Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 14, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.07
Garth Williams
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
24.07
Adrian Clarke
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.05
24.17
Jacob Fraser
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.41
David Pertili
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
24.59
Matteo Periera
Sacred Heart - Newmarket
NT
24.76
Naveen Varathan
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.77
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.92
Hunter Brown
St. Marguerite d'Youville-Bram
NT
25.19
Nicholas Phillip
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.00
25.20
Waleed Irfan
Tommy Douglas Secondary School
NT
25.21
Paco Dai
Milliken Mills - Markham
NT
25.22
Damon Lewis
Iona Catholic - Mississauga
24.00
25.22
Amaree Rumble
Maple - Maple
NT
25.26
Nazare Walters
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.00
25.34
Nathan Henry
Thornlea - Thornhill
NT
25.35
Tivon Bryan
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.00
25.37
Andrew Brown
Bill Crothers SS - Unionville
NT
25.50
Owen Bourrie
St. Maximilian Kolbe - Aurora
25.00
25.69
Osten Conville
Stouffville - Stouffville
NT
25.76
Ike Orewa
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
25.94
Daniil Oliynyk
St. Joan of Arc - Maple
25.97
26.00
Kyle Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
26.10
Roshan Shivanthan
Bur Oak S.S.
NT
26.30
Destri Yhap
Thornlea - Thornhill
NT
26.33
Aaron Amaduson
Brother Andre - Markham
NT
26.51
Nicholas Morales Williams
St. Elizabeth - Thornhill
NT
26.52
Christopher Omu
St. Elizabeth - Thornhill
NT
26.54
Oscar Rivera
John Cabot - Mississauga
NT
26.81
Innocent Egaru
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.00
26.94
Alexander Chai
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
27.00
Cyrus Pilapil
St. Elizabeth - Thornhill
NT
27.17
Jason Conte
Cardinal Carter - Aurora
26.50
27.20
Michael Xu
Unionville - Markham
NT
27.22
Andrew Kim
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
27.31
Brian Gallano
Cardinal Carter - Aurora
28.20
27.31
Osas Odigie
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
27.33
Jacob Krawczyk
Aurora High School
NT
27.35
Roman Peraita
Cardinal Carter - Aurora
27.00
27.38
Jake Richardson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
27.48
Manfred Chau
Bur Oak S.S.
NT
27.49
Timothy Kwok
Aurora High School
NT
27.59
Alex Grist
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
27.65
Ryan Cortez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
27.71
Andy Liu
Markville - Markham
NT
27.75
Jacob Vanderheyden
Sir William Mulock - Newmarket
NT
27.76
Kiwon Park
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
27.93
Andrew Del Rizzo
St. Elizabeth - Thornhill
NT
27.96
Anthony Distefano
St. Joan of Arc - Maple
NT
27.97
Austin Takeda
Langstaff - Richmond Hill
NT
28.03
Brandon Villanueva
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
28.04
Brandon Cheer
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
28.08
Kevin De Guzman
St. Elizabeth - Thornhill
NT
28.14
Larsen Iorgovits
Aurora High School
NT
28.31
Ifeoluwapo Bode-Akinboye
Cardinal Carter - Aurora
26.50
28.49
Jacob Henderson
Sir William Mulock - Newmarket
NT
28.71
Ali Tagjipour-Tabrizi
Bayview - Richmond Hill
NT
28.81
Jose Gonzalez
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
28.99
Collington Waterman
Brother Andre - Markham
NT
29.07
Kristoffer Deonoso
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
29.24
Myles Searles
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
29.27
Joshua Della Rossa
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
29.38
Ganan Wimalarajan
Markville - Markham
NT
29.50
Ricky Tong
Unionville - Markham
NT
29.57
Solomon Yoon
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
29.68
Christopher Wong
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
29.96
Alex Tong
Unionville - Markham
NT
30.78
Shi Kai LI
Sir William Mulock - Newmarket
NT
32.38
Parth Patel
Unionville - Markham
NT
32.53
Ryan Watson
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Dylan Horenfeldt
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Avery Haas
Malvern - Toronto
NT
DNS
Syed Yarmohammad
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Zachary Bonomo
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Aitor Iribarren
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNS
Sepehr Vali
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Daniel Wynn
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Emmanuel Petit
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Eric Kalantyrski
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Timothy Sirisombath
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Danial Kosravi
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Jacob Phung
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Robert Petkovski
Leaside - Toronto
NT
DNS
Viktar Chyhir
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Justin Steele
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Kieran Kreidie-Akazaki
University of Toronto-Toronto
NT
DNS
Luc Gammage
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Kevin Vanderslot
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Hanson Chieu
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Michael Deluca
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Jack Vaz
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
Sebastien Monge
Cardinal Carter - Aurora
29.50
DNS
Ajjan Inthiran
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Muhammed Faizan
Maple - Maple
NT
DNS
Randeep Singh
Maple - Maple
NT
DNS
Jackie Liu
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
24.07
23.60
10
Garth Williams
Fr. Michael McGivney - Markham
24.07
23.80
8
Jacob Fraser
Bill Crothers SS - Unionville
24.41
24.40
6
David Pertili
St.Theresa of Lisieux-Richmond
24.59
24.50
5
Adrian Clarke
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.17
24.60
4
Matteo Periera
Sacred Heart - Newmarket
24.76
24.80
3
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
24.92
25.20
2
Amaree Rumble
Maple - Maple
25.26
26.40
1
Damon Lewis
Iona Catholic - Mississauga
25.22
26.60
Waleed Irfan
Tommy Douglas Secondary School
25.21
26.70
Hunter Brown
St. Marguerite d'Youville-Bram
25.19
26.80
Nicholas Phillip
St. Marguerite d'Youville-Bram
25.20
27.30
Nazare Walters
St. Marguerite d'Youville-Bram
25.34
29.80
Nathan Henry
Thornlea - Thornhill
25.35
DNS
Naveen Varathan
Bill Crothers SS - Unionville
24.77
DNS
Paco Dai
Milliken Mills - Markham
25.22
DNS
c
Last updated Sun, 17 May 2015 23:11:48
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en