Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
May 3, 2002 to May 4, 2002
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Michael Molyneux
De La Salle College
11.05
11.05
Anthony Morris
St. Michael's College
NT
11.15
J P Suddaby
St. Andrew's College
NT
11.30
Ian Terry
David & Mary Thomson
12.00
11.37
Romaine Smith
Fr. McGivney
NT
11.41
Marcel Sekine
Richview CI
NT
11.45
Antoine Terrelange
De La Salle College
11.70
11.45
Stephen McPherson
John Cabot
NT
11.48
Justin Banmayena
St. Basil's College
NT
11.50
Devon Blair
Neil McNeil
11.50
11.53
Christy Fernando
Chaminade College
11.83
11.54
Steve Domingues
Cardinal Carter
NT
11.55
rohon pync
Sir. Robert L Borden
NT
11.56
Stefan Brousil
Etobicoke CI
NT
11.61
Maurice McDonald
John Cabot
NT
11.62
Aaron Sampson
John Cabot
NT
11.64
Richard Dawson
Mary Ward
NT
11.64
Trevor Beausoleil
Pope John Paul II
11.40
11.69
Tafare Brammer
Central Technical
11.30
11.73
andre faguharson
Sir. Robert L Borden
NT
11.74
Adam Chong
Fr. McGivney
NT
11.80
Sarwan Baboolall
Westview Centennial
NT
11.80
Safi Naeemzada
Victoria Park
13.00
11.81
Ken Lam
Alexander MacKenzie
12.20
11.81
Murray Spring
Pope John Paul II
NT
11.81
Kevin Marryshaw
Neil McNeil
11.70
11.87
Ryan Cameron
Michael Power St. Joe's
NT
11.89
Ryan Lindo
Acton
NT
11.90
henry zhang
milliken mills highschool
11.50
11.90
J P Buanavista
Northern SS
11.80
11.90
Julian Rouse
Victoria Park
12.50
11.95
Rob Halko
Uxbridge S S
11.50
11.99
otto vallecillo
philip pocock css
14.00
12.00
david peace
West Ferris
12.00
12.00
Aaron Nemoy
Langstaff
NT
12.03
Jason Buchanan
Bayview
NT
12.03
Jody Lyttleton
Fr. McGivney
NT
12.08
Adam McQuaig
Chippewa
12.00
12.12
Hakim Shemsudin
Victoria Park
13.00
12.13
Dimitri Andrikakos
Exeter
NT
12.15
Marc Faiia
Michael Power St. Joe's
NT
12.18
Max Gicomelli
St. Michael's College
NT
12.20
Peter Pendl
St. Robert
NT
12.20
Elson Fung
Bayview
NT
12.20
Luke Richards
St. Robert
NT
12.22
Tyrone Edwards
St. Michael's College
NT
12.23
Derrick Leung
Upper Canada College
NT
12.26
Julian Portelli
Michael Power St. Joe's
NT
12.30
Troy Ethier
Acton
NT
12.35
Brendan Allman
Sir Oliver Mowat
NT
12.35
mike norris
St. Patrick
NT
12.39
Blair St.Croix
Chaminade College
12.50
12.40
Eric Frampong
John Cabot
NT
12.41
delon lambert
Sir. Robert L Borden
NT
12.42
Don Singh
Br. Andre
NT
12.45
S Foster
St. Joseph Scollard Hall
12.60
12.46
sean roswell
lester b pearson
NT
12.50
Jermaine McLean
Victoria Park
12.50
12.52
Jamie Newell
Robert F. Hall
NT
12.55
kareen rawlins
lester b pearson
NT
12.56
Damian Henry
Michael Power St. Joe's
NT
12.57
Taylor Morrasutti
Upper Canada College
NT
12.58
Paul Jeffries
Dunbarton
NT
12.59
Eric Ebenhauer
Unionville H S
NT
12.69
tim crnal
Sir. Wilfred Laurier
NT
12.73
jason thomas
lester b pearson
NT
12.77
Isaac Liu
Upper Canada College
NT
12.80
Robert Fortnum
St. Michael's College
NT
12.82
Kamil Dargacz
Marian Academy
NT
12.84
Adam Micelli
St. Michael's College
NT
12.89
ali perez
St. Patrick
NT
12.89
Frank Frucci
St. Joan of Arc
NT
12.92
Mike Levine
St. Michael's College
NT
12.94
Cory Seale
Pickering HS
11.70
13.01
varun kumar
milliken mills highschool
13.00
13.02
Brian Abbott
Sir Oliver Mowat
NT
13.04
Sam Siwoku
Cardinal Newman
13.40
13.08
Glyn Evans
Sacred Heart
NT
13.09
Mark Novella
St. Joan of Arc
NT
13.10
Matthew Antonini
St. Joan of Arc
NT
13.11
vladimir Moisseykin
St. Michael's College
NT
13.11
Joseph Sauret
De La Salle College
12.50
13.12
Alex Mantella
Michael Power St. Joe's
NT
13.13
Ian Walkington
Royal St. George's Col.
