Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2008
May 6, 2008 to May 7, 2008
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Josh Harper
St Edmund Campion Secondary S
11.50
11.82
Tyler Hayle
St Edmund Campion Secondary S
11.50
11.83
Ike Omoruna
St. Augustine S S
11.39
11.86
Jerdaine Foster
St. Joseph S S
11.00
12.02
Travis Eman
St Marcellinus Secondary Schoo
12.23
12.08
Sheldon Allen
Ascension of Our Lord S S
11.20
12.19
Jordan Lynch-Roach
St. Marguerite d'Youville
11.70
12.16
Christian Fearon
Brampton Christian
12.07
12.29
Kwasi Gyami
St. Augustine S S
11.88
12.30
Karanveer Tumbar
Turner-Fenton S S
12.16
12.49
Roger Brooks
St Marcellinus Secondary Schoo
12.15
12.62
Anthony Figueroa
St. Augustine S S
12.85
12.71
Osei Bonsu
St. Marguerite d'Youville
11.60
12.18
Rajiv Naidoo
Glenforest S S
12:18.00
12.54
Devontae Davis-Biggs
Brampton Centennial S S
12.20
12.56
Akheem Isaac
St. Thomas Aquinas
12.05
12.66
Joshua Christopher
St. Joseph S S
11.90
12.66
James Chewka
Gordon Graydon Mem. S S
12.94
12.67
Sehkahnee Reynolds
Bramalea S S
13:17.00
12.68
Kelvin Muamba
Our Lady of Mount Carmel
NT
12.86
Devon Brown
North Park S S
13.08
12.90
Arthur Wietrzyk
Philip Pocock S S
12.35
12.98
Rohit Jacobs
Fletcher's Meadow Secondary Sc
13.30
13.04
Weylin Lobo
Loyola C S S
12.23
13.07
Garrett Kerr
Lorne Park S S
13.20
13.10
Ryan Dawson
Clarkson S S
12.00
13.12
Tre Paton
Mayfield S S
12.29
13.13
Jashman Bath
North Park S S
12.78
13.14
Lomar Thomas
Brampton Christian
12.09
13.16
Darren Rowe
Fletcher's Meadow Secondary Sc
12.81
13.25
Channing Junor
The Humberview S
13.00
13.30
Rodney Pineda
Our Lady of Mount Carmel
NT
13.37
Alex Maxwell
Clarkson S S
13:10.00
13.40
Troy Humphrey
Mississauga Secondary School
13.10
13.40
Nino Catalli
Philip Pocock S S
12.57
13.43
Damian Armstrong
St. Thomas Aquinas
12.63
13.45
Joseph Zheng
The Woodlands S S
13.30
13.69
Brett Bacchus
Sandalwood Heights SS
12.90
13.75
Shiquan Lowe
Sandalwood Heights SS
12.95
13.79
Keshmir Pavkovic
St. Aloysius Gonzaga
13.20
13.95
Chris Martinovic
Fr. Michael Goetz
13.30
13.97
Sean Jin
John Fraser S S
13.12
14.04
Craig Bagol
Notre Dame H S
13.20
14.08
Ben Tasson
Robert F. Hall C S S
13.30
14.08
Kris Bailey
Philip Pocock S S
11.92
14.11
Richmar Malabanan
Fr. Michael Goetz
13.10
DNS
Ryan Boyd-Washington
Gordon Graydon Mem. S S
13.30
DNS
David Liu
Gordon Graydon Mem. S S
13.30
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Josh Harper
St Edmund Campion Secondary S
11.82
11.66
Tyler Hayle
St Edmund Campion Secondary S
11.83
11.67
Osei Bonsu
St. Marguerite d'Youville
12.18
11.80
Ike Omoruna
St. Augustine S S
11.86
11.84
Jerdaine Foster
St. Joseph S S
12.02
11.92
Jordan Lynch-Roach
St. Marguerite d'Youville
12.16
11.97
Christian Fearon
Brampton Christian
12.29
12.04
Travis Eman
St Marcellinus Secondary Schoo
12.08
12.10
Sheldon Allen
Ascension of Our Lord S S
12.19
12.16
Kwasi Gyami
St. Augustine S S
12.30
12.44
Devontae Davis-Biggs
Brampton Centennial S S
12.56
12.46
Akheem Isaac
St. Thomas Aquinas
12.66
12.50
Rajiv Naidoo
Glenforest S S
12.54
12.51
Roger Brooks
St Marcellinus Secondary Schoo
12.62
12.54
Anthony Figueroa
St. Augustine S S
12.71
12.64
Karanveer Tumbar
Turner-Fenton S S
12.49
12.72
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Tyler Hayle
St Edmund Campion Secondary S
11.67
11.89
10
Josh Harper
St Edmund Campion Secondary S
11.66
11.90
8
Ike Omoruna
St. Augustine S S
11.84
11.90
6
Osei Bonsu
St. Marguerite d'Youville
11.80
12.13
5
Travis Eman
St Marcellinus Secondary Schoo
12.10
12.25
4
Christian Fearon
Brampton Christian
12.04
12.26
3
Jerdaine Foster
St. Joseph S S
11.92
12.42
2
Jordan Lynch-Roach
St. Marguerite d'Youville
11.97
12.43
1
c
Last updated Fri, 09 May 2008 16:35:51
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en