Meet Info
CISAA Sr. Track & Field
May 13, 2019 to May 14, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Ibrahim Ayorinde
Appleby College - Oakville
11.09
11.63
11.63(11.63)
Ethan Bayfield
St. Michael's College School-
11.30
11.92
11.92(11.92)
Spencer Gibbs
St. Michael's College School-
11.00
12.11
12.11(12.11)
Richard Aduboffour
St. Michael's College School-
11.10
12.14
12.14(12.14)
Habeeb Olorode
Appleby College - Oakville
11.71
12.18
12.18(12.18)
Lucio Masini
Country Day School - King City
11.50
12.24
12.24(12.24)
Kaya Dizon-Spence
De La Salle College - Toronto
11.00
12.25
12.25(12.25)
Maxx Railton
Country Day School - King City
11.20
12.39
12.39(12.39)
Tami Otubaga
Appleby College - Oakville
11.79
12.46
12.46(12.46)
Erik Johnson
St. Michael's College School-
11.60
12.50
12.50(12.50)
Matthew Tontodonati
Upper Canada College - Toronto
13.50
12.85
12.85(12.85)
Benjamin Sun
Upper Canada College - Toronto
12.80
13.02
13.02(13.02)
Oscar Sodian
Ridley College
NT
13.17
13.17(13.17)
Daniel Hasan
Ridley College
NT
13.30
13.30(13.30)
Brandon Kim
St. Andrew's College - Aurora
NT
13.35
13.35(13.35)
Aybek Furkhati
Appleby College - Oakville
13.29
13.49
13.49(13.49)
Harry Zhang
Albert College - Belleville
NT
13.60
13.60(13.60)
Felipe Crespi
De La Salle College - Toronto
12.80
13.65
13.65(13.65)
Tito Kumapayi
Appleby College - Oakville
13.25
13.78
13.78(13.78)
Mervyn Javier
Holy Trinity School
12.81
13.88
13.88(13.88)
Geoff Yuen
Lakefield College School
NT
13.98
13.98(13.98)
Ivann Aguilera
Toronto French School- Toronto
13.69
14.42
14.42(14.42)
Joshua Ostaszewicz
Ridley College
NT
14.83
14.83(14.83)
Jackie Chen
Lakefield College School
NT
15.15
15.15(15.15)
Max Lai
Trinity College - Port Hope
14.90
16.12
16.12(16.12)
Patricio Perez
Toronto French School- Toronto
NT
DNS
Mohammad Alharbi
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Alexander McGurgan
The York School - Toronto
NT
DNS
Daejon Richards
Albert College - Belleville
NT
DNS
Zach Charendoff
Crescent School - Willowdale
13.50
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Ibrahim Ayorinde
Appleby College - Oakville
11.63
11.27
10
11.27(11.27)
Richard Aduboffour
St. Michael's College School-
12.14
11.36
8
11.36(11.36)
Spencer Gibbs
St. Michael's College School-
12.11
11.50
6
11.50(11.50)
Ethan Bayfield
St. Michael's College School-
11.92
11.53
5
11.53(11.53)
Maxx Railton
Country Day School - King City
12.39
11.75
4
11.75(11.75)
Habeeb Olorode
Appleby College - Oakville
12.18
11.95
3
11.95(11.95)
Kaya Dizon-Spence
De La Salle College - Toronto
12.25
12.02
2
12.02(12.02)
Lucio Masini
Country Day School - King City
12.24
12.24
1
12.24(12.24)
c
Last updated Wed, 15 May 2019 20:05:48
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en