Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 11, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash (May 11)
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Christoper Middleton
Bill Crothers SS - Unionville
NT
22.08
Antony Huang
Bill Crothers SS - Unionville
NT
22.18
Justin Mendes
Francis Libermann- Scarborough
NT
22.30
Ryan Blasetti
St. Elizabeth - Thornhill
NT
22.38
Myles McPherson
St. Brother Andre
NT
22.41
Nick Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
22.63
Noah Kazdan
Thornhill - Thornhill
NT
22.66
Joshua Makwene
Francis Libermann- Scarborough
NT
22.70
Julian Thavarubun
St. Elizabeth - Thornhill
NT
23.41
James Lee
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
23.63
Robby Skolud
Newmarket - Newmarket
NT
23.66
Thomas Matthias
Newmarket - Newmarket
NT
23.97
Frederick Crisolo
Francis Libermann- Scarborough
NT
24.29
Liam Mann
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
24.31
Matthew Kim
Langstaff - Richmond Hill
NT
24.41
Marcus Pileggi
St. Joan of Arc - Maple
NT
24.56
Trevor Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
24.69
Khalil Wheatle
Sir William Mulock - Newmarket
NT
24.82
Malikai Spence
St. Joan of Arc - Maple
NT
24.84
Josh Melmer
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
25.03
Nicholas Pasquini
St. Elizabeth - Thornhill
NT
25.03
Latrelle Gonzales
St. Marcellinus - Mississauga
26.80
25.10
Matthew Krestell
Westmount - Thornhill
NT
25.34
Kyle Newbigging
Leaside - Toronto
25.00
25.39
Nicholas Diep
Thornhill - Thornhill
NT
25.44
Ryan Hoffman
Thornhill - Thornhill
NT
25.51
Harvey De Sagun
Francis Libermann- Scarborough
NT
25.54
Kaiming Qiu
Cardinal Carter - Aurora
NT
25.69
Noel Jakubik
Cardinal Carter - Aurora
NT
25.70
Matei Calinescu
St. Robert - Thornhill
NT
25.88
Jackson Liang
Unionville - Markham
NT
25.92
Lucas Vanderburg
Huron Heights - Newmarket
NT
26.03
Ryan Angulo
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
26.28
Riley Brown-Renshaw
Keswick - Keswick
NT
26.41
Nickolas Chen
Bayview - Richmond Hill
NT
26.45
Ajay Lewis
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
26.53
Mohamed Fouad
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
26.53
Luca Catelletto
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
26.58
Seleman Shinwarie
Leaside - Toronto
NT
26.63
Rohan Chaurasia
Aurora High School
NT
26.70
Jayden Wilson
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
26.81
David Jang
Thornhill - Thornhill
NT
27.27
Kevin Chu
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
27.31
Allesandro Metropoulos
Cardinal Carter - Aurora
NT
27.54
David Choi
Thornhill - Thornhill
NT
27.66
Jason Cruz
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
27.66
Ezra Greenwood
Huron Heights - Newmarket
NT
27.67
Kevin Cecco
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
27.75
Rayyan Mohammed
Aurora High School
NT
27.86
Demetri Kafkis
Tommy Douglas Secondary School
NT
27.99
Matthew Park
Thornhill - Thornhill
NT
28.03
Michael Marzetti
St. Elizabeth - Thornhill
NT
28.20
Martin Simo
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
28.26
Matthew Lin
Thornhill - Thornhill
NT
28.33
Johnny Wang
Tommy Douglas Secondary School
NT
28.33
Sean Salazar
Francis Libermann- Scarborough
NT
28.59
Brent Tutana
Francis Libermann- Scarborough
NT
28.84
William DiRuscio
Holy Cross - Woodbridge
NT
28.98
Evan Liang
Bayview - Richmond Hill
NT
29.72
Vince Alcaide
St. Elizabeth - Thornhill
NT
31.09
Daniel Garcia
St. Brother Andre
NT
DNS
Abtin Nikeghbali
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Franco Chen
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Devin Tuff
Markham - Markham
NT
DNS
Jaden Brown
St. Marcellinus - Mississauga
27.80
DNS
Connor Freeeman
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Tyrell King
Francis Libermann- Scarborough
NT
DNS
Brian Periku
Leaside - Toronto
NT
DNS
Kevin Gallardo
Maple - Maple
NT
DNS
Jonathan Cui
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
William Liu
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Bennett Lai
Markham - Markham
NT
DNS
Ronald Mach
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Sagaanan Ganeshathasan
Markville - Markham
NT
DNS
Thomas Ferreira
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
Peter Karanopoulos
St. Brother Andre
NT
DNS
Eric Trombini
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
DNS
Evan Taylor
Huron Heights - Newmarket
26.00
DNS
Jherick Pascua
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Owen McNeil
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Floyd Penafiel
Francis Libermann- Scarborough
NT
DNS
Quentin Simpson
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Dominique Jenkins
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
DNS
Elijah San Pedro
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
DNS
Final
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Matthew Kim
Langstaff - Richmond Hill
24.41
NT
Liam Mann
Dr. G. W. Williams - Aurora
24.31
NT
Marcus Pileggi
St. Joan of Arc - Maple
24.56
NT
Nick Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
22.63
NT
Thomas Matthias
Newmarket - Newmarket
23.97
NT
Robby Skolud
Newmarket - Newmarket
23.66
NT
Ryan Blasetti
St. Elizabeth - Thornhill
22.38
NT
Julian Thavarubun
St. Elizabeth - Thornhill
23.41
NT
Christoper Middleton
Bill Crothers SS - Unionville
22.08
NT
James Lee
Richmond Hill - Richmond Hill
23.63
NT
Noah Kazdan
Thornhill - Thornhill
22.66
NT
Myles McPherson
St. Brother Andre
22.41
NT
Frederick Crisolo
Francis Libermann- Scarborough
24.29
NT
Joshua Makwene
Francis Libermann- Scarborough
22.70
NT
Justin Mendes
Francis Libermann- Scarborough
22.30
NT
Antony Huang
Bill Crothers SS - Unionville
22.18
NT
c
Last updated Wed, 17 May 2017 23:11:31
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en