Meet Info
TDSSAA South Region
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Kiel Ambursley
Malvern - Toronto
11.09
10.99
Audley Cummings
Leaside - Toronto
11.40
11.44
Kahma Missinga
Leaside - Toronto
11.50
11.73
Michael Chan
Leaside - Toronto
12.01
11.76
Prince Apawu
Parkdale - Toronto
NT
11.76
Tyrell John
Northern - Toronto
NT
11.99
Damon Liang
Riverdale - Toronto
NT
12.03
Jordan O'Connor
Malvern - Toronto
11.71
11.79
Dequan Casquard
Oakwood - Toronto
NT
11.84
Andrew Zeng
Northern - Toronto
NT
12.09
Edward Chan
Riverdale - Toronto
NT
12.20
Ben Crawford
Leaside - Toronto
12.50
12.21
Victor Terry
Parkdale - Toronto
NT
12.26
Joshua Seto
East York - Toronto
13.80
12.49
Nosa Aignogun
Humberside - Toronto
NT
12.13
Sebastian Moreau-Nurse
East York - Toronto
00.20
12.22
Jonathan Patriquin-Luedee
East York - Toronto
00.40
12.33
Waleed Mohammed
East York - Toronto
00.40
12.36
Owen Madia
Northern - Toronto
NT
12.44
Andy Phan
Danforth - Toronto
NT
12.45
Stefan Zupancic
Humberside - Toronto
NT
12.56
Adrian Guanzon
Northern - Toronto
NT
12.63
Sean Burden
East York - Toronto
13.50
12.86
Stanley Wong
East York - Toronto
13.80
12.91
Liam Christo
Northern - Toronto
NT
13.02
Rhyan Correia
Western - Toronto
NT
13.05
Karsten Panopio
Bloor - Toronto
12.50
13.35
Jerry Ylmo
East York - Toronto
13.80
13.43
Cameron Rowe
Leaside - Toronto
NT
13.44
Gordon Wong
Humberside - Toronto
NT
13.49
Kristi Kulla
Leaside - Toronto
13.60
13.63
Carl Huang
Riverdale - Toronto
NT
13.67
James Cha
Humberside - Toronto
NT
13.77
Andrew Liu
Humberside - Toronto
NT
13.78
Mohamed Adem
Central Technical - Toronto
13.80
13.90
Darwin Truong
East York - Toronto
14.50
14.07
Lucky Brushson
Central Technical - Toronto
11.98
DNS
Muhammad Jemal
Bloor - Toronto
12.50
DNS
Randy Ly
Riverdale - Toronto
NT
DNS
Gian Badilla
Jarvis - Toronto
00.07
DNS
Jevan Serrano
Jarvis - Toronto
00.20
DNS
Luis Andrade
Central Commerce - Toronto
12.05
DNS
Luis Solis
Central Commerce - Toronto
12.39
DNS
Tenzing Namdhak
Parkdale - Toronto
NT
DNS
Tsering Kalden
Parkdale - Toronto
NT
DNS
David De Lazzari
Leaside - Toronto
11.80
DNS
Chris Noble
Central Technical - Toronto
11.40
DNS
Kevin Low
Danforth - Toronto
NT
DNS
Lotan Weininger
Lawrence Park - Toronto
NT
DNS
Jack Bradshaw
North Toronto - Toronto
00.20
DNS
Sang Huynh
Harbord - Toronto
NT
DNS
Tosh Watson
Harbord - Toronto
NT
DNS
Jason Ianno
Harbord - Toronto
NT
DNS
Damien Nanibush
Harbord - Toronto
NT
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Kiel Ambursley
Malvern - Toronto
10.99
11.18
Dequan Casquard
Oakwood - Toronto
11.84
11.71
Prince Apawu
Parkdale - Toronto
11.76
11.70
Jordan O'Connor
Malvern - Toronto
11.79
11.73
Tyrell John
Northern - Toronto
11.99
11.90
Andrew Zeng
Northern - Toronto
12.09
12.03
Ben Crawford
Leaside - Toronto
12.21
11.94
Nosa Aignogun
Humberside - Toronto
12.13
12.10
Damon Liang
Riverdale - Toronto
12.03
11.99
Sebastian Moreau-Nurse
East York - Toronto
12.22
12.12
Victor Terry
Parkdale - Toronto
12.26
12.27
Edward Chan
Riverdale - Toronto
12.20
12.29
Joshua Seto
East York - Toronto
12.49
12.58
Audley Cummings
Leaside - Toronto
11.44
SCR
Kahma Missinga
Leaside - Toronto
11.73
SCR
Michael Chan
Leaside - Toronto
11.76
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Kiel Ambursley
Malvern - Toronto
11.18
11.09
10
Prince Apawu
Parkdale - Toronto
11.70
11.47
8
Jordan O'Connor
Malvern - Toronto
11.73
11.63
6
Dequan Casquard
Oakwood - Toronto
11.71
11.67
4
Tyrell John
Northern - Toronto
11.90
11.79
2
Andrew Zeng
Northern - Toronto
12.03
11.81
1
Ben Crawford
Leaside - Toronto
11.94
12.10
Nosa Aignogun
Humberside - Toronto
12.10
12.16
c
Last updated Fri, 23 May 2014 19:14:03
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en