Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 7, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Garth Williams
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
11.51
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.80
David Pertili
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
11.84
Shawn Gilmour
Markham - Markham
NT
11.86
Jacob Fraser
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.99
Zack McDonald
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.05
Naveen Varathan
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.14
Amaree Rumble
Maple - Maple
NT
12.16
Andrew Brown
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.33
Tyrese Smith
Brother Andre - Markham
NT
12.41
Paco Dai
Milliken Mills - Markham
NT
12.46
Osten Conville
Stouffville - Stouffville
NT
12.47
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.49
Ike Orewa
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
12.56
Kyle Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.60
Muhammed Faizan
Maple - Maple
NT
12.61
Steven Marchesan
Emily Carr Secondary School
NT
12.62
Ryan Lau
Markham - Markham
12.59
12.65
Destri Yhap
Thornlea - Thornhill
NT
12.65
Connor Craig
Markham - Markham
12.50
12.79
Zach McCall
Malvern - Toronto
NT
12.83
Timothy Sirisombath
Tommy Douglas Secondary School
NT
12.84
Bradley Fraser
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.86
Nathan Henry
Thornlea - Thornhill
NT
12.87
Daniel Morris
Brother Andre - Markham
NT
12.88
Niko Sirmalis
Brother Andre - Markham
NT
12.88
Michael Deluca
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.88
Aidan Castillo
Brother Andre - Markham
NT
12.94
Miken Bhavsar
Maple - Maple
NT
12.94
Timothy Kwok
Aurora High School
NT
13.02
Daniel Wynn
Stouffville - Stouffville
NT
13.04
Charles McFarlane
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.05
Stephen Gusciglio
Emily Carr Secondary School
NT
13.06
Jackie Liu
Bur Oak S.S.
NT
13.11
Randeep Singh
Maple - Maple
NT
13.13
Aaron Amaduson
Brother Andre - Markham
NT
13.14
Michael Du
Unionville - Markham
NT
13.18
Manfred Chau
Bur Oak S.S.
NT
13.18
Jacob Krawczyk
Aurora High School
NT
13.19
Jake Richardson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.19
Roshan Shivanthan
Bur Oak S.S.
NT
13.20
Hanson Chieu
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.23
Christopher Omu
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.31
Alec Evangelistia
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.37
Vincent Nguyen
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.43
Farhan Zamir
Bayview - Richmond Hill
NT
13.47
Ryan Cortez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.49
Zachary Bonomo
Emily Carr Secondary School
NT
13.50
Sean Alhambra
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.52
Viktar Chyhir
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.54
Adam Lu
Markham - Markham
NT
13.54
Eric Kalantyrski
Langstaff - Richmond Hill
NT
13.57
Maxwell Stoton
Langstaff - Richmond Hill
NT
13.78
Kevin Di Mauro
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.80
Austin Takeda
Langstaff - Richmond Hill
NT
13.80
Kevin De Guzman
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.91
Jad Zeitoun
Maple - Maple
NT
14.08
Justin Zheng
Bayview - Richmond Hill
NT
14.13
Tejas Patel
Bur Oak S.S.
NT
14.19
Daniel Au
Markville - Markham
NT
14.21
Cameron Williams
Stouffville - Stouffville
NT
14.43
Aftab Khan
Maple - Maple
NT
14.76
Adel Manafizaher
Langstaff - Richmond Hill
NT
14.84
Donavan Nguyen
Bill Crothers SS - Unionville
NT
14.93
Niamat Ullah
Aurora High School
NT
15.09
Shi Kai LI
Sir William Mulock - Newmarket
NT
15.58
Ben Yoganathan
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Josh Subang
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Ajjan Inthiran
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Danial Kosravi
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Cyrus Pilapil
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Sepehr Vali
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Matthew Andary
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNS
Chiun Lee
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Ali Tagjipour-Tabrizi
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Amiel Arboleda
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Ryan Gorgi
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Justin Steele
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Adam Ciccia
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Luc Gammage
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Alan Jia
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Ian Neibles
Our Lady of Lourdes H S
13.96
DNS
Adam Kur
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Garth Williams
Fr. Michael McGivney - Markham
11.51
11.23
10
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
11.80
11.46
8
David Pertili
St.Theresa of Lisieux-Richmond
11.84
11.68
6
Shawn Gilmour
Markham - Markham
11.86
11.72
5
Amaree Rumble
Maple - Maple
12.16
11.82
4
Jacob Fraser
Bill Crothers SS - Unionville
11.99
11.92
3
Zack McDonald
Our Lady of Lourdes H S
12.05
11.95
2
Naveen Varathan
Bill Crothers SS - Unionville
12.14
12.08
1
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
12.49
12.25
Paco Dai
Milliken Mills - Markham
12.46
12.32
Kyle Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
12.60
12.53
Andrew Brown
Bill Crothers SS - Unionville
12.33
12.54
Osten Conville
Stouffville - Stouffville
12.47
12.56
Tyrese Smith
Brother Andre - Markham
12.41
12.58
Ike Orewa
St. Jean De Brebuef - Vaughan
12.56
12.61
Muhammed Faizan
Maple - Maple
12.61
SCR
c
Last updated Fri, 08 May 2015 21:32:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en