Meet Info
ROPSSAA Track & Field Championships
May 23, 2019 to May 24, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Peace Omonzane
St. Edmund Campion
26.50
26.49
Amber Luke
St. Marguerite d'Youville-Bram
26.91
27.18
Naomi Layne
St. Thomas Aquinas - Brampton
27.80
27.38
Abinaya Muraleetharan
St. Marcellinus - Mississauga
27.90
27.41
Janea Mallitt
Brampton Centennial - Brampton
28.50
27.68
RJ Ramdial
Bramalea - Brampton
28.30
27.65
Angelique Williamson
St. Roch - Brampton
29.46
28.01
Arielle Prah
St. Thomas Aquinas - Brampton
28.93
28.25
Melissa Smith
Our Lady of Mount Carmel-Missi
28.10
28.58
Jumeila Williamson
Applewood Hts - Mississauga
28.53
28.65
Hezel Ulona
St. Marguerite d'Youville-Bram
28.12
28.24
Grace Bowman
ES Sainte-Famille - Mississaug
29.10
28.49
Rayann Green
St. Marguerite d'Youville-Bram
27.84
28.59
Nashyah Armstrong
David Suzuki SS - Brampton
29.87
28.68
Mujeedat Lekuti
Fletcher's Meadow - Brampton
28.30
28.80
Latavia Brown-Gregory
St. Marcellinus - Mississauga
29.00
28.92
Jaya Charlicombe
St. Edmund Campion
29.00
28.93
Melane Arruda
Bramalea - Brampton
29.35
29.07
Shana Van Eldren
St. Thomas Aquinas - Brampton
28.62
29.20
Denae Prawl
St. Joseph - Mississauga
30.00
29.23
Lauryne Assa
Our Lady of Mount Carmel-Missi
29.87
29.39
Emily Antinucci
St. Paul's - Mississauga
27.10
29.49
Emily Duncan
Humberview - Bolton
29.22
29.52
Melissa Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
29.50
29.92
Rhoda Ajeigbe
Cardinal Ambrozic - Brampton
30.00
30.13
Lynn-Nancy Okafor
Philip Pocock - Mississauga
29.89
30.33
Kristina Burton
Brampton Centennial - Brampton
29.50
30.60
Trinity Charles
Thomas L Kennedy - Mississauga
30.44
31.04
Danielle Jackson
David Suzuki SS - Brampton
33.21
32.50
Marie Guzman
Philip Pocock - Mississauga
29.89
33.79
Jada Campbel
Mayfield - Brampton
27.10
DNS
Sarah-Ann Reid
St. Augustine - Brampton
29.87
DNS
Chesca Obodechina
St. Marcellinus - Mississauga
28.40
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Peace Omonzane
St. Edmund Campion
26.49
26.62
Amber Luke
St. Marguerite d'Youville-Bram
27.18
26.94
Naomi Layne
St. Thomas Aquinas - Brampton
27.38
27.06
Janea Mallitt
Brampton Centennial - Brampton
27.68
27.07
Abinaya Muraleetharan
St. Marcellinus - Mississauga
27.41
27.20
Hezel Ulona
St. Marguerite d'Youville-Bram
28.24
27.74
Grace Bowman
ES Sainte-Famille - Mississaug
28.49
27.81
Nashyah Armstrong
David Suzuki SS - Brampton
28.68
28.02
Mujeedat Lekuti
Fletcher's Meadow - Brampton
28.80
28.14
Rayann Green
St. Marguerite d'Youville-Bram
28.59
28.20
Angelique Williamson
St. Roch - Brampton
28.01
28.30
Melissa Smith
Our Lady of Mount Carmel-Missi
28.58
28.36
Arielle Prah
St. Thomas Aquinas - Brampton
28.25
28.51
Jumeila Williamson
Applewood Hts - Mississauga
28.65
28.60
Latavia Brown-Gregory
St. Marcellinus - Mississauga
28.92
29.01
RJ Ramdial
Bramalea - Brampton
27.65
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Peace Omonzane
St. Edmund Campion
26.62
26.61
10
Janea Mallitt
Brampton Centennial - Brampton
27.07
27.09
8
Naomi Layne
St. Thomas Aquinas - Brampton
27.06
27.20
6
Abinaya Muraleetharan
St. Marcellinus - Mississauga
27.20
27.89
5
Hezel Ulona
St. Marguerite d'Youville-Bram
27.74
28.47
4
Amber Luke
St. Marguerite d'Youville-Bram
26.94
28.53
3
Nashyah Armstrong
David Suzuki SS - Brampton
28.02
29.02
2
Grace Bowman
ES Sainte-Famille - Mississaug
27.81
29.32
1
c
Last updated Wed, 12 Jun 2019 11:56:33
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en