Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2007
May 8, 2007 to May 9, 2007
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Meet Records
Full Results PDF (336.35 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 4x100 Metre Relay
Records
ROPSSAA
44.40
1997
Xavier
Final - Official
Team/School
Seed
Final
Points
1
St Edmund Campion Secondary S
1.
Godfred Adjei
2.
Kojo Hayward
3.
Jermaine Simpson
4.
Phillip Hayle
5.
Domenic Greco
45.00
47.30
10
2
Our Lady of Mount Carmel
1.
Raul Thompson
2.
Jonathan Buckley
3.
Jonathan Bagalasca
4.
Christian Guirgis
NT
47.74
8
3
Loyola C S S
1.
Adam Weatherbee
2.
Kadeem Hall
3.
Andre James
4.
Alexander McFarlane
NT
49.20
6
4
Ascension of Our Lord S S
1.
Steven Henry
2.
Richard Watson
3.
Joell Turner
4.
Kadeem Brown-White
5.
Felix Gyoboah
6.
Dinesh Hetharachchi
NT
49.50
5
5
St. Francis Xavier S S
1.
Darren Boca
2.
Mark Thomas
3.
Matthew Thomas
4.
Javier Hall
48.00
50.15
4
6
Fr. Michael Goetz
1.
Andrew Sengbusch
2.
Jawad Khalid
3.
Ulysses Mendoza
4.
Nick Budhoo
5.
Robin Cho
6.
Nelson Lebre
NT
50.53
3
7
St. Augustine S S
1.
Melvin Ejim
2.
Okeen Mcintosh
3.
Mathew Silva
4.
Sherze Lewis
5.
Bete Guililat
48.10
50.90
2
8
Harold M. Brathwaite Secondary
1.
Kedeeme Smith
2.
Nathan Russell
3.
Johnson Thuan
4.
Kwame Williams
5.
Marlon Parredon-McKenzie
NT
51.68
1
9
Lincoln Alexander S S
1.
Shaydon Cornwall
2.
Henry Minnis
3.
Sanjay Persaud
4.
David Rudder
50.00
52.34
10
Central Peel S S
1.
Parris Thomas
2.
Hasitha Wijesinghe
3.
Malcolm Williams
4.
Cadell Anderson
5.
Andre Pollard
6.
Ubaid Abbas
47.00
52.93
11
Turner-Fenton S S
1.
Ricardo Parkes
2.
Jeremy Yuen
3.
Triston Ifill
4.
Tyler John
5.
Jordan McFarlane
6.
Brandon Smith-Palmer
NT
54.02
0
St. Marguerite d'Youville
1.
Jason Eduful
2.
Joseph Triumbari
3.
Xavier Smart
4.
Martin Asante-Nimako
5.
Nethaniel Heath
16:39.100
DQ
0
Mayfield S S
1.
Khadeem Palmer
2.
Stephen Alli
3.
Matt Alexandropoulos
4.
Taylor Reid
00.50
DQ
0
Philip Pocock S S
1.
Max Thompson
2.
Umberto Aceto
3.
Nicolas Kiezug
4.
Michael Wlodarczyk
5.
Keviin Marinoff
6.
Anthony Di Tomasso
NT
DQ
0
Fletcher's Meadow Secondary Sc
1.
Simon Allen
2.
Chambers Stephen
3.
Brent Clarke
4.
Desmond Hylton
5.
Andre Thompson
48.00
DNS
0
Clarkson S S
1.
Roan William
2.
Daryl Permejo
3.
Kevy Ramkhalqwan
4.
Jamie Carrigan
5.
Ryan Dawson
6.
Jonathon Blackbird
NT
DNS
0
Applewood Hts S S
1.
Javion Elson
2.
Eric Lee
3.
Haseeb Syed
4.
Norman Tran
5.
Mujeeb Duranai
6.
Brian Ngyuen
NT
DNS
c
Last updated Thu, 17 May 2007 1:08:47
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en