Meet Info
Morris Indoor Invtational
Hosted by Francis Liberaman and Marshall McLu
Mar 24, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (118.45 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Shemar Meay
Monsignor Percy Johnson
07.50
07.38
Javon Sheriff
Father Henry Carr - Rexdale
07.22
07.44
Robert Sima
Dr.Norman Bethune - Agincourt
07.56
07.47
Mchenry Eluehike
Father Henry Carr - Rexdale
07.38
07.48
Frederick Crisolo
Francis Libermann- Scarborough
NT
07.48
Brian Brempong
Father Henry Carr - Rexdale
07.44
07.59
Joshua Owusu
Monsignor Percy Johnson
07.50
07.59
Joshua Makwene
Francis Libermann- Scarborough
NT
07.61
Matthew Pidlubny
Mary Ward - Scarborough
07.60
07.67
Justin Mendes
Francis Libermann- Scarborough
NT
07.75
Raydan Pursaud
Monsignor Percy Johnson
07.90
07.77
Alphonso Fletcher
Marshall McLuhan - Toronto
07.72
07.79
Skamor McKend
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
07.89
Floyd Penafiel
Francis Libermann- Scarborough
NT
07.92
Gerard Quasay
Marshall McLuhan - Toronto
08.03
07.93
Harvey De Sagun
Francis Libermann- Scarborough
NT
07.93
Robbie Jackson
East York - Toronto
07.89
07.96
Callum McNamara
Thorold - Thorold
07.75
08.01
Brent Tutana
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.08
Kevin Pachorro
Marshall McLuhan - Toronto
08.19
08.09
Dexter Floreza
Mary Ward - Scarborough
NT
08.10
Jaysean Barnes
Mary Ward - Scarborough
NT
08.14
Calvin Nguyen
Father Henry Carr - Rexdale
07.92
08.19
Vinay Singh
Monsignor Percy Johnson
NT
08.21
Jinno Gimena
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.22
Justine Dela Vega
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.22
Aaron Paragas
Neil McNeil - Toronto
NT
08.24
Jefferson Nunes Corriea
Marshall McLuhan - Toronto
08.20
08.31
Sharran Sivakumar
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.33
Ariston Cortes
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.35
Radeeshka Perera
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.37
Kadeem Owens-Humphrey
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.43
Jason Gage
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
08.45
Carl Atienza
Monsignor Percy Johnson
07.90
08.51
Luis Franco
Sacred Heart - Newmarket
NT
08.56
Adrian Munoz-Doldan
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
08.86
Sean Salazar
Francis Libermann- Scarborough
NT
08.93
Richard Bao
John Fraser - Mississauga
NT
09.04
Daveannand Harack
Mary Ward - Scarborough
NT
09.06
Mark Ladines
Neil McNeil - Toronto
NT
09.23
Aaron Blancaflor
Francis Libermann- Scarborough
NT
09.62
Yousif Karomi
Francis Libermann- Scarborough
NT
10.85
Lucas Pelosi
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Nicholas Van Delft
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Kayal Palad
Francis Libermann- Scarborough
NT
DNS
Adam Paravani
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Jo Ortiz
Mary Ward - Scarborough
NT
DNS
Lucas Janek
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Shemar Meay
Monsignor Percy Johnson
07.38
07.34
10
Robert Sima
Dr.Norman Bethune - Agincourt
07.47
07.34
8
Javon Sheriff
Father Henry Carr - Rexdale
07.44
07.38
6
Mchenry Eluehike
Father Henry Carr - Rexdale
07.48
07.45
5
Frederick Crisolo
Francis Libermann- Scarborough
07.48
07.51
4
Joshua Makwene
Francis Libermann- Scarborough
07.61
07.53
3
Brian Brempong
Father Henry Carr - Rexdale
07.59
07.54
2
Matthew Pidlubny
Mary Ward - Scarborough
07.67
07.63
1
Raydan Pursaud
Monsignor Percy Johnson
07.77
07.64
Justin Mendes
Francis Libermann- Scarborough
07.75
07.75
Alphonso Fletcher
Marshall McLuhan - Toronto
07.79
07.81
Gerard Quasay
Marshall McLuhan - Toronto
07.93
07.86
Harvey De Sagun
Francis Libermann- Scarborough
07.93
07.86
Floyd Penafiel
Francis Libermann- Scarborough
07.92
07.87
Skamor McKend
Wilfrid Laurier- Scarborough
07.89
07.92
Joshua Owusu
Monsignor Percy Johnson
07.59
DNS
c
Last updated Tue, 28 Mar 2017 10:54:08
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en