Meet Info
St. Marcellinus Spirit Classic
May 4, 2023 to May 5, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 800 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Surang Puthenkulangara
David Suzuki SS - Brampton
2:04.00
2:07.15
10
Andrew Karanicolas
Individual
2:05.00
2:07.90
8
Thomas Nobrega
Humberview - Bolton
2:06.00
2:11.94
6
Santiago Mendoza Sanchez
St. Marcellinus - Mississauga
2:10.00
2:12.75
5
Aleks Bialkov
Philip Pocock - Mississauga
NT
2:13.33
4
Joshua Pascoe
Jean Augustine - Brampton
2:23.43
2:14.24
3
Spencer McAuslan
Humberview - Bolton
2:04.00
2:15.60
2
Kyle Obico
Notre Dame - Brampton
2:09.00
2:17.96
1
Aaron Lam
John Cabot - Mississauga
NT
2:18.91
Deniz Yatkin
John Fraser - Mississauga
2:20.00
2:19.02
Delonte Smith
St. Marguerite d'Youville-
2:45.00
2:21.01
Berkeley Smith
Humberview - Bolton
2:30.00
2:21.33
Alexander Wood
St. Marcellinus - Mississauga
2:30.00
2:22.91
Dennis Ovdiyenko
Lorne Park - Mississauga
2:31.00
2:24.79
Ashwin Mathew
St. Marcellinus - Mississauga
2:35.00
2:25.11
Paul Bosyj
Michael Power/St.Joseph-Etobic
2:35.00
2:27.81
Ben Kundid
Bramalea - Brampton
NT
2:29.46
Liam Kenney
Robert F. Hall - Caledon East
2:21.00
2:32.08
Girwick Narang
The Woodlands - Mississauga
3:10.00
2:32.63
Kunle Fakuade
St. Marguerite d'Youville-
2:45.00
2:36.29
Hem Bhatt
Brampton Centennial - Brampton
NT
2:39.24
Ethan Martins
John Cabot - Mississauga
2:45.00
2:39.81
Jefferey Xu
Michael Power/St.Joseph-Etobic
2:34.01
2:41.72
Morgan Shaw
Erindale - Mississauga
2:40.00
2:42.10
Wali Raza Khan
Glenforest - Mississauga
2:45.00
2:44.39
Jayden Spence
St. Joan of Arc - Mississauga
2:20.00
2:44.88
Veshenka Hamangoda
St. Marcellinus - Mississauga
2:35.00
2:46.38
Pratham Patel
Lincoln Alexander- Mississauga
3:15.00
2:47.47
Kieshanthan Thayaharan
St. Augustine - Brampton
2:16.00
2:53.37
Alexander Martin
Lincoln Alexander- Mississauga
2:30.00
3:09.75
Owen Wang
The Woodlands - Mississauga
4:00.00
3:14.43
Iman Khalaji
Upper Canada College - Toronto
2:30.00
3:14.70
Ahmed Siddiqui
Brampton Centennial - Brampton
2:45.00
DNS
Francis Orru
St. Oscar Romero - Toronto
3:36.32
DNS
David Giacomodonato
Lorne Park - Mississauga
2:30.00
DNS
Anthony Alexis
Robert F. Hall - Caledon East
2:17.00
DNS
Anshil Surelia
Fletchers Meadow Secondary
2:20.00
DNS
Kenneth John
St. Edmund Campion
2:25.00
DNS
Nithin Shyjan
St. Augustine - Brampton
2:16.00
DNS
Hadi Niaz
Erindale - Mississauga
2:34.00
DNS
Brendon Raggiunti Brown-Reid
Notre Dame - Brampton
2:45.00
DNS
Aditya Makkar
Turner-Fenton - Brampton
2:15.00
DNS
Kamil Cerqueira Gonçalves
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
2:20.00
DNS
Giancarlo Lima
St. Michael - Caledon
4:09.43
DNS
Devon Clarke
Philip Pocock - Mississauga
2:07.50
DNS
Aaron Bachan
Bramalea - Brampton
3:40.00
DNS
Antonio Marchese
St. Joan of Arc - Mississauga
2:20.00
DNS
c
Last updated Wed, 28 Jun 2023 9:10:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en