Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2009
May 20, 2009 to May 21, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (304.42 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Simone Martin
St. Thomas Aquinas - Brampton
11.95
12.39
T'Keyah Dumoy
St. Joseph - Mississauga
12.10
12.59
Jonelle Bell Spence
Bramalea - Brampton
11.97
12.62
Daniela Anane-Bediakoh
St.Marguerite d'Youville-Bramp
12.32
12.76
Damona Henry
Clarkson - Mississauga
12.90
13.14
Davene Young
St. Edmund Campion-Mississauga
12.97
13.28
Justine Glynn
Holy Name of Mary-Brampton
13.20
13.36
Amanda Lewis
Fletcher's Meadow - Brampton
13.50
13.64
Fenix George
Applewood Hts - Mississauga
12.78
13.36
Lola Ogunsuyi
St. Edmund Campion-Mississauga
12.72
13.43
Arianne Mason
Cardinal Leger - Brampton
12.90
13.47
Chloe Williams
St. Francis Xavier-Mississauga
13.00
13.65
Fatima Jammeh
Brampton Centennial - Brampton
13.25
13.40
Denesha Higgins
Sandalwood Heights - Brampton
13.50
13.51
Symone Murray
St.Marguerite d'Youville-Bramp
13.23
13.86
Lisa Bernard
Fletcher's Meadow - Brampton
14.01
13.87
Sashoy Smikle-Wilson
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.80
14.00
Bora Orumwense
Ascension of Our Lord-Mississa
13.20
14.05
Kirsten St.Hilaine
Notre Dame - Brampton
14.90
14.28
Olivia Creary
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.00
14.29
Fenise Anderson
St. Edmund Campion-Mississauga
12.70
14.31
Jodi Lee Anderson
Notre Dame - Brampton
13.50
14.35
Shadeen Robinson
Fletcher's Meadow - Brampton
13.32
14.45
Jasmin Batton
Harold M Brathwaite - Brampton
13.50
14.46
Shayeal Phelemba
Notre Dame - Brampton
13.50
14.55
Letysha Dorset-Levy
Our Lady of Mount Carmel-Missi
14.50
14.83
Catherine San Jose
Holy Name of Mary-Brampton
13.50
15.15
Alex Cuccione
Mayfield - Brampton
13.47
SCR
Cheryse Bent
Holy Name of Mary-Brampton
13.50
SCR
Lisa Shirley
Holy Name of Mary-Brampton
13.50
SCR
Ashley Smith
Gordon Graydon - Mississauga
12.73
SCR
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
T'Keyah Dumoy
St. Joseph - Mississauga
12.59
12.19
Simone Martin
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.39
12.34
Jonelle Bell Spence
Bramalea - Brampton
12.62
12.35
Daniela Anane-Bediakoh
St.Marguerite d'Youville-Bramp
12.76
12.72
Davene Young
St. Edmund Campion-Mississauga
13.28
13.25
Fatima Jammeh
Brampton Centennial - Brampton
13.40
13.42
Lola Ogunsuyi
St. Edmund Campion-Mississauga
13.43
13.33
Denesha Higgins
Sandalwood Heights - Brampton
13.51
13.44
Arianne Mason
Cardinal Leger - Brampton
13.47
13.45
Fenix George
Applewood Hts - Mississauga
13.36
13.47
Damona Henry
Clarkson - Mississauga
13.14
13.50
Justine Glynn
Holy Name of Mary-Brampton
13.36
13.70
Chloe Williams
St. Francis Xavier-Mississauga
13.65
13.78
Symone Murray
St.Marguerite d'Youville-Bramp
13.86
13.85
Amanda Lewis
Fletcher's Meadow - Brampton
13.64
13.91
Lisa Bernard
Fletcher's Meadow - Brampton
13.87
14.09
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Simone Martin
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.34
12.09
10
T'Keyah Dumoy
St. Joseph - Mississauga
12.19
12.16
8
Jonelle Bell Spence
Bramalea - Brampton
12.35
12.36
6
Daniela Anane-Bediakoh
St.Marguerite d'Youville-Bramp
12.72
12.55
5
Fatima Jammeh
Brampton Centennial - Brampton
13.42
13.24
4
Davene Young
St. Edmund Campion-Mississauga
13.25
13.47
3
Lola Ogunsuyi
St. Edmund Campion-Mississauga
13.33
13.56
2
Denesha Higgins
Sandalwood Heights - Brampton
13.44
13.59
1
c
Last updated Mon, 25 May 2009 13:25:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en