Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2013 to May 23, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (128.95 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Bolade Ajomale
Alexander MacKenzie H S
10.63
10.60
Josh Backx
Alexander MacKenzie H S
11.35
10.90
Nicholas Palomino
Dr. G. W. Williams - Aurora
11.15
10.90
Joshua Williams
St. Joan of Arc - Maple
NT
11.10
Nathan Kyeame
Bill Crothers - Unionville
11.00
11.10
Ryan Chong
St. Elizabeth - Thornhill
11.40
11.10
Josh Abas
Woodbridge College- Woodbridge
11.20
11.30
Mark Moton
St. Joan of Arc - Maple
11.44
11.30
Christopher Yien
Bill Crothers - Unionville
NT
11.40
Leslie Tsang
Bill Crothers - Unionville
NT
11.50
Marquise Swaby
St. Elizabeth - Thornhill
12.40
11.50
Amara Ehirim
Bill Crothers - Unionville
NT
11.60
Deron Porter
St. Joan of Arc - Maple
NT
11.70
Roshaun Longsworth
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
11.70
Kamau Davis-Locke
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
11.70
Justin Marco
Community Hebrew Academy-R.H.
12.05
11.70
Robert Flynn
Brother Andre - Markham
NT
11.70
Haider Khan
Woodbridge College- Woodbridge
NT
11.70
Bobby Bryce
Sacred Heart - Newmarket
12.43
11.80
Eric Tetsos
Markham - Markham
12.01
11.80
Kristofer Sobon
St. Elizabeth - Thornhill
12.60
11.90
Shevaun Jones
Middlefield - Markham
12.34
11.90
Jonathan Yue
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
11.90
Rom Perez
St. Elizabeth - Thornhill
11.70
12.00
Nicholas Guevara-Mann
Sacred Heart - Newmarket
12.29
12.00
Rodon Gutierrez
St. Elizabeth - Thornhill
11.60
12.00
Giovanni Pasquale
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
12.00
Tariq Khan
Woodbridge College- Woodbridge
12.10
12.10
Diego Aguirre
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.10
Caleb Macleod
Newmarket - Newmarket
12.00
12.10
Alex Siu
St. Augustine - Markham
NT
12.30
Jeddy Wong
Middlefield - Markham
13.05
12.40
Andrew Williams
St.Theresa of Lisieux-Richmond
13.22
12.40
Jason Bartlett
Brother Andre - Markham
NT
12.40
Howard Wong
Markville - Markham
NT
12.40
Chris Charron
Bur Oak S.S.
NT
12.50
Nickolas DelPlavignano
Alexander MacKenzie H S
13.04
12.60
Raymond Ng
Brother Andre - Markham
NT
12.70
Davide Paolucci
St. Elizabeth - Thornhill
12.50
12.70
Anthony Manserra
Markham - Markham
NT
12.70
Michael Okon
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
12.80
Izadin Kelif
Middlefield - Markham
12.00
12.80
Joshua Sofer
St. Augustine - Markham
NT
13.00
Kane Pereira
Brother Andre - Markham
NT
13.10
Seera Saravanabavan
Emily Carr Secondary School
NT
13.10
Gary Chiu
Middlefield - Markham
13.24
13.20
Rahul Bablani
Stouffville - Stouffville
13.90
13.20
Giovanni Avvenente
St. Jean de Brebeuf
NT
13.40
Andrew Choi
Bayview - Richmond Hill
NT
13.40
Quentin Chun
St. Augustine - Markham
NT
13.40
Tony Vong
Milliken Mills - Markham
NT
13.40
Kayson Fajardo
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.60
Felix Tse
St. Augustine - Markham
NT
13.70
Emanuel Lam
Markville - Markham
NT
13.70
Matthew Lam
Middlefield - Markham
14.00
13.80
Kirby Lau
St. Augustine - Markham
NT
13.90
Victor Chan
Bayview - Richmond Hill
NT
14.10
Kevin Hua
Bayview - Richmond Hill
NT
14.30
Toby Chan
St. Augustine - Markham
NT
14.30
Danny Huynh
Markville - Markham
NT
14.70
Lucas Bipatnath
Cardinal Carter - Aurora
17.50
14.80
David Ekere
Maple - Maple
16.00
15.70
Tyler Watrich
Newmarket - Newmarket
NT
NT
Michael Teutenberg
Brother Andre - Markham
NT
NT
Victor Huynh
Middlefield - Markham
12.70
NT
Walter Yip
St. Augustine - Markham
NT
NT
Sean Motwani
St.Theresa of Lisieux-Richmond
13.17
NT
Sean Kernerman
Dr. G. W. Williams - Aurora
12.30
NT
Kyle Yip-Chuck
Sacred Heart - Newmarket
12.44
NT
Sario Malandrino
Stouffville - Stouffville
16.42
NT
Willie Lanktree
Bill Crothers - Unionville
NT
NT
Jason Gool
St. Elizabeth - Thornhill
NT
NT
Matt Robbins
Newmarket - Newmarket
NT
NT
Devin Shannahan
Newmarket - Newmarket
NT
NT
Ammar Jessa
Thornlea - Thornhill
NT
NT
Luciano Stea
St. Jean de Brebeuf
NT
NT
Marc Pizzaro
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
NT
Tony Zhang
Bayview - Richmond Hill
NT
NT
Christopher Fang
Bayview - Richmond Hill
NT
NT
Justin Lin
Bayview - Richmond Hill
NT
NT
John Lin
Bayview - Richmond Hill
NT
NT
Mitchelle Mercado
St. Elizabeth - Thornhill
NT
NT
Folawiyo Laditi
Bayview - Richmond Hill
NT
NT
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Bolade Ajomale
Alexander MacKenzie H S
10.60
10.40
10
Nicholas Palomino
Dr. G. W. Williams - Aurora
10.90
10.70
8
Nathan Kyeame
Bill Crothers - Unionville
11.10
10.90
6
Josh Backx
Alexander MacKenzie H S
10.90
11.00
5
Ryan Chong
St. Elizabeth - Thornhill
11.10
11.00
4
Joshua Williams
St. Joan of Arc - Maple
11.10
11.10
3
Mark Moton
St. Joan of Arc - Maple
11.30
11.30
2
Josh Abas
Woodbridge College- Woodbridge
11.30
11.50
1
c
Last updated Sun, 26 May 2013 0:06:42
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en