Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
CCTC
May 1, 2004 to May 2, 2004
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (1.53 MB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Run
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Newton Adam
West Ferris S S
NT
23.54
Julius Adjei
Villanova College
NT
23.63
Oluwole Ogunde 1 O
North Albion C I
NT
23.72
Kevin Ignacio
Pope John Paul II C.S.S.
NT
24.12
Darnell Williams
Sinclair S S
NT
24.36
Fields Marc
Maple H.S.
NT
24.36
Justin Poetker
Waterloo C I
NT
24.43
Michael Prezioso
Chaminade College
NT
24.46
Charlie Houghton
St. Michael`s College
NT
24.46
Chris Dixon
St. Peter`s S S
NT
24.60
Gabe Grossi
St. Michael`s College
NT
24.62
Danials Lee Richard
Neil McNeil H S
NT
24.79
Kiel Tewarie
Sinclair S S
NT
24.79
Paul Butchard
R.S. McLaughlin C & V I
NT
24.87
Drew Moultray
Cardinal Carter S S
NT
24.87
Bobby Copeland
Pope John Paul II C.S.S.
NT
24.96
Matt Moran
Our Lady of Lourdes H S
NT
25.09
Ranger Joshua
West Ferris S S
NT
25.10
Dane Satchell
Chaminade College
NT
25.12
Ryan Wright
Chaminade College
NT
25.19
Michael Hermanns
St. Michael`s College
NT
25.31
Ritchie Harding
Chaminade College
NT
25.37
Keino Dawkins
Lester B. Pearson C I
NT
25.41
Sean Austin
Cardinal Newman
NT
25.85
Michael Enright
St. Michael`s College
NT
25.86
Michael Ferrarelli
St. Michael`s College
NT
26.17
Otis Christmas
R.S. McLaughlin C & V I
NT
26.18
Matthew Antonini
St. Joan of Arc C H S
NT
26.20
Chris Lefebvre
O`Gorman High School
NT
26.24
Josh Ferrera
Cardinal Carter S S
NT
26.31
Butler Logan
West Ferris S S
NT
26.32
Francis J Lansbergen
St. Anne`s C.S.S., Clinton
NT
26.36
Evan Wakelin
Sinclair S S
NT
26.39
Andrew Saunders
Bayview S S
NT
26.48
David Brown
Ajax High School
NT
26.60
Gylnn Evans
Sacred Heart C H S
NT
26.69
Espinelli Ryan
Neil McNeil H S
NT
26.79
Jason Pilcz
O`Gorman High School
NT
26.92
Bennett Seth
Neil McNeil H S
NT
27.24
Nick Hannah
R.S. McLaughlin C & V I
NT
27.58
Graham Zahrabelny
R.S. McLaughlin C & V I
NT
27.65
Peter Tzavidas
Bracebridge & Muskoka Lak
NT
27.68
Andrew Way
Paul Dwyer C H S
NT
27.79
Julius Tapper
Sinclair S S
NT
27.81
Felmon Zego
Central Technical School
NT
27.85
Mark Novello
St. Joan of Arc C H S
NT
27.89
Miller Desmond
Neil McNeil H S
NT
28.19
Kennedy Andrew
Neil McNeil H S
NT
28.24
Matt Hogg
Bayview S S
NT
28.40
Matt Vierimaa
O`Gorman High School
NT
28.51
Peter Pham
St. Patrick S S
NT
28.75
Pat Lessard
O`Gorman High School
NT
28.78
Kevin Ho
Bayview S S
NT
28.90
John Mullins
Pine Ridge S S
NT
29.63
Hakeem Raji
Central Technical School
NT
DNS
Mark Brathwaite M
St. Augustine CHS
NT
DNS
Maurice Awwe M
St. Augustine CHS
NT
DNS
Edmond Lung E
St. Augustine CHS
NT
DNS
Mario Rigby
Westdale
NT
DNS
Dale Passfield
Stouffville D H S
NT
DNS
Jonathan Tamar
Central Technical School
NT
DNS
Kwame Peasah
Central Technical School
NT
DNS
Sheldon Dasilva
Ajax High School
NT
DNS
Robert Caratun
Crescent School
NT
DNS
McNabb Keith
Neil McNeil H S
NT
DNS
Bonnor Kevin
Neil McNeil H S
NT
DNS
Palmer Roy
Neil McNeil H S
NT
DNS
Ryan Lynch
Waterloo C I
NT
DNS
Steve Nicholson
Paul Dwyer C H S
NT
DNS
Christopher Ceccato
St. Joan of Arc C H S
NT
DNS
Marcus Constantine
Chaminade College
NT
DNS
Joe Lauria
Paul Dwyer C H S
NT
DNS
John Honasan
Jean Vanier S S
NT
DNS
Alex Kaju
Lawrence Park C I
NT
DNS
Malcolm Christie
Chaminade College
NT
DNS
Luke Adomovsky
St. Michael`s College
NT
DNS
Tyrone Edwards
St. Michael`s College
NT
DNS
Tyler McKelvey
St. Theresa`s High School
NT
DNS
Locicero Mark
St. Michael`s College
NT
DNS
Drew Masterson
St. Michael`s College
NT
DNS
Andrew Punzo
St. Michael`s College
NT
DNS
Chris Villa
St. Michael`s College
NT
DNS
Ron Seaf
St. Michael`s College
NT
DNS
Ryan Blades
Sinclair S S
NT
DNS
Justin Leung
Marshall McLuhan C S S
NT
DNS
Michey McFarlane
Chinguacousy S S
NT
DNS
Josh Martin
Pine Ridge S S
NT
DNS
Peace David
West Ferris S S
NT
DNS
Steven Chong
Bayview S S
NT
DNS
Azim Mavani
Bayview S S
NT
DNS
Sujan Abeyewardene
Bayview S S
NT
DNS
Mark Makary
Bayview S S
NT
DNS
Glen DeMel
St. Patrick S S
NT
DNS
Russell Paul
Bayview S S
NT
DNS
Peter Pham
St. Patrick S S
NT
DNS
Glen De Mel
St. Patrick S S
NT
DNS
Josimar Bailey
Lester B. Pearson C I
NT
DNS
Dellon Cross
Lester B. Pearson C I
NT
DNS
Rex Duncan
Lester B. Pearson C I
NT
DNS
Tarek El Morsy
Lester B. Pearson C I
NT
DNS
Jason Thomas
Lester B. Pearson C I
NT
DNS
Triston Thomas
Lester B. Pearson C I
NT
DNS
Daniel Tse
Vaughan Road Academy
NT
DNS
Cale Montoche
Weston C I
NT
DNS
Loren Clarke
Weston C I
NT
DNS
Sean Thompson-Brammer
Weston C I
NT
DNS
Olu Senior
North Albion C I
NT
DNS
Ahmed Ahmed
North Albion C I
NT
DNS
Final
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Oluwole Ogunde 1 O
North Albion C I
23.72
22.70
10
Newton Adam
West Ferris S S
23.54
23.00
8
Julius Adjei
Villanova College
23.63
23.03
6
Kevin Ignacio
Pope John Paul II C.S.S.
24.12
23.70
4
Fields Marc
Maple H.S.
24.36
23.93
2
Darnell Williams
Sinclair S S
24.36
24.01
1
Justin Poetker
Waterloo C I
24.43
24.35
Michael Prezioso
Chaminade College
24.46
24.58
c
Last updated Sat, 01 May 2004 18:22:59
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en