NT
13.19
Richard Caccamo
Unionville H S
NT
13.21
Jonathan Chan
St. Robert
NT
13.24
Dylan Patterson
St. Joseph Scollard Hall
NT
13.27
Scott Dutton
Richview CI
NT
13.28
Alex Bell
Bracebridge Muskoka Lakes
NT
13.37
Greg Nonato
St. Michael's College
NT
13.40
Samson Ayeh
Michael Power St. Joe's
NT
13.40
Robert So
Upper Canada College
NT
13.49
Braeden Mungal
David & Mary Thomson
14.00
13.55
peter ng
milliken mills highschool
13.50
13.71
Allan Wattimena
St. Joan of Arc
NT
13.81
Randolf Maboquiad
Cardinal Newman
13.50
13.96
thayan suntharalingam
milliken mills highschool
12.50
13.97
Darren Brown
St. Michael's College
NT
14.00
Raui Bhanabhai
Etobicoke CI
NT
14.00
michael lau
Stephen Leacock
13.50
14.11
Andrew Johnson
Queen Elizabeth Park
NT
14.25
Nigel Harry-Carran
Michael Power St. Joe's
NT
14.31
Jonathon Chic
Richview CI
NT
14.38
Shomar DeJonge
Central Technical
11.90
14.49
Brendan McNally
St. Andrew's College
NT
14.60
Lawrence Kiiza
St. Andrew's College
NT
14.62
Matthew Lawrence
Pickering HS
11.40
14.91
Doug Boyd
Monsignor Paul Dwyer
15.80
15.52
Mike Knox
Cardinal Newman
12.00
16.49
Joe Ascenzo
Br. Andre
NT
NT
Craig Chin
Br. Andre
NT
NT
Ambrose Lau
Br. Andre
NT
NT
James Palestini
Br. Andre
NT
NT
Alan Sitt
Br. Andre
NT
NT
Andrew Phangnanowona
Central Technical
11.90
NT
Shox Todd
Central Technical
11.90
NT
Whitney Turner
Central Technical
12.00
NT
Hannington Yiga
Central Technical
11.60
NT
Thomas Crawford
E. S. Algonquin
14.00
NT
Sean Ashman
Bayview
NT
NT
Shamiar Lewin
Bayview
NT
NT
Asantha Fonseka
Bayview
NT
NT
Isaac Narh
Bayview
NT
NT
Mike Carrier
Cardinal Carter
NT
NT
Rino DiBartolomeo
Cardinal Carter
NT
NT
Verral Fitzcharles
Jean Vanier
12.20
NT
Cody Guluk
Langstaff
NT
NT
Andrew Younes
Cardinal Carter
NT
NT
Matt Branning
Aurora
NT
NT
Adam DeFranza
Aurora
NT
NT
Nara Kim
Aurora
NT
NT
Jerimiah Elie
Fr. McGivney
NT
NT
N Gordan
St. Joseph Scollard Hall
12.50
NT
Matthew Ariganellos
Richview CI
NT
NT
Sam Wong
Victoria Park
13.00
NT
Josh Passmore
Huntsville
12.00
NT
Adam Gramowski
Neil McNeil
12.20
NT
Michael Prezioso
Chaminade College
11.83
NT
Petar Boric
Etobicoke CI
NT
NT
Robert Kazlowski
Etobicoke CI
NT
NT
Marco Benenengia
Michael Power St. Joe's
NT
NT
John Iim
Michael Power St. Joe's
NT
NT
Leslie Odoux
Michael Power St. Joe's
NT
NT
Alex Manzoor
Oakwood
NT
NT
Frank Cordi
Oakwood
NT
NT
Chris Cyr
Uxbridge S S
11.80
NT
Colin Cook
Westside
NT
NT
Ryan Fante
Pickering HS
11.60
NT
Jamal John
Pickering HS
11.30
NT
Johnny Grosso
Pickering HS
11.30
NT
Paul Antolik
St. Michael's College
NT
NT
Daniel Capuccititi
St. Michael's College
NT
NT
Stefan Kuuskne
St. Michael's College
NT
NT
Mark reynolds
St. Michael's College
NT
NT
tomislav Stefanac
St. Michael's College
NT
NT
Ed Sprints
St. Michael's College
NT
NT
Ben Lucky
St. Michael's College
NT
NT
Evans Owusu
Westview Centennial
NT
NT
Otis Christmas
R S McLaughlin
NT
NT
Connor Bailey
R S McLaughlin
NT
NT
Kelvin Hamilton
Anderson C.V.I.
NT
NT
Mondale Bess
St. Martins
NT
NT
Ed Lillywhite
Holy Trinity School
NT
NT
Mark Gregoire
Cardinal Newman
13.00
NT
andrew sutton
Sir. Wilfred Laurier
NT
NT
adrean peters
Sir. Wilfred Laurier
NT
NT
phillip nelson
lester b pearson
NT
NT
Martin Anderson
Mary Ward
NT
NT
Kevin Rogers
John Cabot
NT
NT
Marlon tyson
Albert Campbell
NT
NT
Jermaine Mair
Albert Campbell
NT
NT
Kenneil Luke
Albert Campbell
NT
NT
Curtis Batson
Albert Campbell
NT
NT
Martin Chan
Albert Campbell
NT
NT
Benny Chu
Albert Campbell
NT
NT
Jason Colthrust
Albert Campbell
NT
NT
Peter Kamthamo
Albert Campbell
NT
NT
Mark Robb
Albert Campbell
NT
NT
Brandon Samuels
Dunbarton
NT
NT
Tristan Tingling
Dunbarton
NT
NT
Simon Lau
St. Andrew's College
NT
NT
Tak Lau
Bayview
NT
NT
Joseph Curla
E. S. Northern
NT
NT
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Michael Molyneux
De La Salle College
11.05
11.16
10
Anthony Morris
St. Michael's College
11.15
11.21
8
J P Suddaby
St. Andrew's College
11.30
11.25
6
Antoine Terrelange
De La Salle College
11.45
11.62
4
Romaine Smith
Fr. McGivney
11.41
11.66
2
Stephen McPherson
John Cabot
11.48
11.68
1
Marcel Sekine
Richview CI
11.45
11.79
Ian Terry
David & Mary Thomson
11.37
11.88
c
Last updated Sat, 26 May 2007 22:27:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en