Meet Info
2012 Porcupine Track & Field Invitational
May 15, 2012
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Full Results PDF (99.20 kB)
Media Full Results (426 B)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Open Male 100 Metre Dash
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Myles Lotsberg
Cochrane - Cochrane
NT
11.70
Anthony Koops-Lalonde
Cochrane - Cochrane
NT
11.90
Sean Boisvert
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
12.00
Tanner Jansen
Cochrane - Cochrane
NT
12.00
Corey Paquette
Timmins - Timmins
11.70
12.00
Brandon Powers
Roland Michener - S. Porcupine
11.74
12.10
Roddy Huot
Theriault - Timmins
12.90
12.20
Scott Duhan
Theriault - Timmins
12.40
12.30
Tyler Noel
Englehart - Englehart
12.20
12.50
Dan Laurila
Englehart - Englehart
12.70
12.80
Cédrick Robichaud
Hearst
12.20
12.80
Lorenzo Callegari
Roland Michener - S. Porcupine
NT
12.90
Alex Beaton
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
13.00
Wes Klis
Cochrane - Cochrane
NT
13.10
Tyler Dacosta
Timmins Porcupine
12:09.00
13.10
Raphael Hawey-Deshaies
Theriault - Timmins
13.00
13.20
Joey Biers
Cochrane - Cochrane
NT
13.30
Jeremy Dolan
Cochrane - Cochrane
NT
13.30
Joderic Sedjro
Theriault - Timmins
12.50
13.30
Daren D Dussault
Écho du Nord
NT
13.40
Jeremy Secord
Theriault - Timmins
13.00
13.40
Jesse Batisse
Timiskaming District Secondary
NT
13.40
Tyler Dubeault
Cochrane - Cochrane
NT
13.40
Brandon Zagrodnik
Theriault - Timmins
12.80
13.40
Nicholas Baumhour
Roland Michener - S. Porcupine
NT
13.40
Matt Boudreau
Cochrane - Cochrane
NT
13.50
Joe Chamandy
Cochrane - Cochrane
NT
13.60
Jessie Pelletier
ES L'Alliance - Iroquois Falls
NT
13.60
Roger Bourgeois
ES L'Alliance - Iroquois Falls
NT
13.60
Joel Tousigant
Theriault - Timmins
12.90
13.60
Daven Gignac
Theriault - Timmins
13.50
13.60
Ryland Wesley
Hearst
12.80
13.60
Matt Chamberlin
Timmins - Timmins
12.80
13.70
Theo Chamandy
Cochrane - Cochrane
NT
13.80
Alex Beaudin
Theriault - Timmins
NT
13.80
Drake Barber
Timmins - Timmins
12.80
13.80
Tim Jordan
Englehart - Englehart
NT
13.90
Quentin Ferrari
Roland Michener - S. Porcupine
NT
14.00
Bailey Boucher
Theriault - Timmins
13.00
14.00
James Crites
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
14.10
Greg Willett
Roland Michener - S. Porcupine
NT
14.20
Austin Corcoran
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
14.30
Rohail Nawaz
Roland Michener - S. Porcupine
NT
14.40
Brenden Nugent
ES L'Alliance - Iroquois Falls
NT
14.40
Jeremy J Gallant
Écho du Nord
NT
14.40
Justin Walsh
Theriault - Timmins
13.50
14.40
Kane Meunier
Roland Michener - S. Porcupine
NT
14.50
Jacob Bélanger
ES L'Alliance - Iroquois Falls
NT
14.70
Harrison Etherington
O'Gorman - Timmins
NT
15.00
Curtis Burkholder
Cochrane - Cochrane
NT
15.30
Byron Murphy
Cochrane - Cochrane
NT
15.30
Dylan Berlingeri
Cochrane - Cochrane
NT
15.50
Maurice Dupuis
ES L'Alliance - Iroquois Falls
NT
15.50
Brandon Hunter
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
15.60
Robert Bouffard
Timiskaming District Secondary
NT
15.70
Dylan Weseen
Roland Michener - S. Porcupine
NT
16.00
John Clark
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
17.70
Brandon Bruno
Iroquois Falls - Iroquois Fall
NT
DNS
Taylor Bedard
Timiskaming District Secondary
NT
DNS
Peter Thivierge
Timiskaming District Secondary
NT
DNS
Peter Struyk
Cochrane - Cochrane
NT
DNS
Philip Struyk
Cochrane - Cochrane
NT
DNS
Lance Veenstra
Smooth Rock Falls - Smooth Roc
NT
DNS
Colbey Tozer
Roland Michener - S. Porcupine
NT
DNS
Cameron Guillemette
Roland Michener - S. Porcupine
11.80
DNS
Tyler Berlingeri
Cochrane - Cochrane
NT
DNS
c
Last updated Tue, 15 May 2012 19:02:11
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en