Meet Info
TDSSAA North and East Track and Field Championships
May 11, 2023 to May 12, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Novice Female 200 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Zara Cohen
Birchmount Park - Scarborough
29.60
28.30
10
Laila Vloet
Northview Heights - North York
27.90
28.39
8
Gloria Lucas
York Mills - North York
27.78
28.66
6
Emma Donnelly
Birchmount Park - Scarborough
29.20
28.91
5
Victoria Carew
Lawrence Park - Toronto
NT
29.14
4
Kristina Samal
Birchmount Park - Scarborough
29.40
29.23
3
Carina Raducu
A. Y. Jackson - North York
28.44
29.25
2
Kate Gleeson
Birchmount Park - Scarborough
29.80
29.26
1
Ava Myers
Lawrence Park - Toronto
NT
29.26
Jenaskia Chambers
Sir Oliver Mowat - Scarborough
NT
29.50
Chanel Gray
Downsview - North York
NT
29.54
Gillian Kelly
R.H. King Academy
NT
29.55
Cameron Thorpe
Lawrence Park - Toronto
NT
29.69
Emily Tai
York Mills - North York
29.92
30.53
Makayla Derrick
David & Mary Thompson-Scarboro
36.64
30.57
Emilie Kness
Lawrence Park - Toronto
NT
30.61
Alecia Walters
Sir John MacDonald - Agincourt
NT
30.89
Aquila Sinivasan
Sir John MacDonald - Agincourt
NT
31.03
Carissa Ho
Earl Haig - North York
NT
31.05
Lily Matto
Lawrence Park - Toronto
NT
31.11
Zarianah Williams
David & Mary Thompson-Scarboro
34.72
31.38
Autumn A Whittaker
Winston Churchill- Scarborough
NT
31.71
Grey Kuzman
Don Mills - North York
31.00
31.77
Kayla Lamondin
Victoria Park Collegiate Insti
NT
31.79
Hana Khajehpour
Lawrence Park - Toronto
NT
31.95
Averia Theriault
Birchmount Park - Scarborough
NT
31.96
Genessa Hayes
Lawrence Park - Toronto
NT
31.97
Kaelyn Hallett
York Mills - North York
30.40
32.09
Shaiyne Lheore Toquero
John Polanyi CI-North York
NT
32.13
Czarina Reyes
John Polanyi CI-North York
NT
32.19
Sophie Fischer
Lawrence Park - Toronto
NT
32.19
Celine Yuan
Earl Haig - North York
NT
32.23
Blue Munroe-Robinson
Newtonbrook - North York
31.73
32.38
Deeksha Tandon
Victoria Park Collegiate Insti
NT
32.44
Sophia Mendiola-Flores
Albert Campbell - Agincourt
29.00
32.50
Nabilah Bakhash Bravo
Wexford C.S.A.- Scarborough
35.00
32.71
Charlotte Trudeau
R.H. King Academy
NT
32.87
Theodore T Sharifi
Winston Churchill- Scarborough
NT
32.97
Ryleigh Sabaratnam
Northview Heights - North York
32.20
33.04
Maddy Holyk
Sir Oliver Mowat - Scarborough
NT
33.06
Tatiyanna Solomon
Newtonbrook - North York
33.00
33.06
Younique Pinnock
Agincourt - Agincourt
NT
33.08
Vernelle Bishop
Wexford C.S.A.- Scarborough
32.00
33.23
Hailey Brown
York Mills - North York
35.00
33.35
McKayla Hendry
York Mills - North York
30.00
33.41
Aliya Cisse
Agincourt - Agincourt
NT
33.41
Deema Al Hasan
Sir John MacDonald - Agincourt
NT
33.43
Shagata Majumder
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
33.48
Aviyah Fubler
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
33.64
Paige Cochrane
R.H. King Academy
NT
33.66
Soriah S Phillips
Cedarbrae - Scarborough
NT
34.06
Khylie Barnes
John Polanyi CI-North York
NT
34.24
Akshaya Selvapavan
W. A. Porter - Scarborough
NT
34.39
Elroee Lambebo
R.H. King Academy
NT
34.54
Pavana Praseed
Dr.Norman Bethune-Scarborough
NT
34.57
Kayleigh Ocampo
Wexford C.S.A.- Scarborough
33.50
34.64
Jenny Yang
Dr.Norman Bethune-Scarborough
NT
34.69
Vanessa Zigomanis
Wexford C.S.A.- Scarborough
38.00
34.78
Sierra Mamone
Wexford C.S.A.- Scarborough
35.50
34.81
Sophia Butych
W.L. MacKenzie - North York
34.14
35.02
Gayathri Rajakuhendran
Albert Campbell - Agincourt
NT
35.08
Isabelle D'Sousa
Sir Oliver Mowat - Scarborough
NT
35.28
Scarlett Chartrand
R.H. King Academy
NT
35.31
Caedance Stanley
Wexford C.S.A.- Scarborough
33.00
35.32
Marie Calaro
Agincourt - Agincourt
NT
35.33
Camryn Tang
Agincourt - Agincourt
NT
35.40
Ladshna Krishnasamy
Albert Campbell - Agincourt
35.00
36.03
Aaliyah Brown
George S. Henry
NT
36.62
Winter Reading
Wexford C.S.A.- Scarborough
37.00
36.74
Nevaeh Scott
Dr.Norman Bethune-Scarborough
NT
36.84
Nabiha Siddiq
Stephen Leacock - Agincourt
37.45
37.12
Hadisa Adelyar
Stephen Leacock - Agincourt
36.28
37.23
Warisha Shams
W.L. MacKenzie - North York
37.01
37.27
Kimaya Khanna
Newtonbrook - North York
37.00
37.52
Laksana Pathmakanthan
Stephen Leacock - Agincourt
37.30
37.69
Hadya Adelyar
Stephen Leacock - Agincourt
NT
38.34
Elyn Bai
Dr.Norman Bethune-Scarborough
NT
38.43
Aynslie Greenfield
John Polanyi CI-North York
NT
38.49
Zema Eyob
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
41.32
Jacelia Torh
John Polanyi CI-North York
NT
41.69
Makayla Mohammed
David & Mary Thompson-Scarboro
NT
DQ
Ebony Brown
Newtonbrook - North York
32.00
DNS
Sara Skura
Victoria Park Collegiate Insti
NT
DNS
Linda Nguyen
Stephen Leacock - Agincourt
NT
DNS
Jessica Peng
Agincourt - Agincourt
NT
DNS
Joanna Phan
Northview Heights - North York
NT
DNS
Angelica Castillo
R.H. King Academy
NT
DNS
Christine Zhang
Agincourt - Agincourt
NT
DNS
Destiny Douglas
Wexford C.S.A.- Scarborough
32.00
DNS
Jaira J Mae Untalasco
Winston Churchill- Scarborough
NT
DNS
Shanakay Morgan
C. W. Jefferys - North York
NT
DNS
c
Last updated Fri, 12 May 2023 17:43:43
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en