 May 2011 21:34:07
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en