Meet Info
2008 LOSSA Track and Field Championships
May 22, 2008 to May 23, 2008
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (281.49 kB)
Media Full Results (64.51 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Joel Nurse
J. Clarke Richardson Collegia
11.41
10.91
Preston Farrell
Pickering H S
11.55
11.14
Marley Patterson
Pickering H S
11.44
11.18
Daniel Matthews
St. Mary C.S.S.
NT
11.30
Jermaine Felix
Holy Trinity CSS
NT
11.31
Jermaine Henry
Sinclair S S
NT
11.31
Kurlan Cadet
St. Mary C.S.S.
NT
11.32
Colin Deygoo
Denis O'Connor C H S
NT
11.41
Alex Rausa
Anderson C & V I
11.88
11.48
Elliott Hoban
Port Perry H S
12.70
11.51
Neil Bourne
Pine Ridge S S
11.30
11.53
Chris Gordon
Pine Ridge S S
11.95
11.54
Valentine Ngoddy
St. Mary C.S.S.
NT
11.54
Earl Anderson
Holy Trinity CSS
NT
11.62
Josh Rigby
All Saints CSS
NT
11.67
Alex Drake
Holy Trinity CSS
NT
11.69
Jerome Wynter
Pickering H S
12.00
11.71
Jason Persaud
St. Mary C.S.S.
NT
11.76
Marlon McCleary
Pine Ridge S S
12.20
11.83
Richie Downing
Denis O'Connor C H S
NT
11.95
Michel Morin
Saint Charles Garnier E C
NT
12.01
Richard Bent
Holy Trinity CSS
NT
12.03
Josh Smikle
R.S. McLaughlin C & V I
NT
12.04
Zach Lebel
Saint Charles Garnier E C
NT
12.04
Spenser Stewart
Pickering H S
11.90
12.13
Jordan Kewell
Courtice SS
12.50
12.15
Delon Hubbard
St. Stephen's S S
12.90
12.20
Devon Lessey-Searles
Pickering H S
11.86
12.23
Ryan Lim
Pickering H S
11.91
12.23
Keegan Serres
Port Perry H S
12.60
12.25
Brandon Sproule
Sinclair S S
13.55
12.39
Justin Gordon
Pine Ridge S S
11.95
12.68
Nathaniel Shelton-Richards
Ajax H S
NT
12.71
Courtney Dawkins
Pickering H S
12.30
12.83
Mark Serafin
Clarington Central SS
NT
13.00
Kody Maclean
Dr. F. J. Donevan C I
NT
13.25
Chris Abraham
Dr. F. J. Donevan C I
NT
13.58
Dilon Peat
All Saints CSS
NT
15.36
Jarvyn Cunana
Denis O'Connor C H S
NT
DNS
Dillon Campbell
St. Mary C.S.S.
NT
DNS
Ricardo Williams
Pine Ridge S S
12.00
DNS
Mark Cummings
Oshawa Central C I
14.00
DNS
Keith Gutcher
All Saints CSS
NT
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Jermaine Henry
Sinclair S S
11.31
11.11
Joel Nurse
J. Clarke Richardson Collegia
10.91
11.11
Kurlan Cadet
St. Mary C.S.S.
11.32
11.14
Jermaine Felix
Holy Trinity CSS
11.31
11.17
Preston Farrell
Pickering H S
11.14
11.18
Alex Rausa
Anderson C & V I
11.48
11.31
Marley Patterson
Pickering H S
11.18
11.31
Daniel Matthews
St. Mary C.S.S.
11.30
11.34
Josh Rigby
All Saints CSS
11.67
11.35
Neil Bourne
Pine Ridge S S
11.53
11.44
Earl Anderson
Holy Trinity CSS
11.62
11.46
Valentine Ngoddy
St. Mary C.S.S.
11.54
11.48
Elliott Hoban
Port Perry H S
11.51
11.50
Alex Drake
Holy Trinity CSS
11.69
11.78
Colin Deygoo
Denis O'Connor C H S
11.41
11.83
Chris Gordon
Pine Ridge S S
11.54
11.98
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Jermaine Henry
Sinclair S S
11.11
11.08
10
Joel Nurse
J. Clarke Richardson Collegia
11.11
11.09
8
Alex Rausa
Anderson C & V I
11.31
11.11
6
Marley Patterson
Pickering H S
11.31
11.16
5
Preston Farrell
Pickering H S
11.18
11.17
4
Daniel Matthews
St. Mary C.S.S.
11.34
11.23
3
Kurlan Cadet
St. Mary C.S.S.
11.14
11.39
2
Jermaine Felix
Holy Trinity CSS
11.17
11.46
1
c
Last updated Fri, 23 May 2008 19:50:24
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en