Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2014
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Solomon Adams
David Suzuki SS - Brampton
11.30
11.20
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
11.80
11.23
Jordan Miller
Port Credit - Mississauga
11.17
11.27
Mateo Delahaye-Brown
David Suzuki SS - Brampton
11.78
11.33
Shemar Stuart
Bramalea - Brampton
11.63
11.34
Rawad Alkallas
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.47
11.48
Treshawn Bryden
St. Edmund Campion
00.20
11.64
Daniel Soestito
St. Joan of Arc - Mississauga
11.98
11.72
Kiewan Foxe
St. Roch - Brampton
12.10
11.36
Austin Arjoon
St. Francis Xavier-Mississauga
12.60
11.46
Lamar Rudder
Ascension of Our Lord-Miss
12.14
11.50
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
12.24
11.58
Abdullah Choudry
David Suzuki SS - Brampton
12.19
11.58
Joojo Paintsil
St. Roch - Brampton
12.43
11.59
Aaron Almeida
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.93
11.70
David Pau
The Woodlands - Mississauga
12.03
11.71
Bryan Perez
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.03
11.76
Zaid Malik
St. Marcellinus - Mississauga
12.98
11.80
Kenneth Miller
Fr Michael Goetz - Mississauga
00.30
11.80
Tristan Harvey
Fletcher's Meadow - Brampton
12.47
11.85
Anthony Lindsay
Bramalea - Brampton
11.80
11.90
Khalil Hackett-Mignon
David Suzuki SS - Brampton
00.30
11.90
Nick Palumbo
St Michael SS - Bolton
12.03
11.97
Tivon Bryan
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.44
12.03
Benz Tran-Nguyen
St. Augustine - Brampton
12.84
12.05
Caleb Martey
Bramalea - Brampton
12.31
12.06
Damon Lewis
Iona Secondary School
00.76
12.09
Rohan Liscombe
Port Credit - Mississauga
12.35
12.13
Remy Pineda
St. Joseph - Mississauga
12.58
12.14
Gazi Ahmed
Brampton Centennial - Brampton
12.20
12.15
Calan Smith
St. Francis Xavier-Mississauga
12.79
12.16
Gabriel Appiah-Kubi
St. Roch - Brampton
12.82
12.16
Alexander Chai
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.50
12.17
Gregory Hinds
St. Joseph - Mississauga
12.17
12.24
Kaheem Dunkley
Glenforest SS - Mississauga
12.80
12.24
Randolf Varona
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.47
12.33
Malcolm Grant
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.80
12.34
Andrew Antepim
St. Francis Xavier-Mississauga
12.75
12.46
Steven Chu
St. Francis Xavier-Mississauga
12.84
12.46
Don Eugenio
St. Joseph - Mississauga
12.90
12.47
Charles Hoon
Fletcher's Meadow - Brampton
12.90
12.47
Jasdip Sidhu
Heart Lake - Brampton
00.30
12.53
Jose Power
Loyola - Mississauga
00.30
12.55
Levi Smith
Robert F. Hall - Caledon East
12.34
12.56
Kasim Grant
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.75
12.57
Dereck Sakyi
Cardinal Ambrozic - Brampton
00.30
12.59
Mattahn Francis
St. Roch - Brampton
12.96
12.63
Alfonso Dela Cruz
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.80
12.72
Manan Shah
Gordon Graydon - Mississauga
12.78
12.83
John De Leon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
00.30
12.84
Toba Balogun
John Cabot - Mississauga
00.30
12.87
Karol Klik
St. Joan of Arc - Mississauga
14.23
12.88
Osas Odigie
Cardinal Ambrozic - Brampton
00.30
12.93
Shane Straughan
Ascension of Our Lord-Miss
12.91
00.30
Jesse Clancey
John Cabot - Mississauga
00.30
13.25
Daniel Haddad
St. Joseph - Mississauga
00.30
13.28
Kevin Gutzeit
Clarkson - Mississauga
16.18
13.30
Jaiden Dockery
Meadowvale - Mississauga
12.80
13.34
Jake Coux
Loyola - Mississauga
00.30
DNS
Jonathan So
Cawthra Park - Mississauga
12.85
DNS
Myles Brady
Mayfield - Brampton
13.10
DNS
Colin MacDonald
Notre Dame - Brampton
00.30
DNS
Elijah Roberts
St Martin SS - Mississauga
12.52
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Solomon Adams
David Suzuki SS - Brampton
11.20
11.21
Jordan Miller
Port Credit - Mississauga
11.27
11.37
Shemar Stuart
Bramalea - Brampton
11.34
11.28
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
11.23
11.50
Mateo Delahaye-Brown
David Suzuki SS - Brampton
11.33
11.31
Lamar Rudder
Ascension of Our Lord-Miss
11.50
11.68
Kiewan Foxe
St. Roch - Brampton
11.36
11.33
Abdullah Choudry
David Suzuki SS - Brampton
11.58
11.57
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
11.58
11.58
Rawad Alkallas
Fr Michael Goetz - Mississauga
11.48
11.69
Austin Arjoon
St. Francis Xavier-Mississauga
11.46
11.72
Treshawn Bryden
St. Edmund Campion
11.64
11.75
Joojo Paintsil
St. Roch - Brampton
11.59
11.80
Daniel Soestito
St. Joan of Arc - Mississauga
11.72
11.90
Aaron Almeida
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.70
11.94
David Pau
The Woodlands - Mississauga
11.71
12.12
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Solomon Adams
David Suzuki SS - Brampton
11.21
11.41
10
Shemar Stuart
Bramalea - Brampton
11.28
11.51
8
Jordan Miller
Port Credit - Mississauga
11.37
11.59
6
Mateo Delahaye-Brown
David Suzuki SS - Brampton
11.31
11.65
5
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
11.50
11.68
4
Kiewan Foxe
St. Roch - Brampton
11.33
11.69
3
Abdullah Choudry
David Suzuki SS - Brampton
11.57
11.76
2
Lamar Rudder
Ascension of Our Lord-Miss
11.68
11.91
1
c
Last updated Sun, 25 May 2014 14:10:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en