Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 16, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Julian Antonini
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.59
24.04
Cameron Searles
Bill Crothers - Unionville
NT
24.78
Ian Phillips
Markham - Markham
00.40
24.79
Roshane Farquharson
Alexander MacKenzie H S
25.50
24.82
Nabil El-Hashwa
Bayview - Richmond Hill
NT
24.93
Dapo Folami
Sir William Mulock - Newmarket
NT
25.41
Elijah Ampratwam
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
25.43
Tommy Liu
Bill Crothers - Unionville
NT
25.45
Desmond Owusu-Boakye
John Cabot - Mississauga
NT
25.46
Robert Sarro
Alexander MacKenzie H S
NT
25.53
Jeffrey Cheng
Bayview - Richmond Hill
NT
25.62
Jacob Shapero
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
25.89
Joshua Kim
Bayview - Richmond Hill
NT
26.05
Rajan Uppal
Bill Crothers - Unionville
NT
26.07
Elvin Thompson
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
26.11
Samuel Mensah
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
26.12
Jared Ash
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
26.14
Eric Akin
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
26.15
Danial Shpuntov
Alexander MacKenzie H S
24.20
26.16
Martin Shiu
Unionville - Markham
NT
26.17
Jordan Kleine
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
26.43
Grahan Sanford
Bill Crothers - Unionville
NT
26.46
Devon Brooks
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
26.52
Asif Yusif
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
26.52
Markus Hamann
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
26.54
Eric Brierley
Markham - Markham
NT
26.58
Jhade Bernardo
St. Elizabeth - Thornhill
NT
26.62
Zachary Singh
Bill Crothers - Unionville
NT
26.63
Keith Cheung
Milliken Mills - Markham
NT
26.65
Yukei Oyama
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
26.84
Mohammad Mirabdolbaghi
Cardinal Carter - Aurora
28.60
26.99
Joseph Ommary
Markville - Markham
NT
27.10
Shak Krishnanathan
Markham - Markham
NT
27.11
Ivan Zhou
Stouffville - Stouffville
NT
27.20
Brendan Tomaiulo
Sacred Heart - Newmarket
NT
27.31
Christian Wichtler
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
27.38
Christian Mitrache
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
27.45
Zachary Segal
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
27.45
Nolan Blake
Sacred Heart - Newmarket
NT
27.61
Taj Polius
Thornhill - Thornhill
NT
27.63
Daniel Rivera
St. Augustine - Markham
NT
27.72
Ethan Cohen
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
27.74
Christopher Ricci
St. Elizabeth - Thornhill
NT
27.77
Danny Jiang
Thornhill - Thornhill
NT
27.79
Howard Cao
Milliken Mills - Markham
NT
27.80
Julian D'Silva
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
28.04
Matthew Chan
Unionville - Markham
NT
28.11
Jinhyeok Her
Bayview - Richmond Hill
NT
28.27
Jesse Clancey
John Cabot - Mississauga
NT
28.42
Hubert Yeung
Bayview - Richmond Hill
NT
28.47
Josh Maker
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
28.54
Malek Abdel-shehid
Newmarket - Newmarket
NT
28.69
Ian Chan
Unionville - Markham
NT
28.72
Justin Hai Jun Tan
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
28.75
Nicholas Perez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
28.84
Toba Balogun
John Cabot - Mississauga
NT
28.92
Krishan Puvitharan
Bayview - Richmond Hill
NT
28.98
Christopher Chan
Unionville - Markham
NT
29.29
Andrew Yim
St. Augustine - Markham
NT
29.36
Matthew Wong
St. Augustine - Markham
NT
29.54
Jamie Wellar
Richmond Green - Richmond Hill
NT
29.63
Ethan Shore
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
29.70
Oren Karol
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
30.45
Adrian Cheung
St. Augustine - Markham
NT
31.39
Joel Lawrence
Bayview - Richmond Hill
NT
31.66
Hunter Lee
Westmount - Thornhill
NT
32.12
Marvick Cheung
St. Augustine - Markham
NT
32.81
Cody Thompson
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Adrian Dinglasan
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Nathaniel Ganesh
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Jaeger Barnett
Lawrence Park - Toronto
NT
DNS
Kevin Huynh
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Jacob Cliche
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Jack Zhou
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Stefan Pullano
St.Theresa of Lisieux-Richmond
00.60
DNS
Erik Sadul
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Jodel Santiago
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Elijah Ferguson
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Akin Edwards
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
DNS
Jacob Hoang
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Terron Bautista
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Gunnar Schneider
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Adam Paton
Newmarket - Newmarket
NT
DNS
Nicolas Salib
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Elliot Wong
Unionville - Markham
NT
DNS
Kimani McDermott
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Kimhandy Lao
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Julian Antonini
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.04
23.64
10
Cameron Searles
Bill Crothers - Unionville
24.78
23.82
8
Roshane Farquharson
Alexander MacKenzie H S
24.82
24.46
6
Nabil El-Hashwa
Bayview - Richmond Hill
24.93
24.76
5
Ian Phillips
Markham - Markham
24.79
24.77
4
Desmond Owusu-Boakye
John Cabot - Mississauga
25.46
24.86
3
Elijah Ampratwam
Cardinal Ambrozic - Brampton
25.43
24.92
2
Tommy Liu
Bill Crothers - Unionville
25.45
24.95
1
Dapo Folami
Sir William Mulock - Newmarket
25.41
24.97
Robert Sarro
Alexander MacKenzie H S
25.53
25.17
Rajan Uppal
Bill Crothers - Unionville
26.07
25.61
Jeffrey Cheng
Bayview - Richmond Hill
25.62
25.68
Jacob Shapero
Community Hebrew Academy-R.H.
25.89
26.03
Elvin Thompson
Cardinal Ambrozic - Brampton
26.11
26.21
Joshua Kim
Bayview - Richmond Hill
26.05
26.52
Samuel Mensah
Cardinal Ambrozic - Brampton
26.12
DNS
c
Last updated Mon, 19 May 2014 23:19:38
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en