Meet Info
York Region Finals - 2003
Track and Field
May 13, 2003 to May 14, 2003
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (0.94 MB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 800 Metre Run
Final
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Christopher Brens
Brother Andre C H S
2:05.00
2:02.50
10
Sean Bowen
Markham D H S
2:08.05
2:05.40
8
chadd weston
Newmarket H S
2:21.00
2:11.60
6
Tim Dunham
Stouffville D H S
NT
2:14.90
4
Alec Milne
Aurora H S
NT
2:15.50
2
Charlie Bankuti
Sacred Heart C H S
NT
2:15.90
1
Troy Luikauf
Markville S S
2:16.00
2:17.30
Mike Martire
Alexander MacKenzie H S
2:15.00
2:17.40
Sean Grant
Middlefield C I
NT
2:18.70
Gerald Said
Brother Andre C H S
NT
2:19.90
Matthew Turcotte
Markham D H S
2:20.00
2:21.40
Kyle Verwey
Dr. John Denison
NT
2:22.80
Cameron Lynch
Cardinal Carter S S
2:18.00
2:23.20
Nicholas Esterbaur
Thornlea S S
2:20.00
2:23.70
Scott Mill
Dr. John Denison
NT
2:25.70
Chris Popovich
Dr. G. W. Williams S S
NT
2:27.60
Danny Gurizzan
St. Thomas of Villanova
2:30.00
2:28.50
Robin Kooymans
Markville S S
NT
2:30.30
Alex McKenzie
Unionville H S
2:15.00
2:31.50
Jesco Puluj
Pickering College
NT
2:32.70
Mike Tam
Thornlea S S
NT
2:34.70
Kevin Kang
Pickering College
NT
2:35.60
David Crouch
St. Theresa Lisieux
NT
2:39.20
Mike Wong
Markville S S
2:30.00
2:39.40
Ryan Acker
Country Day School
2:58.00
2:41.70
Kyle Sakic
Our Lady of the Lake
NT
2:41.70
Erwin Gonzales
St. Robert's H S
NT
2:42.70
Jeff Steele
Markville S S
NT
2:43.60
Glyn Evans
Sacred Heart C H S
NT
2:43.90
Chris Park
Thornlea S S
NT
2:45.60
Timothy Fung
Thornlea S S
NT
2:47.90
David Chan
Thornlea S S
NT
2:48.30
Justin Stierhof
Stouffville D H S
NT
2:50.10
Jamie Chung
Father Michael McGivney C
2:47.80
2:52.10
Eric Cheung
Markham D H S
3:00.00
3:01.70
Travis Hume
Sacred Heart C H S
NT
DNS
Matthew Asanin Miroux
Langstaff S S
NT
DNS
Julian Wong
Unionville H S
2:35.00
DNS
Allen Wattimena
St. Joan of Arc C H S
NT
DNS
jordan Ross
St. Andrew's College
2:20.00
DNS
Andrew Patterson
Our Lady of the Lake
NT
DNS
Paul Kang
Bayview S S
NT
DNS
Ryan Young
Sir William Mulock Second
NT
DNS
Ken Mac Dermid
Dr. John Denison
NT
DNS
John Parrott
Dr. John Denison
NT
DNS
James Colucci
Our Lady of the Lake
NT
DNS
ben tang
St. Andrew's College
NT
DNS
c
Last updated Tue, 13 May 2003 20:00:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en