Meet Info
Porcupine Track & Field Invitational
Invitation du Porcupine
May 11, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Open Male Discus Throw
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Victor Polowy
Roland Michener - S. Porcupine
ND
36.83
Raphael Lecours
Hearst
ND
33.73
Remington Sturdy
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
30.96
Brayden Charland
Englehart High School
ND
29.06
Preston Heavens
Timiskaming District Secondary
ND
26.86
Milan Melchiore
Theriault - Timmins
ND
26.10
Eric Bastien
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
25.96
Aidan Marriott
Kapuskasing District High
ND
25.75
Deven Hepworth
Timiskaming District Secondary
ND
25.35
Claude Longchap
O'Gorman - Timmins
ND
24.43
Austin Hummel
Theriault - Timmins
ND
24.41
Dylan Picard
Ecole publique Renaissance - T
ND
24.27
Levi Lukas
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
24.20
Shane Benoit
Timmins High
ND
24.11
Anthony Zordan
Ecole publique Renaissance - T
ND
23.88
Dawson Clark
Roland Michener - S. Porcupine
ND
23.66
Max Koiengu
Cochrane - Cochrane
ND
23.49
Jacob Johns
O'Gorman - Timmins
ND
22.85
Cohl Ronholm
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
22.26
Ashton Caron
Theriault - Timmins
ND
21.81
Jacob Cuthbert
Roland Michener - S. Porcupine
ND
21.37
Jarrett Stephen
Englehart High School
ND
21.35
Carson Ouellette
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
21.19
Carter Ouellette
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
19.98
Mathieu Beaudry
Ecole publique Renaissance - T
ND
18.25
Jay Chenier
Timmins High
ND
18.05
James Cole
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
15.44
Isaac Ellis
Kapuskasing District High
ND
13.85
Michael Guy
IroquoisFallsSecondarySchool
ND
FOUL
Jacob Gemmill
Englehart High School
ND
DNS
Jacob Comeau
Hearst
ND
DNS
Douglas Manners
Timiskaming District Secondary
ND
DNS
Conrad Therrien
Kapuskasing District High
ND
DNS
c
Last updated Wed, 11 May 2016 15:58:42
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en