Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 15, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (71.82 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Marco Papania
Richmond Green - Richmond Hill
4:15.00
4:16.21
10
Kyle Penney
Sacred Heart - Newmarket
4:20.00
4:16.66
8
Michael Bourgeois
Stouffville - Stouffville
NT
4:23.38
6
Matthew teBogt
Sacred Heart - Newmarket
4:22.00
4:29.95
5
Romeo J-P Violante
Brother Andre - Markham
NT
4:34.52
4
Michael Styba
Bill Crother - Unionville
4:40.00
4:37.89
3
Kyle Stolys
Bill Crother - Unionville
4:50.00
4:42.55
2
Alex Yu
Unionville - Markham
4:15.00
4:56.32
1
AJ de Paulsen
Sacred Heart - Newmarket
4:30.00
4:56.67
Alexander Faria
St. Elizabeth - Thornhill
4:30.00
4:57.27
Subaagar Muneeswarathasan
Brother Andre - Markham
NT
5:04.15
Sean Smith
Thornhill S.S Tigers
NT
5:10.44
Vivekan Jeyagaran
Bur Oak S.S.
NT
5:11.74
Cody Fair
Stouffville - Stouffville
5:17.50
5:15.98
Bill Sutton
Stouffville - Stouffville
5:25.60
5:19.11
Hashim Mihri
Bur Oak S.S.
NT
5:20.86
Chris Chiu
Milliken Mills H.S.
NT
5:23.72
Andriy Karpov
Thornhill S.S Tigers
NT
5:23.95
Brandon Gaffoor
Markville - Markham
NT
5:24.92
Drew Allen
Sacred Heart - Newmarket
5:05.00
5:25.02
Daniel Wright
Thornhill S.S Tigers
NT
5:28.27
Ash Moubed
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
5:30.41
Jeff Leuschner
Stouffville - Stouffville
NT
5:31.49
Julian Digiovanni
St. Elizabeth - Thornhill
4:35.00
5:32.36
Clement Fung
Thornhill S.S Tigers
NT
5:32.99
Daniel Li
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
5:33.84
Hartley Rush
Thornhill S.S Tigers
NT
5:34.61
Marco Perrelli
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
5:36.51
Shakil Nagji
Thornhill S.S Tigers
NT
5:49.41
Anthony Vandikas
Unionville - Markham
NT
5:52.01
Ryan Scarr
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
5:55.24
Michael Venditti
Emily Carr Secondary School
NT
6:13.55
Paul Luciani
St. Elizabeth - Thornhill
6:30.00
6:14.10
Sherman Wong
Unionville - Markham
NT
6:18.24
Jesse Samra
Maple - Maple
NT
6:48.22
Waqar Ahmed
Maple - Maple
NT
DNF
D J Bott
Langstaff - Richmond Hill
4:30.00
DNF
Jake Carter
Sacred Heart - Newmarket
4:30.00
DNF
Carl Gledhill
Thornlea - Thornhill
NT
DNF
Jordan Freedman
Thornhill S.S Tigers
NT
DNF
David Kornhauser
Community Hebrew Academy-R.H.
5:21.51
DNF
Steven Shi
Markville - Markham
NT
DNF
Peter Lim
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNF
Nick Kozak-Holland
Stouffville - Stouffville
6:00.40
DNF
Nat Smith
Unionville - Markham
4:12.00
DNF
Mike Williamson
Markham - Markham
NT
DNF
Brandon Pryce
Holy Cross - Woodbridge
NT
DNF
c
Last updated Fri, 15 Apr 2011 19:05:45
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en