trackdatabase.com logo







Senior Boys 100 Metre Dash

Prelim
Name Team/SchoolSeedPrelimWind
Adrian Van RossumBrother Andre - Markham11.6411.29Photo
Nana YeboahEmily Carr Secondary School11.5411.48Photo
Aaron GordonMarkham - Markham11.9611.51Photo
Erik DavisonBrother Andre - Markham11.8811.56Photo
Jevar JonesFr. Michael McGivney - MarkhamNT11.56Photo
Aaron DavisMarkham - Markham11.8111.57Photo
Richard DuvalSt. Elizabeth - Thornhill11.5011.60Photo
Frantz DuvalSt. Elizabeth - Thornhill11.5011.67Photo
Edwin SiuUnionville - MarkhamNT11.71Photo
Jonathan ParoliniEmily Carr Secondary School11.5711.74Photo
Kristofer LamEmily Carr Secondary School13.4211.76Photo
Andrew KoMarkham - MarkhamNT11.80Photo
Derek OppedisanoLangstaff - Richmond HillNT11.82Photo
Domenico EmmaSt. Jean De Brebuef - VaughanNT11.83Photo
Tristan RhoomsLangstaff - Richmond HillNT11.86Photo
Andrew LueBrother Andre - Markham12.1111.89Photo
Alex DiFeboCardinal Carter - Aurora12.3711.91Photo
Jordan YoungSt. Robert - ThornhillNT11.93Photo
Alex BevilacquaSt.Theresa of Lisieux-Richmond12.1611.93Photo
Mark TimleckSutton - Sutton West11.5011.95Photo
Eric SetoUnionville - MarkhamNT11.95Photo
Keegan RomanSir William Mulock - NewmarketNT11.97Photo
Michael MarcheseSt. Jean De Brebuef - VaughanNT12.00Photo
Mike OrschelCardinal Carter - Aurora12.1812.02Photo
AJ HowardSt. Robert - ThornhillNT12.02Photo
Bryan PimentelSt. Elizabeth - Thornhill11.5012.04Photo
Kalvin LeungRichmond Hill - Richmond HillNT12.05Photo
Martin CaruanaSt. Jean De Brebuef - VaughanNT12.06Photo
Peter MallalieuBrother Andre - Markham12.2312.13Photo
Kenneth SarpongMaple - MapleNT12.14Photo
David JambrovicThornlea - ThornhillNT12.14Photo
Andy ChauMaple - MapleNT12.17Photo
Eric TharmathuraiSt. Robert - ThornhillNT12.23Photo
Chidera ChukwuekeCardinal Carter - Aurora12.5212.25Photo
Ronald ChanUnionville - Markham12.5712.37Photo
Liad Ben-ShimonCommunity Hebrew Academy-R.H.12.7712.40Photo
Chris LiRichmond Hill - Richmond HillNT12.42Photo
Gary NgSt. Robert - ThornhillNT12.47Photo
Daniel CillaSt. Joan of Arc - Maple12.6312.47Photo
Brian WongUnionville - Markham12.5712.47Photo
Jesse SampsonKing City - King CityNT12.49Photo
Justin MurphyHuron Heights - NewmarketNT12.53Photo
Adrian BotKing City - King CityNT12.57Photo
Zac LauMarkham - MarkhamNT12.58Photo
Andy LeungMilliken Mills - Markham12.8612.63Photo
Jonathon ColangeloSt. Elizabeth - Thornhill12.0012.66Photo
Shaneh-Abbas JafferUnionville - MarkhamNT12.66Photo
Kevin BrooksBur Oak S.S.NT12.67Photo
John SniderStouffville - Stouffville12.6512.68Photo
Kyle FulmerDr. G. W. Williams - AuroraNT12.73Photo
Thagirshan LokanathanMaple - Maple13.6412.86Photo
Jonathan SegalWestmount - ThornhillNT12.91Photo
Jonathan MeyerCommunity Hebrew Academy-R.H.13.7913.03Photo
Gayen GangesanEmily Carr Secondary School12.4213.04Photo
Vincent MakBur Oak S.S.NT13.08Photo
Joel NicholsonSir William Mulock - NewmarketNT13.10Photo
Justin WalkerOur Lady of the Lake - KeswickNT13.10Photo
Ilan MucherCommunity Hebrew Academy-R.H.13.9713.10Photo
Jeremy ReinblattCommunity Hebrew Academy-R.H.13.6813.13Photo
Eddy KwokRichmond Hill - Richmond HillNT13.14Photo
Scott MurphyMarkham - Markham13.3713.14Photo
Dan AngeloniKing City - King CityNT13.14Photo
Victor CarranoSt. Jean De Brebuef - VaughanNT13.20Photo
Riley ChartrandSt. Joan of Arc - Maple13.3513.27Photo
Dillan MendoncaBayview - Richmond HillNT13.50Photo
Erik RannallaKing City - King CityNT13.53Photo
Michael SongSt. Elizabeth - Thornhill12.0013.77Photo
Micoh OcampoFr. Michael McGivney - MarkhamNT13.82Photo
Matteo PasculliSt. Joan of Arc - Maple14.4913.89Photo
Tek-Ming ChangMiddlefield - MarkhamNT13.97Photo
Michael PesceSt. Joan of Arc - Maple13.8114.03Photo
Chris NolisSt. Robert - ThornhillNT14.10Photo
Aamir RazaRichmond Green - Richmond HillNT14.29Photo
Rohan WilsonMiddlefield - MarkhamNT14.72Photo
Matthew OuchEmily Carr Secondary School14.2415.01Photo
Sebastian MikosOur Lady of the Lake - KeswickNTDQPhoto
Jonathan McIntyreSt. Elizabeth - Thornhill11.00DNS
Lincoln WilliamsonSt. Elizabeth - Thornhill11.50DNS
Alan RushCommunity Hebrew Academy-R.H.13.35DNS
Park SeanDr. G. W. Williams - AuroraNTDNS
Cliff LauDr. G. W. Williams - AuroraNTDNS
Michael GarciaWoodbridge College- Woodbridge11.80DNS
Jeremy HaydenThornhill - Thornhill12.49DNS
Matt AnnecchiaricoWoodbridge College- Woodbridge11.50DNS
Aiden KilleenStouffville - Stouffville12.96DNS
Glani KalikuttyMiddlefield - MarkhamNTDNS
David LinThornlea - ThornhillNTDNS
Aryan FazeliThornlea - ThornhillNTDNS
Andy PunitMiddlefield - MarkhamNTDNS
Stephen HawleySir William Mulock - NewmarketNTDNS
Aquino AdrianOur Lady of the Lake - KeswickNTDNS
Nicholas TamBrother Andre - MarkhamNTDNS
Final
Name Team/SchoolPrelimFinalWindPoints
Adrian Van RossumBrother Andre - Markham11.2911.1710Photo
Aaron GordonMarkham - Markham11.5111.298Photo
Nana YeboahEmily Carr Secondary School11.4811.426Photo
Jevar JonesFr. Michael McGivney - Markham11.5611.465Photo
Richard DuvalSt. Elizabeth - Thornhill11.6011.514Photo
Aaron DavisMarkham - Markham11.5711.603Photo
Frantz DuvalSt. Elizabeth - Thornhill11.6711.612Photo
Erik DavisonBrother Andre - Markham11.5611.631Photo
Last updated Fri, 29 May 2009 18:04:24
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.